7.7.2021, 15:43

TOP kina ČR: Kdo s koho? O divácký hit léta se přetahují Matky s rychlým a zběsilým Domem Torettem

TOP kina ČR: Kdo s koho? O divácký hit léta se přetahují Matky s rychlým a zběsilým Domem Torettem 7 obrázků v galerii
Matky, Rychle a zběsile 9 | Foto: Bontonfilm, Universal Pictures
Na novinky slabší víkend sledoval souboj dvou potenciálních letních hitů - tuzemské vztahové komedie Matky a devátým filmem ze série Rychle a zběsile. Nikdo další zatím - zdá se - nemá šanci.

5. CHLUPÁČCI (země vzniku: USA)

Tržby 898 tisíc KČ / návštěvnost 5.862 diváků / 77 kin

Ze čtvrtečních novinek se do pomyslného Top5 víkendových tržeb a návštěvnosti dostal jen animovaný film Chlupáčci, který cílí na nejmladší publikum. Příběh svérázného druhu donutích zvířátek vznikal díky lidem, kteří se podíleli například na vzniku Simpsonových.


4. LUCA (USA)

Tržby 1 milion 384 tisíc KČ / návštěvnost 9.215 diváků / 84 kin

O příčku lépe je na tom animovaný film od studií Disney.Pixar evokující retro atmosféru slunné Itálie. Luca je v tuzemských kinech třetí víkend a o tom uplynuvším si o 51 procent polepšila. Celkem má na kontě 28 tisíc diváků a lehce přes 4 miliony korun co se tržeb týče.


3. V ZAJETÍ DÉMONŮ 3: NA ĎÁBLŮV PŘÍKAZ (USA)

Tržby 2 miliony 69 tisíc KČ / návštěvnost 12.169 diváků / 63 kin

Třetí místo drží stejně jako minule horor V zajetí démonů 3. V českých kinech je druhý víkend a celkově má na kontě téměř 40 tisíc diváků a 6,5 milionů korun. Zdá se, že brzy překoná bilanci druhého Tichého místa (necelých 43 tisíc diváků, 7 milionů korun v rámci tržeb).


2. RYCHLE A ZBĚSILE 9 (USA)

Tržby 3 miliony 220 tisíc KČ / návštěvnost 19.135 diváků / 82 kin

Třetí víkend v českých kinech a již podruhé pomyslné stříbro pro Doma Toretta a jeho rychlou a zběsilou rodinu. Akcí nabušený spektákl s pořadovým číslem 9 vidělo 111 tisíc diváků, kteří v kinech za vstupenky nechali 18,5 milionů korun. Zatím snímek drží v rámci léta 2021 pomyslné komerční prvenství, ale na spoiler mu dýchají Matky celovečerního debutanta Vojtěcha Moravce.


1. MATKY (Česká republika)

Tržby 5 milionů 430 tisíc KČ / návštěvnost 34.427 diváků / 151 kin

Od uvedení je zatím nikdo nesesadil z pomyslného trůnu. Komedie Matky si zatím bezkonkurenčně drží prvenství, za což může charakteristika "česká komedie", solidní kampaň a počet promítacích míst (tentokrát 151 v rámci celé ČR). Za necelé dva týdny od premiéry snímek vidělo přes 106 tisíc diváků, kteří v kinech nechali přes 16 milionů korun. Brzy bude po prvenství Doma Toretta. Na obzoru je nicméně Black Widow v podání Scarlett Johansson, dlouho očekávaná a odkládaná marvelovka. Premiéru má již zítra.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.


Chystáte se počínaje 24. květnem 2021 do kina?
Ano
Ještě nejsem rozhodnut/a
Ne
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist