The Equalizer (USA)
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Gangsterka
Motto: Každý si zaslouží spravedlnost.

Obsah

:
 Ve snímku The Equalizer představuje Denzel Washington bývalého člena elitní tajné vojenské jednotky McCalla, který předstíral svou smrt, aby mohl začít více »« méně

Režie

:
Antoine Fuqua

Scénář

:
Richard Wenk Michael Sloan Richard Lindheim

Herci

:
Denzel Washington Marton Csokas Chloë Grace Moretz David Harbour Haley Bennett ...
Premiéra: 25. 9. 2014
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Equalizer. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Equalizer myslíte! K 5. říjnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28176 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Equalizer


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Denzel se toho prostě nebojí, když náhodou nemá zbraň,tak použije vrtačku - NO PROBLEM. Příběh je typický 90sátkový kde bývalý agent předstírá svou smrt,aby mohl začít žít normální život. To samozřejmě není tak lehké jak by se na první pohled mohlo zdát. Denzel je správný bijec a akce má koule. Pořádná poctivá chlapská podívaná,která tu delší čas chyběla. Schválně kdo si všiml,že si ve filmu střihl mini roli i Dan Bilzerian?

 • 65%
  1
  0
  3. 12. 2021
  Pete69 (21324 bodů)

  Za mě je to takový John Wick B. Denzel Washington sice velmi dobrý, ale obyčejný mstitelský scénář bez špetky nápadu ani on nezachrání. Není to vůbec špatná "bezmozková řežba", na druhou stranu nepřinesla nic nového. Kladně hodnotím dobře zvolenou drsňáckou hudbu, která filmu hodně pomohla.

 • 60%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14894 bodů)

  No.....ne. Ocením čas od času akční výplach s vyššími formálními ambicemi, ale zároveň od takového filmu vyžaduji, aby mě jeho obsah silně neiritoval. A to se zde bohužel nepovedlo. Equalizer vypadá dobře, je zahraný výborně a ozvučen božsky, avšak stejně mě po většinu času nebavil a iritoval. Je to přehnané? Samozřejmě, ale to nevadí.. Je to příběhově hloupé a neucelené? Ano, bohužel hodně... A přitom to vážně vypadá tak moc, tak ukrutně dobře :/

 • 60%
  2
  0
  29. 1. 2017
  JosefTomas (8699 bodů)

  Film zamrzí snad každého, co od tohohle filmu čekal nějakou akční řežbu. Za to ale může spíše špatný marketing, ale to hlavní je, že akční scény jsou celkem dobré, ale spočítáte je na prstech jedné ruky. Příběh je jen spíš takový menší bonus a ani finále nezachrání to, že je film absolutně nudný.

 • 45%
  0
  0
  25. 3. 2017
  squirrelpool (6947 bodů)

  Zase jsem udělal tu starou chybu. Čekal jsem toho moc. A jak se ukázalo po skouknutí. Očekával jsem opravdu velmi mnoho.
  Tenhle film je totiž ve všech ohledech strašně průměrný a ještě něco chybí. Jednak zápletka, v postatě stejná jako u (vynikajícího)Johna Wicka.
  1. zabiják, který pověsil řemeslo na hřebík.
  2. z nějakého důvodu se vrátí k ponku, a všem provede kolonoskopii botou. ALE, abych parafrázoval Sheldona: Reeves stáhnul Washingtonovi kalhoty před celou školou. Zatímco Wick všechny střílí a mlátí věrohodně a navíc přehledně. Danzel když někoho masí tak kamera čumí co kde lítá, takže obzvlášť ve tmě člověk pomalu neví kdo zrovna vraždí koho. Krom toho jsem získal přesvědčení, že si Danzel i zadek utírá zpomaleně.
  Perlička - vrtačka. Nic bych neremcal kdyby hrál nějakého magora co svazuje a mučí lidi, ale jako asasínský způsob zabití ala Sam Fisher to fakt není nejvhodnější. Pokud by to ovšem nebyla světelná vrtačka, mistra Kutila Tima.
  A ten konec vypadá jako kdyby si chtěli otevřít cestičku k seriálu typu: Status nežádoucí, A-team nebo (skvělí)Lovci zločinců. Prostě hrdina, psanec, který pomáhá slabým a nikdo moc nechápe z čeho vlastně žije když pomáhá zdarma.

 • 40%
  0
  0
  18. 8. 2015
  Pas (6212 bodů)

  A zase ti Rusáci....
  Šablonovitý akční film s průměrným Washingtonem, který vede soukromou válku s ruskou mafií. Pár zajímavých záběrů a scén je bezmocně pohřbeno v řečišti žánrových klišé a zpomalených záběrů. Ne, raději knihu. Nebo Bourna, či Cestu samuraje. 40%

 • 60%
  1
  0
  25. 9. 2014
  Tom Hardy (5255 bodů)

  Něco mezi Muž v ohni a Mé druhé já, přičemž - jak už to tak u kopií bývá - je Equalizer horší. Zpomalovačky jsou k smíchu, příběh buď netuší, o čem chce vyprávět, nebo se snaží za každou cenu překvapit (každopádně působí nesourodě), záporák to s blazeovaností přehání a nebýt v hlavní roli Denzel, člověk by mu tu touhu po zlepšení světa nevěřil. Nemluvě o tom, že je hrdina až příliš nadčlověk, než aby se o něj byť na okamžik mohl divák skutečně bát (kam se chce dostat a ke komu, tam se prostě dostane, logika/nelogika). Nenudí to, je třeba ocenit nekompromisní styl a ve finálním fightu mezi regály geniální song Zacka Hemsyho, ve výsledku je to ale pořád JEN odvar z toho, co už jsme viděli jinde a lépe.

 • 70%
  0
  0
  10. 2. 2015
  rkotvald (3159 bodů)

  Ve vší té změti akčních stathamovek nebo (ne)Postradatelných, stačí Denzelu Washingtonovi vzít kladivo a je "to" tam. Povětšinou klidné tempo funguje překvapivě dobře a více než na nějakou akci se člověk těší na další rozhovor s hlavním ruským zabijákem. Sice by to chtělo trošku méně okatého product placementu a zamyslet se nad pár zpomalovačkami, ale jinak skvělá podívaná.

 • 85%
  0
  0
  27. 1. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Klišé, samé klišé!!! Ale o tom to celé bylo, je a bude. Super film v tomto žánru.

 • 55%
  0
  0
  23. 2. 2015
  stantheman (2398 bodů)

  Docela jsem byl naštvaný , že jsem promrhal 132 minut svého života touto zbytečností a mohl jsem se věnovat něčemu úplně jinému ...dále bez komentáře

 • 10%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2072 bodů)

  Denzel Washingto by se zřejmě rád stal Chuckem Norrisem tohoto milénia. No to by si ale nesměl vybírat takový p*čoviny jako Nepřítel pod ochranou či tadytu cipovinu. Takovouhle nudu jsem už hodně dlouho nezažila! Prvních patnáct minut sice slibuje zajímavý pohed na žvot jednoho ne tak obyčejného muže ze sousedství, kdy nic není takové, jak se na první pohled zdá, ovšem poté se film stočí v jednu velkou nezáživnou rutinu, která opakuje jeden vzor neustále dokola až do konce více jak dvouhodinové stopáže. No tohle tedy vskutku ne, takhle by to nešlo. Kdybych za to platila, i to vstupný budu chtít vrátit! Jednu hvězdičku za naprosto brilantní hudbu Harryho Gregsona-Williamse.

 • 80%
  0
  0
  12. 2. 2015
  wop (1716 bodů)

  Celý film je prakticky o tom, že Denzel Washington hraje maximálně badass zabijáka, který zabíjí ve jménu dobra. To je vše. Ale dělá to s takovou elegancí a uměním, že je z toho velká zábava. Chvílemi jsem měl pocit, že se koukám na nějaký akční film z 80. let, kde to, jak je hlavní hrdina drsný jako náplň úplně stačí. Za celý film padouchové nenašli na Denzelově postavě jedinou slabinu, za celou dobu se na scéně neobjevil nikdo stejně dobrý jako on. Hrdina projel hordami nepřátel jako horký nůž máslem a mně to kupodivu vůbec nevadilo.

  • badass Denzel Washington
  • kvalitně natočené akční scény
  • Marton Csokas jako padouch, který si myslí, že je badass, ale Denzel ho vyvede z omylu
  • místy akční klišé jak z béčkového filmu
 • 80%
  2
  0
  31. 12. 2014
  psico (1669 bodů)

  Denzel Washington se asi dává na drahu samotáře, který je schopen sám pozabíjet kohokoliv, jakkoliv a je mu jedno kolik lidí proti němu stojí. Po filmech Muž v ohni, Kniha přežití je tu další snímek v podobnem duchu a musím říct, že není vůbec špatny. Hold s tímhle chlápkem není nuda a řekl bych, že tyhle role mu docela jdou.

