V pokračování detektivky Nelítostný souboj by měl Roberta De Nira nahradit Adam Driver

V pokračování detektivky Nelítostný souboj by měl Roberta De Nira nahradit Adam Driver
Nelítostný souboj | Warner Bros.
„Jednáme spolu. To je vše, co vám momentálně můžu prozradit,“ nakousl Mann obsazení Adama Drivera do úlohy mladšího McCauleyho, o němž se hovoří už delší dobu. Kniha je současně pokračováním i prequelem úspěšného filmu, ve kterém Hanna rozplétal kriminální aktivity gangu pod vedením McCauleyho. Jediným přeživším zůstal Chris Shiherlis (Val Kilmer), jehož se neúprosný detektiv snaží dopadnout. Druhá linie se odehrává sedm let před událostmi filmu, kdy Chris s Neilem provádí krádeže na západním pobřeží USA a Hanna v Chicagu pronásleduje násilné vykradače domů.
Heat 2
Heat 2
Čtyřicetiletý Adam Driver by měl převzít úlohu po De Nirovi, jemuž bylo v době natáčení dvaapadesát. Nedávno ostatně ztvárnil hlavní roli Enza Ferrariho v Mannově snímku o zakladateli věhlasné automobilky, který má ze světových festivalů pozitivní ohlasy a v českých kinech se ho dočkáme 4. ledna. Režisér hitů jako Poslední mohykán nebo Ali vzhlíží k charismatickému herci s respektem a obdivuje jeho životní zkušenosti, ambice a uměleckou integritu.
McCauley však nebude jedinou výraznou rolí, která si vyžádá hvězdné přeobsazení. Neméně klíčovým aktérem byl zarputilý Hanna v podání Pacina, jenž k pronásledovanému lupiči choval respekt a doma musel řešit manželčinu nevěru nebo podlomené psychické zdraví pubertální dcery. Sám Pacino před loňskou speciální projekcí Nelítostného souboje na festivalu Tribeca doporučil Timothéeho Chalameta (Duna), avšak k žádnému oficiálnímu jednání nedošlo. Navázat bude zapotřebí také na Vala Kilmera nebo Jona Voighta, jenž partě zlodějů dohazoval zakázky.
Adam Driver a Michael Mann, Ferrari
Adam Driver a Michael Mann, Ferrari | Getty Images
Mann v říjnu pro magazín Deadline potvrdil, že Nelítostný souboj 2 bude jeho dalším projektem. V nadcházejících týdnech tak můžeme očekávat nové informace, z nichž právě obsazení přiláká nejvíc pozornosti. V tisku padala jména jako Austin Butler (Elvis), jenž by mohl nahradit Kilmera, nebo Ana de Armas (Blondýnka), která by zvládla kráčet ve šlépějích Charlize Theron, původní představitelky Chrisovy přítelkyně.
zdroje: Movieweb, Deadline, Entertainment Weekly
Podívejte se na žebříček nejlepších filmů letošního roku podle hodnocení uživatelek a uživatelů Kinoboxu.