The Simpsons (USA)
« další názvy »
USA USA
22 minut

Žánry

:
Animovaný, Komedie, Rodinný, Kultovní, Satira, Série/Franchise
Motto: Taková normální žlutá rodinka…

Obsah

:
Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby více »« méně

Režie

:
Steven Dean Moore Gregg Vanzo Mike B. Anderson Rich Moore David Silverman Matthew Nastuk Wesley Archer Michael Polcino Chuck Sheetz Jeffrey Lynch Pete Michels Raymond S. Persi Swinton O. Scott III Neil Affleck Milton Gray Brad Bird Kent Butterworth David Mirkin Klay Hall Shaun Cashman

Scénář

:
James L. Brooks Matt Groening Sam Simon Dan Greaney David X. Cohen Richard Appel Matt Selman Matt Warburton Jennifer Crittenden Jon Vitti Tim Long John Frink Ian Maxtone-Graham Al Jean Don Payne Michael Price (II) Carolyn Omine Bill Oakley Josh Weinstein George Meyer Mike Scully J. Stewart Burns Don Payne Kevin Curran Mike Reiss Jay Kogen Jeff Martin Wallace Wolodarsky Marc Wilmore Bill Odenkirk David M. Stern Bob Odenkirk Greg Daniels Donick Cary Brian Kelley Billy Kimball Ken Keeler Larry Doyle Rob LaZebnik Dan Castellaneta Deb Lacusta Dana Gould Jonathan Collier Conan O'Brien Steve Tompkins Brent Forrester Frank Mula Ned Goldreyer Brian Scully Tom Martin Julie Thacker David Isaacs Ken Levine Bob Kushell Joshua Sternin Jeffrey Ventimilia Steve O'Donnell Bob Bendetson Andrew Kreisberg Edgar Allan Poe Robert Cohen Howard Gewirtz Steve Pepoon Brian K. Roberts Nell Scovell Gary Apple Michael Carrington Adam I. Lapidus David Mirkin David Richardson Jace Richdale David Sacks Spike Feresten Steve Young Bill Freiberger Josh Lieb Brian Pollack Mert Rich Dennis Snee Patric Verrone Ricky Gervais Evan Goldberg Brendan Hay Seth Rogen Chris Cluess Dick Blasucci Justin Hurwitz Steve Viksten Benjamin Joseph David Mandel Tom Gammill Eric Kaplan Brian McConnachie Max Pross Tom Root

Herci

:
Dan Castellaneta Julie Kavner Nancy Cartwright Yeardley Smith Harry Shearer ...
DVD: 15. 6. 2009
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce seriálu Simpsonovi. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Simpsonovi myslíte! K 9. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28236 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Simpsonovi


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  2
  0
  19. 4. 2017
  Brenan88 (46226 bodů)

  Kultovní seriál,který opravdu můžu. Hlavně prvních skvělých 10 sérií a vynikající dabing Homera od pana Bedrny si v mém srdci získalo místo. Bohužel kvalita přibývajících epizod je nižší a nižší,ale co by jsme také mohli čekat od seriálu,který je s námi už přes 20let.

 • 100%
  2
  0
  3. 9. 2017
  Pete69 (22069 bodů)

  seriál, který mě provázel téměř od dětství, přes pubertu a i teď se rád podívám. Nejraději jsem měl Homera dokud ho mluvil Vlastimil Bedrna, to byla ještě lépe dokreslena jeho omezenost :) Vlastimil Zavřel se toho chopil výborně, ale už to není ono. Zhruba kolem 15. řady šla kvalita trošku dolů a i když musí jít Simpsonovi s dobou, někdy je to už moc a ztrácí to na komediálnosti. Jsou i horší díly, přesto nemohu tomuto seriálu jako celku dát méně než 100%.

 • 95%
  1
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (20054 bodů)

  Tento seriál je kouzelný.

 • 100%
  4
  0
  7. 10. 2016
  lamps (14913 bodů)

  Když jsem vyrůstal, skoro neminul den, kdy bych v televizi nevídal plešatého Homera s ovladačem v jedné ruce a plechovkou piva v té druhé, trpělivou a starostlivou Marge, která ale ve skutečnosti nemá modré vlasy, rošťáka Barta provádějícího falešné telefonáty k Vočkovi, intelektuálku Lisu odmítající maso a jakékoli porušení pravidel nebo malou Maggie, která už umí tak obratně zacházet s pistolí. A neminul také den, kdy by mi tahle žlutá parta zaručeně nezvedla náladu a nepřipravila mi 20 minut toho nejlepšího a nejúdernějšího humoru, za jaký bych klidně položil život. Miluju ten humor, miluju hloupého Homera, miluju chtivého Burnse, miluju Springfield, miluju Simpsonovi... Jo, málem jsem zapomněl: D'OH!

