29.9.2014, 22:00

Tržby v českých kinech: Tři bratři se vrátili na vrchol žebříčku

Babí léto vyvedlo potenciální diváky z kin do přírody. Na tyhle scenérie jsou provozovatelé multiplexů prostě krátcí. Na vrchol žebříčku se vrátili Tři bratři (2014). Z dvacítky nejnavštěvovanějších snímků stouply tržby jedinému filmu, animáku Jak vycvičit draka 2 (2014). Jinak to bylo s úspěšností a trendem tak trochu "na draka".

Na Tři bratry se od čtvrtka do neděle vypravilo 14.199 diváků. Za film zaplatili 1.68 milionu korun. Pohádka má na svém kontě již přes 55 milionů korun a přes 440 tisíc návštěvníků.

Na teenagery zacílený snímek Labyrint: Útěk (2014) zaznamenal oproti premiérovému víkendu výrazný propad o 38 procent. Na film, který odláká arachno a klaustrofobiky, se do 54 kin vydalo 12.193 diváků. Za celovečerní verzi knižní předlohy zaplatili 1.61 milionu korun.

Novinka Equalizer (2014) startuje na třetím místě. Akční Denzel Washington přilákal do kin 9.513 fanoušků. Ti v pokladnách nechali 1.3 milionu korun. Tenhle žánr už je zřejmě pasé, v USA nicméně Equalizer (rozpočet 55 milionů dolarů) odstartoval velmi dobře, s 35 miliony dolarů na tržbách. A pokračování bude.

Stejně jako v případě velkého překvapení konce letošního léta, německé komedie Fakjů pane učiteli (2013). Snímek klesl na čtvrtou příčku žebříčku, o pátém víkendu na něj přišlo 7.996 diváků, kteří za film zaplatili 1.07 milionu korun. Komedie ze studentského prostředí se ale rozhodně nemá za co stydět.

Zpytovat svědomí by spíš měli tvůrci komiksového pokračování Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil. Čtvrtý víkend v kinech, kultovní pozice a vůči neznámému Fakjů pane učiteli čísla poloviční. O tomto víkendu přišlo na noirově laděný snímek plný hvězd 2.724 diváků. Ti za film zaplatili 399.884 korun. Tomu se říká komerční a marketingový průšvih.

Místa Radima Špačka se mezi dvacítku nejúspěšnějších nedostala. | Foto: bionaut Films

Do žebříčku Top 20 se nedostal dokumentární film Bena Tučka Plán (2014), který pojednává o urbanismu "našeho" hlavního města. "Vypadla" též generační Místa (2014) Radima Špačka a dokument Století Miroslava Zikmunda (2014), jehož hlavní protagonista letos oslavil 95 narozeniny.

Pro informaci uvádíme jednu statistiku z televizního étéru, tuto sobotu sledovalo Babovřesky (2013) přes 1 milion 800 tisíc diváků...

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Denzel Washington jako Equalizer míří do béčkových vod

Denzel Washington se vrací jako anděl pomsty, aby sjednal pořádek v Bostonu a zúčtoval s celou ruskou mafií. Těšíte se na Muže v ohni 2? Zbytečně.

Recenze: Labyrint: Útěk – Noční můra pro všechny arachnofobiky a klaustrofobiky. Ale také povedená dystopie, která překvapí.

Filmové zpracování románu Labyrint od Jamese Dashnera se v našich kinech představí již tento čtvrtek. Svým prvním dílem, který nese podtitul Útěk, otevírá...

Recenze: Tři bratři jsou nejlepší českou filmovou pohádkou za mnoho posledních let. Více se zpívá, než mluví.

Nejnovější film Svěráka mladšího a staršího je muzikálová pohádka (hudba Jaroslav Uhlíř) o třech bratrech, kteří víceméně současně prožijí tři pohádky...

Recenze: Jak vycvičit draka 2 aneb Nejlepší hollywoodský animovaný film od konce zlaté éry Pixaru

Uplynulo pět let, Vikingové si s draky perfektně rozumí a Škyťák (který se opravdu nechce stát novým náčelníkem) objeví cosi zvláštního, co jednak poodhalí...

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: