Babovřesky

33%
Babovřesky

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: "Je to prostě film tak 'trošku' ze života."

Po smrti stoleté Trudy zůstanou na konci vesnice lukrativní pozemky se starým domem. To se hodí starostovi a jeho příbuznému, kteří mají na pozemky zálusk a chtějí zde vybudovat autobazar. Jenže pozůstalí Hálovi se synem Adamem, se rozhodnou, že se jim vila líbí a opraví ji, i když v ní prý straší.

Podtitul "z dopisu venkovské drbny" naznačuje, že na scénu vstoupí i místní zbožné ženy v čele s "univerzální" klepnou Horáčkovou, která o všem ví, od všeho má klíče a všude byla dvakrát. A uzurpuje si právo do všeho zasahovat. A právě do této vesničky přichází nový farář. Zbožné ženy čekají váženého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovně vyhlížející asi třicetiletý mladík s dvojsmyslným jménem. Netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává v Babovřeskách množství humorných situací.




Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
1
Všechny ty časy kdy měl pan Troška soudnost a ještě nějakou špetku umu jsou už nenávratně pryč. Babovřesky si nemůžou ani čuchnout k jeho Slunce seno trilogii. Zatím co v Hoštické trilogii bylo vše od obsazení až zahrání perfektní,tak zde to určitě neplatí. Ústřední báby jsou nesympatické a jejich "hraní" je nesnesitelné. Vtip ve filmu úplně chybí,ale za to ubohosti a trapnosti je zde na rozdávání.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
7
Velice jednoduchá dějová linka zřejmě pro velmi jednoduché diváky. A nakonec, proč ne? Proč si neodpočinout u letní vesnické komedie které se dá rozumět a která opravdu pobaví. Zdeněk Troška chtěl navázat na Slunce, senovskou trilogii, ale to se mu nějak nepovedlo. Stylem vyprávění je to spíše Kameňákovské. A ten humor? Tak to je opravdu šok. Tohle se používalo u teenagerských komedií, který si později vynesl osobitý název - fekální humor. A Z. Troška to použil v příběhu o babkách. Klobouk dolů. Ohromný komerční úspěch vyvážený ohromnou kritikou. I takový je úspěch neúspěch. Mě tento snímek nijak neurazil. Naopak jsem se bavil a rozhodně nesdílím názory, že jde vyloženě o sračku. V české kinematografii jsou daleko horší snímky. Určitě to mohlo být daleko lepší, to je fakt, ale jak jsem psal výše, pobavit dokáže a to je na komediích to nejdůležitější.
Pete69
Pete69
31 278 bodů
3
Rádoby pokračování série Slunce, seno, ..... Ale hodně nepovedené. Občas se tam nějaká humorná situace objevila. Pátrání ve strém domě po pokladu hodilo tuto komedii kousek blíže ke dnu........

Dodatečné informace

Původní název:
Babovřesky (více)
  • Česká republika Babovřesky
  • Česká republika Babovresky
Premiéra v ČR:
14. 2. 2013
Distributor:
Falcon
Země původu:
Česká republika
Přístupnost:
12+
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Babovřesky


Powered byJustWatch