RoboCop (USA)
USA USA
118 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Sci-fi, Thriller
Motto: Zločin má nového nepřítele.

Obsah

:
V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami více »« méně

Režie

:
José Padilha

Scénář

:
Joshua Zetumer Edward Neumeier Michael Miner

Herci

:
Joel Kinnaman Gary Oldman Michael Keaton Abbie Cornish Jackie Earle Haley ...
Premiéra: 6. 2. 2014
Distributor: Forum Film CZ
Jste na stránce filmu RoboCop. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu RoboCop myslíte! K 1. červnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26280 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  31. 12. 2017
  Brenan88 (40250 bodů)

  Vyrostl jsem na původním RoboCopovi a tak jsem se hrozně těšil na tuto novou verzi. Po shlédnutí jsem nesmírně šťastný,že se tvůrcům podařilo zachytit ducha této legendární Sci-fi podívané. Padilha svým debutem rozhodně nezklamal,ba naopak si hlasitě řekl o další šanci. Verhoevenova verze byla více nekorektní a špinavá,ale to zde dohání tvůrci povedenými CGI efekty. Jsem rád,že je RoboCop značka na kterou se nezapomnělo a i dnešní mládež si jí může vychutnat.

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2015
  Sheldon (15876 bodů)

  Robocop dostál své pověsti mírně kontroverzní masové zábavy, přiměje vás děj sledovat a dokonce vás v jedné scéně překvapí velmi nečekaným twistem a trikovou kompozicí, která v sále, kde jsem byl, vyvolala ze začátku nevěřícné kroutění hlavou.Padilha ve svém hollywoodském debutu obstál a já jsem velmi zvědav, kam se bude ubírat dál. Myslím, že po úspěchu Wagnera Moury v Elysiu by určitě nebylo od věci, kdyby se tenhle brazilský import dal dohromady na nějakém svižnějším a drsnějším titulu.

 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14147 bodů)

  Jak je první polovina zaměřená z podstatné části na psychologii zrobotizovaného Murphyho velice příjemná a vrozený divácký apetit po kvalitní akci úspěšně potlačuje scénář plný politických a rodinných motivů, tak druhá půlka, která dává větší prostor jak střelným zbraním, tak i hlavnímu nositeli emocí, pohledné robotově ženušce Abbie Cornish, je snad ještě příjemnější a já se nestačil divit, jak moc se mi nový Robocop nakonec líbil. Padilha si poradil na jedničku, když klasický a obsahově dost chudý příběh nechal vykoupat v dolarové lázni a zmodernizoval ho do podoby nečekaně inteligentního a sociálně kritického blockbusteru, který navzdory mnoha klišé drží v rukou dle mého více trumfů než Verhoevenův hurá akčňák z 80. let. A navíc má k dispozici herce formátu Garyho Oldmana, který odtáhl většinu dialogů na svých bedrech, a Samuela L.Jacksona, který jako král monologů opět nezklamal. Zatím snad největší letošní překvapení..

 • 75%
  0
  1
  9. 6. 2016
  sabule (14012 bodů)

  Robocop je originální podívaná o rozstříleném policajtovi,který se vrací do akce jako robot i když stále s lidským myšlením a tato předělávka není sice špatná,ale už to není to klasické překvapení,které na vás čekalo v originále

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11119 bodů)

  Tak jako většina v poslední době remaků, stojí tento na nízké hodnotící hranici. Na moderní podání jsem čekal trochu víc. S původním filmem to má společného jen příběh.

  • akce
  • styl remaku
 • 75%
  0
  0
  20. 7. 2014
  headhunter (10285 bodů)

  Remaky nepodporuji,... ale ani neodsuzuji. A tenhle mi, tak nějak, celkem sedl, protože to nebyla otrocká kopie původního (mimochodem ten původní, jsem jako prcek, hóoodně žral). Vůbec jsem se nenudil a obsazení bylo fajn, i když jsem byl raději, když byl "Robo" nasraný (helma spuštěná ;-))*

 • 70%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2754 bodů)

  Velmi zdařilá a perfektně gradující akční scifi. Joel Kinnaman mě sice v hlavní roli zrovna nepřesvědčil, ale když Robocop zaklopil hledí, tak to bylo stejně úplně jedno. Ve vedlejších rolích naopak skvěle demagogický S. L. Jackson, sympaťák Gary Oldman a v neposlední řadě záporák Michael Keaton, který ale celý film výborně zahrává sympatického šéfa. Filmu by se asi dalo leccos vytknout, filmová revoluce se opravdu nekoná, ale jako akční scifi jednohubka to funguje naprosto dokonale. Je to film, který nemá žádné velké ambice a hlubší myšlenky (snad krom strefování se do americké nadutosti a sebestřednosti) a jeho jedinou snahou je dobře pobavit.