 • 100%
  1
  1
  18. 1. 2015
  sabule (14226 bodů)

  Simpsonovi nikdy neomrzí a je pravda,že starší díly byli mnohem vtipnější než nové serie

 • 100%
  1
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11153 bodů)

  Kdo by tuto rodinku neměl rád?

 • 90%
  2
  0
  25. 3. 2017
  JosefTomas (8770 bodů)

  Seriál, který dokázal reagovat na dobu i konkurenci, udržet si svůj ksicht a neztratit nic na zábavnosti. A ať už byl rodinnou podívanou, zábavným experimentem, nebo drsnější podívanou sebe sama, neztratil i po letech nic na své kráse. Poslední dobu tvůrci ale mají potřebu reagovat na trendy, nikoliv dobu a stávají se parodií sebe sama. Škoda ničení mého oblíbeného seriálu. Do 24. série za 90%.

 • 85%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6169 bodů)

  Kultovní americký seriál, na kterém vyrůstal nejeden z nás. Pro mě bohužel ztratil veškeré kouzlo, když pan Vlastimil Bedrna přestal dabovat postavu Homera, kvůli zdravotním potížím :( Když ho nahradil Vlastimil Zavřel, tak už mi to nepřišlo tak vtipné. Už to není ono :(

 • 90%
  0
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4484 bodů)

  dokonalost sama

 • 100%
  0
  0
  7. 8. 2015
  evismaior (4253 bodů)

  Je neuvěřitelné, že někdo dokáže víc než pětadvacet let přicházet s novými a mnohdy stále neotřelými nápady na drobné příhody téhle žluté kreslené rodinky. Postavičky ze Springfieldu už mají dokonce i svou Legovariantu a známé osobnosti se perou o to, kdo namluví další žlutý charakter. Úžasné prototypy americké kultury od vyžraného ignoranta Homera (jinak též pracovníka místní jaderné elektrárny), přes dokonalou manželku Marge, ekologickou vegeteriánskou feministickou šprtku Lisu, potížistu Barta až po roztomilou Maggie, v níž je víc, než dokáže dát najevo. Vždycky jen lituji, že našinec stěží pochopí všechny kulturní, politické a další odkazy, které se v seriálu vždy tak vtipně objeví. Nejeden díl je samozřejmě slabší, ale za celkovou neúnavnou kvalitku nemůžu dát jinak než plný počet:-)

 • 85%
  0
  0
  2. 8. 2012
  Petrson (4128 bodů)

  Tak tenhle seriál mě dlouho "neunavil," i když po padesáti dílech už to začne člověk vypouštět, jinak z počátku absolutní jízda, kde kouzlo je jen pravda, jak to ve skutečnosti je:)

 • 90%
  1
  0
  28. 11. 2012
  bidlobox (3801 bodů)

  Američani dělající si sama ze sebe srandu, oh wow. Navíc jsou Homer & spol. tak podobní nám, Čechům, že snad ani nelze tuhle nezničitelnou seriálovou partu ignorovat.
  Nebudu přepínat telku, když dávají Simpsonovi.
  Nebudu přepínat telku, když dávají Simpsonovi.
  Nebudu přepínat telku, když dávají Simpsonovi.
  Nebudu přepínat telku, když dávají Simpsonovi.
  Nebudu přepínat telku, když dávají Simpsonovi.
  Nebudu přepínat telku, když dávají Simpsonovi.
  Nebudu přepínat telku, když dávají Simpsonovi.
  ...

 • 100%
  0
  0
  2. 9. 2013
  RolandBones (3583 bodů)

  Na žlutou rodinku se dívám co pamatuju,Homer se prostě neda nemilovat.Je to jedna s těch stálic která nezklame.Sice už novější díly nejsou dle mého tak dobré jako ty z poloviny let 90.,ale pořát to má jisté kouzlo a doufám že nám ještě dlouho vydrží.

