Shazam! (USA)
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Komedie, Rodinný, Blockbuster, Komiksový, Retro, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: Stačí říct

Obsah

:
V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! více »« méně

Režie

:
David F. Sandberg

Scénář

:
Henry Gayden Darren Lemke Bill Parker C.C. Beck

Herci

:
Zachary Levi Djimon Hounsou Michelle Borth Mark Strong Jack Dylan Grazer ...
Premiéra: 4. 4. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Jste na stránce filmu Shazam!. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Shazam! myslíte! K 2. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28310 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Shazam!


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  1. 9. 2021
  Brenan88 (46270 bodů)

  Ještě než přišel letošní Sebevražedný oddíl, tak jsem Shazam! pokládal za nejlepší film ze stáje DC. To z něj momentálně dělá druhý nejlepší film a to zcela zaslouženě. Jako jeden z mála pochopil svou podstatu a snažil se nabídnout uvolněnější podívanou na rozdíl od ostatních filmů ze stáje DC. Zachary byl hlavně trefou do černého a jeho ztvárnění Shazama jen tak neomrzí. Ono 80% co jsem dal je trochu nadhodnocené, ale já se vážně skvělé bavil. No a teď bych si prosil Black Adam!.

 • 70%
  0
  0
  18. 8. 2022
  Pete69 (22560 bodů)

  Z počátku opravdu zajímavá superhrdinská komedie se pomalu měnila k v klasický kýč a průměrnou akční podívanou. Shazam mě opravdu dlouho bavil svou mladickou nerozvážností a free pojetím superhrdiny, čekal jsem, že to bude pokračovat ve stejném duchu.. ale šlo to dolů. Triky dobré, podívaná je to jako celek vlastně dobrá - 70%.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2019
  JosefTomas (8861 bodů)

  Takže se mi to vyplatilo. Prakticky žádné očekávání, žádné nároky a žádná snaha hledat překvapení a mám film, který neurazí, funguje dobře a hlavně baví. Zachary Levi se evidentně nehorázně vyblbnul a pokud bude další díl (což asi bude), tak se tomu nijak nebráním. Poctivých 70%

 • 85%
  0
  0
  4. 6. 2019
  p.a.douch (5951 bodů)

  Úplná pohoda. 132 minut? Vůbec mně to nepřišlo. Samozřejmě vata byla, ale dalo se to vydržet. Levi perfektní, hudba dobrá. Postavy sympatické, Strongův záporák dobrý (hlavně jeho zásluhou). Sandberg celkem překvapil. Moc jsem mu nevěřil, ale zvládl to. Zdá se že DCEU se zdá se vydalo správným směrem.

  • Levy
  • 70%
   0
   0
   12. 8. 2022
   leafroller (2977 bodů)

   Na první shlédnutí to byla naprostá tragédie. Bylo to nepochopitelné, vcelku nudné, dosti přehnané a vůbec divné. Jenže filmů je málo a tak jsem to zkusil znovu. Nadšení se opět nekonalo, ale už jsem neměl taková očekávání, takže jsem nemohl být tolik zklamaný. Myslím, že jednoznačným negativem tohoto filmu je legenda: dědek s hůlkou v jeskyni, kam jezdí metro... Naopak jako rozhodně pozitivní vnímám záporáky. Se záporáky mají totiž komiksoví hrdinové velký problém. Na příklad Spiderman nemá snad jediného dobrého, všichni jsou buď blázni, nebo konají zlo jen proto, aby konali dobro, což je na hlavu. A Thanos? To je pro mě hrdina! Sedm smrtelných hříchů je badguy, se kterým máme zkušenost my všichni a proto ztotožnit se s tím, kdo proti němu bojuje, je mnohem snazší. Závěrem nutno poznamenat, že Shazam je z mého pohledu úplně stejná slátanina jako Catwoman, a přesto se jejich hodnocení diametrálně liší.....čím to asi bude? Čím čím?

  • 70%
   0
   0
   16. 6. 2019
   kknk2 (2445 bodů)

   Shazam! má, co nabídnout nejen fanouškům komiksových filmů. Pěkný rodinný film, u kterého se zasmějete (někdy trapným) vtipům, CGI vám vypálí oči jak černobílá telka a pokud místy vypnete mozek, tak se vám zalíbí i děj. Budu ráda, když se v dalších DCEU filmech objeví aspoň narážky na Shazama, než přijde čas na druhý díl.