 • 95%
  0
  0
  26. 9. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Výborný psycho thriller, u kterého je potřeba přemýšlet, což asi ne každý divák akčních filmů je schopen. Výborný Denzel Washington se svou poker face, zajímavá pointa a happy end, který dává naději. A mimochodem naprosto dokonalá hudba.

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2020
  Jarusu (1437 bodů)

  Kutil Tim v roli zabijáka? Kdepa... To se jen bývalý člen elitního vojenského oddílu pustil do křížku s ruskou mafií. Denzel Washington v tomto (pro mě) docela komorně pojatém akčním thrilleru odvedl skvělou práci a společně s Martonem Csokasem jsou hlavními tahouny celého filmu. Ale dle mého asi ani nebylo potřeba více.

 • 75%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1100 bodů)

  Ekvalizér nám kmitočtově upravil příběh svým jednáním, které nás uvědomilo o tom, že tady si někdo hraje s rozpáleným hořákem. Denzel Washington svou naladěnou akční frekvencí poukázal na to, že i ve svém věku je schopen si hrát na akčního hrdinu bez bázně a hany a myslím, že se mu to nadmíru povedlo. Jsem rád, že alespoň na filmovém plátně máme reky, kteří hájí spravedlnost za tichého počítání rychle ubíhajích vteřin. Nu nic, zapínám stopky a jdu se ponořit do víru všedního života se sáčkem čaje zabaleným v ubrousku a s knížkou Stařec a moře v podpaží.

 • 90%
  0
  0
  18. 12. 2014
  brcolka (1044 bodů)

  Film začíná skvělým citátem od Marka Twaina který hovoří o tom jak důležité je vědět proč jsme sem na svět přišli a co tu máme vykonat. A i díky tomu sem se dobře bavil. I když je film o nadlidech, kteří byli vycvičení k masakrování lidí. Tady je Denzel jánošíkem skřížený se Slyem alias Expendeblem a Jasonem Bournem a je zaměření na ochranu rádoby obyčejných lidí se srdcem na pravém místě

 • 95%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Wolf77 (987 bodů)

  Za mě tohle bylo velmi příjemné překvapení. Už trailer naznačoval, že se člověk nudit nebude a opravdu se nenudil. Film má příjemné tempo a po mírnějším začátku to Denzel Washington rozjede na plné obrátky, kdy umí využít vše co má po ruce ať už to je sekáček na led, vývrtka nebo třeba vrtačka. Osobně nejvíce se mi líbila scéna, kdy jde rusky mluvícím občanům domluvit aby mladou ruskou prostitutku, se kterou se spřátelil nechali být. Scéna je zpomalená a točená velmi zajímavým způsobem a tomu dodává tu správnou šťávu. Také se mi líbil jeho postoj kdy každému dal výběr. Denzl Washington, ale i jeho protějšek, kterého ztvárnil Marton Csokas byli byli v tomto filmu opravdu rovnocennými protivníky. Dle mého názoru velmi dobrý film, kterých bohužel v současné době vzniká velmi málo a to je bohužel škoda.

 • 10%
  0
  0
  28. 4. 2016
  EXpenzza (747 bodů)

  Fuqua není Tony Scott. Vizuál film neutáhle a tedy nezbývá, než se unudit k smrti v záplavě nalajnovaných klišé a pak si jít koupit New Balance (naštěstí se product placement po úvodním náporu trochu uklidní). Předpřestřelkové zoomy jsou jak poukazování na šestý smysl Stevena Seagala (Steven Seagal: Lawman), finále mě málem donutilo odejít (Macaulay Culkin hadr, bitka ve tmě - wtf). Plytká a absolutně předvídatelná sračka s průměrnou akcí a bez špetky invence, navíc se zdá, že Fuqua není schopen natočit přehlednou bitku a utápí se v Bayovském záchvatu (a detailech). A hlavní hrdina je kokot. Někdo (Csokas) měl Fuquovi vysvětlit, že se Equalizer nesmí brát vážně. Očividně se tak nestalo a jediným kladem jsou závěreční Joy Division.