 • 60%
  0
  0
  20. 5. 2014
  VasaFlasa (2659 bodů)

  Spíše mírně nadprůměrný sci-fi, které mělo mnohem větší potenciál, který viděli pánové Gary Oldman, Michael Keaton i Samuel L. Jackson. Film je plný efektů a akce, přesto zde podle mě něco chybí.

 • 85%
  0
  0
  4. 6. 2016
  leafroller (2559 bodů)

  Další z výborných remaků posunující staré téma do nového tisíciletí. Téma v tomto případě o to aktuálnější, protože se možnost jeho uskutečnění velmi rychle blíží. Ubyla brutalita, přibylo zamyšlení. Zamyšlení nad etickými problémy, rodinnými a v neposlední řadě mediálními. Jacksonova mediální kampaň mě opravdu nesmírně potěšila a ukazuje divákovi pravou tvář dnešní propagandy. A výrok "iluze svobodné vůle" nabývá v dnešní době kosmických a hlavně reálných rozměrů.

 • 95%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2069 bodů)

  Jak se Samuel L. Jackson na úvod snímku ptá "Why is America so robophobic?," musím se i já na začátku mého komentáře zeptat: "Why is everyone so remakeophobic?". Jistě, zvláště v poslední době se nám tu vyrojily špatné až zbytečné předělávky. Ale stejně tak můžeme za špatné a zbytečné označit i jiné, rádoby originální snímky. Jako by lidé zapomněli na 3:10 Vlak do Yumy, trilogii o Temném rytíři či Skrytou identitu... Téměř rok ležela má Top 10 oblíbených snímků ladem. A já byla vcelku ráda. Nemusela jsem pracně přemýšlet, který film vymažu, či jestli je tenhle opravdu ten vhodný kandidát. Ale RoboCop jím skutečně je. Již při obsazení mého oblíbence Michaela Keatona bylo jasné, že do kina na něj půjdu, i kdyby jej recenze upalovaly u kůlu jak stoletou čarodějnici. Ale to se (naštěstí) nestalo a nadávky slyšíme (jako již tradičně) od zahořklých konzerv, které snímek ještě ani neviděly. A já mezitím v kině zažívala audiovizuální orgasmus! Tenhle RoboCop rozhodně nežije jen akcí, což mu však přidává velké plus, vzhledem k tomu, že mi u původního díla trocha toho přemýšlení chyběla... Nejlepším překvapením pro mě bylo zachování původní znělky, to jsem nečekala a jednalo se o velmi milé překvapení, u kterého jsem málem vyskočila ze sedačky :) Nejde však o jediný odkaz, který tu režisér fanouškům původního filmu zanechal. Padilhův RoboCop si klade za jasný cíl vytvoření nového snímku za současného uchování elementů (a ctění) Verhoevenova dnes již legendárního originálu. A zvládl to se ctí. Hereckému obsazení též nelze nic vytknout. Můj zbožňovaný Michael Keaton opět dokázal, že umí zahrát cokoli, a my mu to sežereme i s navijákem, a Joel Kinnaman svou roli zvládl na bezchybnou jedničku. Jen Gary Oldman mi připadá, že by se rád zaškatulkoval jako starý dobrák... Co se (tolik omílaného) ratingu týče - žasla jsem nad tím, co do PG-13 (u nás 15) prošlo. Věřím, že snímek slouží jako úvod nové (lepší) trilogie a v pokračování se dočkáme již nefalšované akční jízdy, po které tolik fanoušků bezelstně prahne. Nebuďte předsudkářští idioti, zajděte si do kina a přesvěčte se sami! Za mě solidních 95% (ta věčně se třepající kamera přeci jen nevyvolává zrovna nejlepší dojem). (Viděno: 2D, 2D IMAX, 2D 4DX)

 • 50%
  0
  0
  14. 1. 2014
  krakenvalo (1418 bodů)

  Davám 50% preto lebo ked som bol malý tak robocop som pozeral stale tak som zvedavý ake to bude no robocp 4 ma velmý sklamal a to mislim že nie len mna ale viac ludi tak uvidime

 • 50%
  0
  0
  4. 2. 2015
  majk123 (884 bodů)

  není špatné

 • 75%
  0
  0
  6. 4. 2014
  myllyn (859 bodů)

  27 let od prvního dílu sice už uplynulo ve skutečném světě ale tahle adaptace příběhů napůl člověka a napůl robota-policisty je to pravé ořechové pro 21.století!