  • 55%
   1
   0
   23. 7. 2019
   Blackhand47XD (2355 bodů)

   Jo, fakt to připomíná devadesátky, ale hlavně v tom špatném. Po víceméně dobrém Aquamanovi, který nám ukázal, že se DC zřejmě vydalo dobrým směrem, tu máme Shazama, jenž všechno zase potopil. Máme tu plno klišé, hloupý humor i klasické podkuřování SJW. Kdyby to nemělo být bráno jako superhrdinský film zapadající do většího superhrdinského univerza, tak bych byl více shovívavý, jenže tohle není Deadpool, aby v rámci jednoho světa zesměšňoval ostatní snímky a hrdiny. Sivana jakožto padouch je docela zapomenutelný a jeho CGI armáda stejně tak. Vrcholem je ale stejně fakt, že Billy nemohl najít svojí mámu, i když by na ní hnedka klepala sociálka, kde zapomněla svoje děcko a všechno by hned vyřešili. 55%

  • 70%
   0
   0
   27. 8. 2019
   Vurhor (2019 bodů)

   Shazam je po většině směrech zábavná jízda, která se ovšem vydala poněkud špatnou cestou. Servíruje totiž divákovi až příliš generických a stereotypních věcí, díky čemuž si ty nejlepší části uchovává spíše jen tak v pozadí. Nápad dospělého, nabušeného a (asi) atraktivního superhrdiny, který má mozek čtrnáctiletého puberťáka, ještě k tomu ne úplně znalého ohledně svých schopností, je dost dobrý nápad, nabízející k vytvoření celou škálu vtipných situací. A film jich tam věru pár opravdu má. Ale bohužel po většinu času jsou pohřbený pod ne úplně zajímavou dějovou linkou malých sirotků, plus nepomáhá tomu ani extrémně slabý hlavní padouch, jehož nejzajímavější sekvence byla snad jen intrová expozice. Já chápu, že se film snaží linkami jako ztracená matka hlavního hrdiny, sirotčí bromance, atd., nějakým způsobem rozvinout jeho charaktery, ale kvůli tomu nepodmanivému stylu si spíš říkám, zda se tím trochu neokrádá o lepší možnost vytvořit více zábavných a vtipných situací, právě na základě jeho nadutého charakteru. Jako ano, bavilo mě to, bylo to párkrát vtipné, ale ty nejlepší části nebyly plně rozvinutý, což je prostě hrozná škoda. Vlastně bych možná i úplně smazal dětskou verzi hlavní postavy a nechal pouze vzezření superhrdinského Shazama, stejně mi ten kluk byl protivnej.

  • 50%
   1
   0
   23. 8. 2019
   lukasopicasso (890 bodů)

   Shazam! je bezesporu lepší jak většina současných DCčkovských fláků, respektivě se nejedná o vehementně nesoudržný myšmaš všeho možného. Přesto ale není bez chyb a pár výhrad si neodpustím... Občas tu čtu komentáře plné superlativ typu, že Zachary Levi si to strašně dává, s čímž jaksi nesouhlasím a dle mého názoru jednoznačně selhal. Vždyť jeho ztvárnění Billyho je charakterově naprosto mimo vůči Billymu Jr., který se jeví velmi vyspělým a rozumným dojmem, naopak Zachary je rozjívený, dětinský hlupák, který se chová naprosto neuváženě a nedbale vůči svému okolí. Nesoulad jako prase, který je do očí bijící, ale v podstatě to nezajímá zcela nikoho (takový John Travolta to ve Face/Off dovedl takřka do dokonalosti). Nemluvě o tom, že Shazam skýtá nebetyčný potenciál neokoukané popcornové zábavy, který rutinní režisér nedokázal ani v nejmenším využít a zároveň nezvládl předvést nic, co by alespoň zřídka připomínalo něco vizuálně zajímavého. Svým nudným a béčkovým vizuálem v zásadě připomíná obyčejné televizní sci-fi seriály, nad kterými jen mávnete rukou. Nudný a tuctový záporák, kterého nezachrání ani charisma Marka Stronga, je jen třešničkou na dortu. Netrpěl jsem, ale takhle zoufale nevýrazný origin jsem už dlouho neviděl. Já jen doufám, že při angažmá Dwayna Johnsona se rozpočet vyškrábě u kus výš, bude na tom dělat schopnější tvůrčí tým a Davida F. Sandberga nahradí nějaký zajímavější a nápaditější tvůrce, z jehož práce nevznike takovýto mdlý polotovar, který se vám během pár dní z hlavy vykouří jak nic... 5/10 (DCEU: MoS 9/10 BvS 4/10 SS 4/10 WW 7/10 JL 4/10 AQ 9/10)

  • 70%
   0
   1
   30. 4. 2019
   sugi (743 bodů)

   … Shazam je ….. něco filmu chybí nebo přebývá , že by to bylo ve scénáři ? jelikož ve zpracování je na špičkové úrovňi … Když ale přistoupíte k filmu s žádným očekáváním , tak Vás dokáže i pobavit

  • 75%
   0
   0
   28. 5. 2019
   Lady Di (369 bodů)

   Film Shazam funguje jako celek, má hlavu a patu. Je hodně vtipný. Zachary Levi si hlavní roli strašně užívá a vy se do ní dokážete vcítit. Je tak trochu parodií na superhrdinu, ale právě o to je reálnější. Celý film je vlastně klišé, ale takové, které si z klišé dělá srandu. Doufám, že to dává smysl. Konec ohledně superhrdinů byl očekávaný, ale i tak mě trochu zklamal. DC by mělo zůstat u sólovek, ty mu jdou nejlépe. Z konce bylo jasné pokračování (ještě uvidíme) a já doufám, že bude. Je také jasné, že pokud pokračování bude, objeví se v něm další dítě do rodiny. Doporučuji.

  • 10%
   1
   0
   14. 5. 2019
   S7evin (250 bodů)

   Shazam! Par dni po zhlednuti si prakticky nepamatuju zadnou scenu bo aspon super moment. Jediny co vim, ze to bylo strasne dlouhy, desne nudny, utahany, bez napadu, homor totalne mino. Jediny kdo trochu zachranuje je Mark Strong, ktery se snazi povznest sveho zapomenutelneho padoucha na vyssi level. Horsi uz je jen WW.

  • 80%
   0
   0
   14. 5. 2019
   Morra (235 bodů)

   Konečně superhrdina ze stáje DC, který se za svůj solo film nemusí stydět. Tvůrčímu týmu se povedl namíchat velmi příjemný mix akce, komedie a hrdinství. Zachary Levi si svou roli očividně užívá a na filmu je to znát každou minutou. Zaporák v podání Marka Stronga taky super

  • 60%
   1
   0
   22. 7. 2019
   vaclav-pilnik (217 bodů)

   Na superhrdinský film docela zábavné, ale zas taková pecka to není. Nejde přehlédnout, že dospělí herci se vůbec nechovají jako svoje mnohem mladší já a ani tak nemluví. Je to škoda, pak by to mohla být pořádná legrace, ale takhle je to občas trochu úsměvné, ale to je tak všechno. Pak by taky neškodilo kdyby byl nějaký příběh mezi začátkem a koncem. To je v podstatě vyplněno tím že hrdina objevuje svoje schopnosti a snaží se s kámošem přijít na to jak by si mohl říkat, zatímco plešatý záporák morduje svého fotra, který i po x desítkách let vypadá úplně stejně jako když jemu bylo tak 8 let. Atd. Nicméně i když je film v mnoha ohledech nedotažený a takový polovičatý, není to kupodivu nuda a jednou se vidět dá.

  • 50%
   0
   0
   26. 6. 2019
   lukas-gajdos (168 bodů)

   DC opět vytáhlo z rukávu dalši comicsovku o chlapci, který dostal schopnosti od jednoho guru, aby záchranil svět a sebral schopnosti záporákovi. Film má velice sympatické herce, hlavně ty dětské, ve filmu nechybí vtip, spousty efektů, jak je již teď známo, to co si divák žádá, ale jediné, co tomu chybí, je děj. Shazam ničím nepřekvapí, ale pokud se chcete pobavit, určitě se podívejte

  • 70%
   0
   0
   1. 10. 2019
   darinn5 (77 bodů)

   Tak tenhle film se DC konečně povedl. On je to v podstatě malý velkofilm. Kontrast malého hrdiny, který se stane dospělým superhrdinou s dětskou duší a chováním, skvěle funguje a poskytuje dostatek humorných scén. Velkým plusem fimu je záporák hraný Markem Strongem, který roli zahrál úžasně. Jen se bojím, s čím může přijít pokračování, jestli si nevyplítvali všechnu munici.

  • 70%
   0
   0
   27. 6. 2019
   stalkicz (56 bodů)

   Zvlaste prvni polovina je docela vtipna a zabavna. Velmi dobre herecke vykony detskych predstavitelu i Zachary Leviho. Ke konci uz sem zacal ztracet pozornost a finalni souboj me moc nebavil. Celkove vsak povedena comixova komedie pro celou rodinu, mira patosu snesitelna.

  • 45%
   1
   0
   14. 5. 2019
   honza-reiskup (29 bodů)

   No čekal jsem něco absolutně jiného, nejen že mě to zklamalo, ale i nudilo. Nezasmál jsem se téměř ani jednou a vůbec jsem si to neužil tak jak jsem čekal po traileru. Tohle prostě nesedne každému a mně to nesedlo. CGI souboj byl něco strašného a Sedm hříchů jsou snad nejhůře zvládnuty z celého DCEU, ano ještě hůř než Steppenwolf, Incubus a Doomsday. Když Billi není Shazazem, jeho linka nezaujme a prostě vás nezajímá, protože chcete Shazama, jelikož Levi si tu roli užívá, ale když to nefunguje, tak prostě je něco špatně.Závěrečný souboj už je klasické DCEU závěrečné vyvrcholení bum bác s tím, že je snad nejúmornější a nejdelší ze všech DCEU dosavadních finále...asi nejsem cílovka, za mě ne, pokud jste dospělý, záleží jak vám sedne humor, pokud ne, celý film jde do prdele a to je můj případ

  Hodnocení a recenze Shazam!

  69 68 ?
  jak hlasovat?
  • nikola-voznikova 50%
  • Pete69 70%
  • dominik11 100%
  • Ladaxxx 65%
  • Fandysek 65%
  • Brenan88 80%
  • Lovecour69 75%
  • what is in the box 70%
  • Riverdon 75%
  • homedo 80%
  všechna hodnocení (109)

  V žebříčcích uživatelů

  21. místo z 22 v žebříčku uživatele Peto1899