 • 75%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Scénář nepřekvapí, námět žádná novinka. Ale tenhle film, který se po dlouhé době dokáže vyrovnat i sérii s Bournem má obří koule. No a hlavní hrdina v podání Denzela je ještě větší třešnička. Já teda hltal každou chvíli, protože to mělo spád, nebyla to jen bezduchá střílečka. Jen víc takových kousků. Půl hvězdy jsem strhnout musel za pár momentů, který byly trochu přes čáru, ale ty by se spočítaly na prstech jedný ruky. Takže verdikt - komu nevadí násilí a krev, tak hurá do toho!!!

 • 55%
  0
  0
  29. 1. 2015
  dancemusic2012 (466 bodů)

  Prumerny film,s predvidatelnym scenarem. Nektere zpusoby vrazd jsou docela hnusne, ale to k akcnimu filmu patri :-) Jinak hezka hudba.

 • 75%
  0
  0
  27. 2. 2015
  majhan (453 bodů)

  Denzela mám v oblibě a asi by stálo za to tento snímek vidět, i když přísná kritika může odrazovat.

 • 70%
  0
  0
  30. 4. 2016
  zrzinda2408 (306 bodů)

  Tohle je jeden z flmů, který připomíná klasické devadesátkové filmy, kdy záporáci jsou z rusa a jeden američan jim prostě natrhne kaťata. Prostě typická šablona, která ale v tomhle filmu překvapivě funguje. (možná nostalgie) prostě takový dědouškovský john Wick :)

 • 65%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Pegas1632 (299 bodů)

  Nebudu lhát, normálně jsem usnula. Finále je strhující, nápadité a moc hezky provedené, ale než se k němu člověk prokouše/prospí, tak to trvá. klidně to mohlo být o 30 minut kratší a určitě bych si to víc užila. Naturalistické scény mi nevadí, vývrtka jako zbraň je vyloženě roztomilá, a nápadů jak mnohoúčelně využít kutilské potřeby je plný film, ale (jo, vždycky je nějaké ale) nějak mi to přišlo trošku jako drsnější Sám doma (Sám v OBI)

 • 90%
  1
  0
  8. 2. 2015
  roxet (293 bodů)

  Pod 30 vteřin... Nenápadný, "ošumělý" chlapík pracující v hobbymarketu, který pozná jednu mladou dívku, která má velky problémy a rozhodne se jí pomoct. Co následuje je pro padouchy doslova životu beroucí. Nemohu si pomoct, ale po necelé hodince sledování si říkám, nekoukám náhodou na klasickou Segalovku z půli 90 let? Ane není to vůbec špatny, ano, je tu jednoduchý a už několikrát použitý děj, ale dost dobře spracován a natočen, tak jak to kdysi uměl Steven, s tím malím rozdílem že Denzel je mnohem lepší herec. Pěknej film.

 • 80%
  0
  0
  11. 2. 2015
  daisyna (279 bodů)

  Velké překvapení tohoto roku.
  Trailer velice střídmý nic nenapovídající, ale film pecka.

 • 80%
  0
  0
  11. 2. 2015
  taliz (257 bodů)

  Skvělé překvapení letošního roku.
  Denzel no.1

 • 60%
  0
  0
  29. 1. 2015
  mia.s (91 bodů)

  Prijemna akcni klasika. Ne prilis stupidni a plna akce.

 • 80%
  0
  0
  30. 1. 2015
  Naviian (29 bodů)

  Filmů o osamělých mstitelích, neohrožených bojovnících za práva slabších a o nezranitelných (téměř) superhrdinech už bylo natočeno možná až moc. Každý další takový vzbuzuje nedůvěru. Ovšem „Equalizer“ je výjimkou. Je totiž vážně skvělý.

 • 0
  0
  16. 5. 2015
  Host
  Host

  Tak tenhle film je pecka. Trošku nudný vleklý začátek,vystřídá akce a napětí,až do konce! Super film,moho jen doporučit!!!!!

Hodnocení a recenze Equalizer

74 67 ?
jak hlasovat?
 • Honza 13 90%
 • Mikik4444 100%
 • Mrykodaj 60%
 • Pete69 65%
 • Crreed 65%
 • shark white 80%
 • michal-marsalek 80%
 • Jarusu 75%
 • adam-ski-petr 70%
 • leafroller 90%
všechna hodnocení (125)

V TV

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 9 v žebříčku uživatele Whoossain
359. místo z 606 v žebříčku uživatele Mikik4444