Netflix právě ulovil další velkou kořist a získal práva na přímé pokračování jednoho z nejděsivějších hororů historie.

Netflix právě ulovil další velkou kořist a získal práva na přímé pokračování jednoho z nejděsivějších hororů historie. 7 obrázků v galerii
Texaský masakr motorovou pilou (1974) | Foto: Bryanston Distributing
Zlověstné drnčení motorové pily nedává hororovým fanouškům spát již od poloviny sedmdesátých let. Nyní se však poprvé rozezní na streamovacích službách a v obývacích pokojích diváků.

Texaský masakr motorovou pilou z roku 1974 je jedním z hlavních pilířů moderního hororu, jehož popularita a efektivita v uplynulých desetiletích neuvadá. Série pokračovatelů, remaků či prequelů se ovšem s pozitivním přijetím neshledává a kultovní značka stále více upadá do sterilního a chaotického uchopení. A podobně jako v případě konkurenčního Halloweenu a Michaela Myerse, také ikonického Leatherface se nyní Hollywood pokusí možná naposledy zachránit tím, že bude zcela ignorovat veškerá nepovedená pokračování. Nový Texaský masakr motorovou pilou v režii Davida Blue Garcii (horor Tejano) a pod produkčním dohledem Fedeho Alvareze (Smrt ve tmě) naváže přímo na úspěšný originál a bude brát v potaz pouze ty události, které nezávislý snímek Tobeho Hoopera v polovině sedmdesátých let prezentoval.

Texaský masakr motorovou pilou (1974) | Foto: Bryanston Distributing

Ale zatímco všechny dosavadní 'Masakry' zamířily rovnou do kin, tento celkově osmý příspěvek se poddá modernímu streamovacímu trendu. Distribuční práva od produkční společnosti Legendary Pictures totiž čerstvě zakoupil Netflix, který tak v rukou dost možná tříme svůj doposud nejnásilnější filmový titul. Není to ostatně poprvé, co streamovací gigant a společnost Legendary spolupracují - stalo se tak už loni v případě snímku Enola Holmes, který měl původně také zamířit do kin. Detektivní dobrodružství s Millie Bobby Brown si však na Netflixu vedlo nadmíru dobře a už se připravuje pokračování, přičemž od Texaského masakru si všichni bezesporu slibují něco podobného.

Legendary ostatně disponuje právy na hororovou sérii teprve od roku 2018, kdy o ně přišly společnosti Lionsgate a Millennium Films, které přitom plánovaly pět dalších filmů v návaznosti na zatím posledního Leatherface. Kožená tvář se tak bude poprvé ohánět svou motorovkou na streamu, přičemž zatím není jasné, zda to stihne ještě koncem letošního roku. Snímek, v němž si hlavní roli zahraje hvězda teenagerského dramatu Osmá třída Elsie Fisher, se natáčel už minulý rok v Bulharsku, a jeho premiéra by nyní neměla čelit už žádným odkladům kvůli pandemii.

Ankety
Který z první desítky nejlepších filmů všech dob podle ankety britského magazínu Sight & Sound máte nejraději?
1. Jeanne Dielman, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel
2. Vertigo
3. Občan Kane
4. Tokijský příběh
5. Stvořeni pro lásku
6. 2001: Vesmírná odysea
7. Dobrá práce (Beau travail)
8. Mulholland Drive
9. Muž s kinoaparátem
10. Zpívání v dešti
Žádný z nich jsem neviděl/a.
Nejnovější články:
Načíst další články