 • 90%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3343 bodů)

  Nejlepší animovaný seriál posledního dvacetiletí: možná nejlepší v celé historii.Jestli to není náhodou nejkultovnější animovaný seriál vůbec.

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Tento seriál byl, je a bude stále nejlepší animák světa. Musím říci, že nejlepší seriál to asi není, ale animákový seriál určitě. Speciální čarodejnické díly jsou bez pochyby nejlepší na začátku, od cca 10. série to jde z kopce - ale stále to jde. Nejlepší série jsou 13., 14. a 15.. poté to šlo z kopce, ale ve 21. sérii se to zlepšilo a 22. je zase výborná. Dřivější (1., 2., 3....) byli dobré, ale né tak jako ty co jsem napsal. Velmi se mi líbí díly ve kterých Simpsonovi něco vypráví. Simpsonovi se dostaly do takové síně slávy, která nemá obdoby. Jsou na chodníku slávy a v jejich epizodě s Rolling Stones vystupují opravdový Rolling Stones, ikdyž tam jdou trochu proti sobě... - Simpsonovi se dostaly do takové formy slávy, že většina slavných lidí by snad možná i prosila, aby si střihla v seriálu roli.

 • 80%
  0
  0
  19. 12. 2015
  Petr Kocfelda (2915 bodů)

  Líbí se mi hlavně nové epizody...

 • 100%
  1
  0
  26. 5. 2018
  nikol125 (2779 bodů)

  Bezkonkurenční!
  Moc se mi tento seriál líbí, skoro každý večer na něho koukám v televizi. Zamilovala jsem si hloupého Homera, geniální Lisu, průšviháře Barta, starostlivou Marge a i jedinečnou Maggie.
  Líbí se mi Homerovo řešení, jeho někdy i zapeklitých problémů, které je vždy vtipné a vždycky u něho nastane nějaký jiný problém.

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1942 bodů)

  Se Simpsonovými vyrůstám už tolik let. Celá rodinka a lidé okolo ní jsou výjimeční vším co dělají. Tento seriál zaručuje odlišný humor od ostatních, o to se snaží více komediálních seriálů, ale Simpsonovi si to už od roku 1989 dost drží. Ani po tolika letech co je Magie furt miminko seriál neztratil svoji kvalitu. Homer a Bart jsou asi nejpopulárnější filmovo/seriálové postavy všech dob. Na co jsem pyšný je český dabing, jak tvůrci tak diváci po celém světě ho uznávají. I já osobně si ho furt vychvaluji, jiný než český si nemohu ani představit, řekl bych že to jediný český dabing, který má svoji kvalitu. Co je ještě na tomto seriálu výjimečné? Že parodují tolik známých postav nebo filmů a stále se u toho člověk baví.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2012
  psico (1669 bodů)

  Tahle žlutá rodinka je prostě super. Viděl jsem snad všechny díli ale pokaždé se najde něco co mně totálně odrovná a když to člověk sleduje podstivě od začátku nevychází z údivu jak se z Homera může stávat stále větší a větší hlupák :D 10/10 nemám co vytknout :)

 • 100%
  1
  0
  30. 9. 2012
  brbla666 (1531 bodů)

  Nejlepší není.

 • 90%
  0
  0
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (889 bodů)

  Prvotřídní zábava, která vydržela dlouhou řadu let. Avšak díky nekonečnému natahování je přibližně od 14. série cítít nedostatek nápadů, což vede k útápění tohoto kultu v trapném humoru (jenž je ve většině případech tlačen nepříjemně na sílu), nudných příbězích a reklamách na různé technologické vymoženosti dnešní doby. Od 20. sezóny je to tařka nekoukatelné. Prokousal jsem se ještě k pětadvacáté, po které jsem to už s tímto bývalým fenoménem musel vzdát, protože to, co zde tvůrci předvádějí, už balancuje na hraně televizního odpadu. A to bolí... Když si vzpomenu na léta, kdy Simpsonovi bavili kvalitním a nápaditým humorem, absurdními situacemi a různými odkazy a nesnažili se za každou cenu satiricky kritizovat politickou, společenskou a technologickou sféru, tak je mi upřímně k pláči. Mé hodnocení se vztahuje výhradně k epizodám cca do roku 2002, protože k těm se vždy milerád vrátím. S01-S10 10/10 (nepřekonatelné zlato televizní zábavy) S11-S14 8/10 S15-S19 5-6/10 S20-S25 3-4/10

 • 100%
  0
  0
  3. 12. 2012
  scarecrow (708 bodů)

  Simpsonovi mě doprovází snad celý život. Každý díl jsem viděl několikrát a stejně to člověka furt baví. Bláznivá žlutá rodinka s Homerem v čele musí zaujmout snad každého. Nejlepší byly serie 8-13, to byl takový zlatý věk. Ale starší i novější serie jsou prostě skvělé.

 • 100%
  1
  0
  20. 2. 2017
  Dubínka (577 bodů)

  Můj nejoblíbenější seriál, který netřeba představovat. Výborné vtipy a příhody které na ničem neztrácejí po celých 22 sérií. Doufám, že to tak bude napořád, a že se nikde nic nepokazí. Zatím jasných 5* Poslední série je bohuzěl již o neco spabší, asi tvůrcům už docházejí nápady.

 • 100%
  0
  0
  10. 8. 2016
  CrypzzXD (575 bodů)

  • humor
  • postavy
  • nápadité příběhy
  • neschopnsot ukončit celý seriál včas (převládající sterilita, infantilnost a tupost)
 • 90%
  0
  0
  6. 6. 2018
  LucylaEwing (518 bodů)

  K posledním sérií nemám slov...

 • 95%
  0
  0
  27. 6. 2018
  tindersticks (510 bodů)

  Nejlepší seriál ever, i přes upadající serie v posledních pěti letech. Pop kulturní ikona!

 • 90%
  1
  0
  28. 1. 2019
  Kašpárek (507 bodů)

  Nejprve budu hodnotit většinu dílů od 1. do cca 15.řady. Ty jsou legendární. Skvělá zábava a humor. Nejzábavnější seriál, který jsem asi viděl. Drtivá většina postav má svůj "dobrý charakter" a skvěle do sebe zapadá. Hlášky nemá smysl citovat, protože by to bylo tak na 100.000 znaků :-D Vrcholem je asi 7. až 13.řada. Dabing je naprosto úžasný. Pak zbývající díly zejména ty do 20. řady jsou již bohužel o třídu i více níže ale jsou slušné úrovně, ale s vrcholem se nemohou měřit. A pak tady máme bohužel většinu po 20.řadě. V těchto posledních dílech se Simpsonovi už dost bojí a nedovolí si bohužel porušovat trapnou politickou korektnost. Těm posledním dílům dávám tak za 30 - 40 % a jsou důvodem proč to celkově už bohužel není za 100

 • 100%
  0
  0
  7. 4. 2016
  lord (423 bodů)

  V zimě již není skoro žádný sníh, Amerika již není co bývala a svět se zbláznil. Nic již není jako dřív, a proto díky Bohu za každou věc, která se nemění. Takovou jistotou jsou pro mě Simpsonovi. Pořád a pořád dokola se na ně budu dívat a vzpomínat na zlatá devadesátá.. A Homer je prostě týpek!

 • 100%
  0
  0
  20. 1. 2017
  Žid Baribal (410 bodů)

  Budu počítat jen prvních 20 sérií a 23. sérii

 • 55%
  0
  1
  29. 5. 2019
  KoubikTK (387 bodů)

  Naprosto úžasný seriál který jsem jako dítě miloval. Bohužel nové díly překypují stupidními a nezábavnými vtipy jenž společně s neoriginálními příběhy působí strašně trapně. Staré epizody miluji, ale musím to brát jako celek.

  • Sympatická rodinka
  • Staré díly jsou přímo kouzelné
  • Nové trapné díly
1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Simpsonovi

89 ? ?
jak hlasovat?
 • Evianka 95%
 • ondrej-ondrej 100%
 • Liška77 80%
 • adelleholland 70%
 • what is in the box 90%
 • Svany 100%
 • Milliee 100%
 • JosefTomas 90%
 • FrozeNN 100%
 • nikol-weasley 0%
všechna hodnocení (306)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 26 v žebříčku uživatele guestka
1. místo z 7 v žebříčku uživatele Ejdam
1. místo z 5 v žebříčku uživatele LenkaVL
1. místo z 4 v žebříčku uživatele zoouška
1. místo z 9 v žebříčku uživatele roque
1. místo z 1 v žebříčku uživatele patrick-sarin
1. místo z 15 v žebříčku uživatele Schneefee
1. místo z 7 v žebříčku uživatele roque
1. místo z 21 v žebříčku uživatele funnick