 • 65%
  0
  0
  12. 5. 2014
  tamura (760 bodů)

  Zajímavý (nikoli zajímavě uchopený) koncept Ameriky coby světového strážníka. Otázkou je, jak moc to horda scenáristů myslela skutečně s kritickou reflexí a do jaké míry tak trochu pomrkávala na diváka ve smyslu "děláme si z toho srandu, ale tak to je" (rozuměj, tak to má být). Jinak film, který vedle Padilhovy Elitní jednotky může blednout závistí a počítat s rychlým pádem do zapomnění. José, zůstaň v Brazílii a toč tam, vyser se na Hollywood!

 • 65%
  0
  0
  3. 4. 2014
  Judinka (557 bodů)

  Pro mě to byl první a jediný Robocop, jakého jsem viděla a šla na něj prakticky z donucení. :-) Musím ale říct, že mě film příjemně překvapil, přišel mi zajímavě zpracovaný a nebyl zdaleka tak akční, jak jsem se původně obávala. Samuel Jackson neměl chybu. :-)

 • 50%
  0
  0
  29. 5. 2014
  dagous (382 bodů)

  Zrovna podobné filmy moc nemusím. Musím přiznat, docela se mi to líbilo

 • 75%
  0
  0
  3. 1. 2015
  Alienka2014 (362 bodů)

  Starého RoboCopa jsme měli rádi, ale tenhle remake vůbec nebyl špatný! Mile nás překvapilo, že původní duch příběhu byl zachován a pouze "vylepšen" novou technologií. Film je poměrně plynulý a divák se ani chvíli nenudí. Palec nahoru.

  • starý dobrý RoboCop v novém kabátě
  • supr zpracování
  • 80%
   0
   0
   15. 6. 2014
   surowka (303 bodů)

   celkem dobrý film nenudí a pobavil mě

  • 70%
   0
   0
   22. 6. 2014
   roxet (293 bodů)

   Starý námět v novém provedení? Nepatřím mezi velky fandy původního Robocopa, ale tento nový mě zaujal. Odvážně staví "Ameriku" do role opravdu supervelmoci která si diktátorsky podmaňuje doslova celý svět díky svojí kyber technologií. Jenže v pozadí doopravdy stojí Omnicorp. Který své plány chce dostat i do samotné Ameriky, velice ji přitom pomáhá Novakova talkshou. Podaří se Americe odolat?

  • 40%
   0
   0
   5. 3. 2014
   Pepa Nevrkrakr (142 bodů)

    • Nemohu než říct...zklamání..starej Robo byla pecka, jako kluk jsem si na něm, ještě na VHSce ujížděl...novej mě nudil...slabej průměr...takže, kdo se rád podívá na nové zpracování, snažte se být trochu objektivní v hodnocení..
   • 65%
    0
    0
    17. 5. 2014
    rebrdo (66 bodů)

    film byl krásně zpracovaný ale... mohly si dát záležet na tom příběhu bylo to moc uspěchaný kdyby vrazily pár peněz a natočily to o 30-45minut delší bylo by to lepší a proto dávám 65% nemám prostě rád uspěchaný filmy :/ opět musím, ale uznat, že záběry byly povedené :))

   • 80%
    0
    0
    3. 11. 2015
    VELA (58 bodů)

    Nezklamal , už byl v jiném levelu , než staří RoboCopové :-)

   • 70%
    0
    0
    27. 4. 2014
    rejnok (20 bodů)

    docela dobrý, prostě dobrej Robocop :)

   • 85%
    0
    0
    31. 10. 2014
    vjedlicka (18 bodů)

    Současné Sci-fi se mi velmi líbí, mám rád dokonalé efekty. Návraty ke starým hrdinům se však ne vždy stoprocentně povedou. Byť jsem si velmi užil design, skvělé efekty a chvílemi i zajímavý příběh, jako celek jsem se asi očekával víc a místy jsem se krapet nudil. Rozhodně však dílo za zhlédnutí stálo.

   67 68 ?
   jak hlasovat?
   • mims 40%
   • Speedyxxx 85%
   • michal-marsalek 80%
   • InJo 70%
   • Sany51 75%
   • misec 70%
   • jiri-cisar 35%
   • petr-sedivec 65%
   • Kim6 65%
   • hcfort 60%
   všechna hodnocení (152)

   V žebříčcích podle hodnocení

   105.
   v žebříčku filmů za rok 2014
   882.
   v žebříčku akčních filmů
   804.
   v žebříčku krimifilmů
   431.
   v žebříčku sci-fi filmů

   V žebříčcích uživatelů

   27. místo z 142 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
   74. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes