Simpsonovi
Ocenění

Zlaté glóby

1 nominace

2003

Nominace Zlatý Globus

Zlatý Globus

Nejlepší televizní seriál - Muzikál nebo Komedie

BAFTA

1 nominace

1999

Nominace

BAFTA Televizní cena

Nejlepší mezinárodní (pořad nebo seriál)
Matt Groening

Ceny Emmy

32 výher a 56 nominací

2014

Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Character Voice-Over Performance
Harry Shearer
Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Individual in Animation
Charles Ragins
Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Individual in Animation
Dima Malanitchev
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Sound Mixing for a Comedy or Drama Series (Half-Hour) and Animation
Mark Linden, 
Tara Paul

2015

Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Character Voice-Over Performance
Hank Azaria
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Sound Mixing for a Comedy or Drama Series (Half-Hour) and Animation
Mark Linden, 
Tara A. Paul
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Character Voice-Over Performance
Dan Castellaneta
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Character Voice-Over Performance
Tress MacNeille
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad
Chris Clements, 
Jeff Westbrook, 
Joel H. Cohen, 
Matthew Faughnan, 
Scott Brutz, 
Stephanie Gillis, 

2013

Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Individual in Animation
Paul Wee
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad

2010

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající individuální výkon v animaci
Charles Ragins
Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Anne Hathaway
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad
(20th Century Fox Television), 
Brian Kelley, 
Jeff Westbrook, 
Joel H. Cohen, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Matt Selman, 
Oscar Cervantes, 
Ron Hauge, 
Stephanie Gillis, 
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Hank Azaria
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Dan Castellaneta

1992

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Nancy Cartwright
Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Julie Kavner
Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Marcia Wallace
Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Jackie Mason
Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Yeardley Smith
Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Dan Castellaneta
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Sound Mixing for a Comedy Series or a Special
Anthony D'Amico, 
Brad Brock, 
Gary Gegan, 
Peter Cole
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Individual Achievement in Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)

1993

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Dan Castellaneta
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Sound Mixing for a Comedy Series or a Special
Anthony D'Amico, 
Brad Brock, 
R. Russell Smith, 
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Individual Achievement in Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen

1998

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Hank Azaria
Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Music and Lyrics
Výhra Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)
Bonita Pietila, 
Brian Scully, 
Colin A.B.V. Lewis, 
Dan Greaney, 
Denise Sirkot, 
J. Michael Mendel, 
Jim Reardon, 
Julie Thacker, 
Lolee Aries, 
Ron Hauge, 
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající hudební režie
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen

2001

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Hank Azaria
Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Bonita Pietila, 
Carolyn Omine, 
Dan Greaney, 
Denise Sirkot, 
Frank Mula, 
Jim Reardon, 
John Frink, 
Jon F. Vein, 
Julie Thacker, 
Laurie Biernacki, 
Matt Selman, 
Ron Hauge, 
Tim Long, 
Tom Gammill, 
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen

2003

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Hank Azaria
Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Carolyn Omine, 
Dan Greaney, 
Jim Reardon, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Laurie Biernacki, 
Mark Kirkland, 
Matt Selman, 
Matthew Faughnan, 
Rick Polizzi, 
Tim Long, 
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music and Lyrics

2004

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
(20th Century Fox Television), 
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music and Lyrics
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Brian Kelley, 
Carolyn Omine, 
Dan Greaney, 
Jim Reardon, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Laurie Biernacki, 
Matt Selman, 
Norm Auble, 
Patrick Buchanan, 
Rick Polizzi, 
Tim Long, 

2006

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Kelsey Grammer
Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Carolyn Omine, 
Joel H. Cohen, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Laurie Biernacki, 
Matt Selman, 
Rick Polizzi, 
Tim Long, 

2009

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Dan Castellaneta
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Harry Shearer
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Hank Azaria
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající hudební kompozice pro seriál (původní dramatická hudba)
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Brian Kelley, 
Chris Clements, 
Jeff Westbrook, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Laurie Biernacki, 
Matt Selman, 
Matthew Faughnan, 
Ron Hauge, 
Scott Brutz, 

1990

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Sound Mixing for a Comedy Series or a Special
Brad Brock, 
Gary Montgomery, 
Jim Fitzpatrick
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Editing for a Miniseries or a Special - Single Camera Production
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Achievement in Main Title Theme Music
Danny Elfman
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)

1991

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Sound Mixing for a Comedy Series or a Special
Brad Brock, 
Gary Montgomery, 
Jim Fitzpatrick, 

1995

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Individual Achievement in Sound Mixing for a Comedy Series or a Special
Anthony D'Amico, 
R. Russell Smith, 
Ronny Cox, 
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Individual Achievement in Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Individual Achievement in Music and Lyrics
John Swartzwelder, 

1997

Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Music and Lyrics
Výhra Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající hudební režie
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Sound Mixing for a Comedy Series or a Special
R. Russell Smith, 
Ronny Cox, 

2000

Výhra Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)
Bonita Pietila, 
Carolyn Omine, 
Dan Greaney, 
Denise Sirkot, 
Frank Mula, 
Jim Reardon, 
John Frink, 
Julie Thacker, 
Lolee Aries, 
Mark Kirkland, 
Matt Selman, 
Ron Hauge, 
Tim Long, 

2008

Výhra Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Jess Espanola, 
Joel H. Cohen, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Laurie Biernacki, 
Mark Kirkland, 
Matt Selman, 
Patty Shinagawa, 
Rick Polizzi, 
Ron Hauge, 
Tim Long, 
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající hudební kompozice pro seriál (původní dramatická hudba)
Alf Clausen

2016

Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Sound Mixing for a Comedy or Drama Series (Half-Hour) and Animation
Mark Linden, 
Tara A. Paul
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad

2012

Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Hank Azaria

2017

Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad

2011

Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad
Alex Ruiz, 
Brian Kelley, 
Jeff Westbrook, 
Joel H. Cohen, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Matt Selman, 
Sam Im, 
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající výkon ve voice-overu
Dan Castellaneta
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající hudební kompozice pro seriál (původní dramatická hudba)
Alf Clausen

1994

Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Individual Achievement in Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Individual Achievement in Music and Lyrics

1996

Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Individual Achievement in Music and Lyrics
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)

1999

Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Vynikající animovaný pořad (trvající hodinu nebo méně)
Bonita Pietila, 
Brian Scully, 
Carolyn Omine, 
Colin A.B.V. Lewis, 
Dan Greaney, 
David M. Stern, 
Denise Sirkot, 
Frank Mula, 
J. Michael Mendel, 
Jim Reardon, 
Julie Thacker, 
Lolee Aries, 
Matt Selman, 
Ron Hauge, 
Tom Gammill, 

2002

Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music and Lyrics
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Bonita Pietila, 
Brian Kelley, 
Carolyn Omine, 
Dan Greaney, 
Denise Sirkot, 
Jim Reardon, 
Joel H. Cohen, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Laurie Biernacki, 
Matt Selman, 
Ron Hauge, 
Tim Long, 
Tom Gammill, 

2005

Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music Composition for a Series (Dramatic Underscore)
Alf Clausen
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Music and Lyrics
Carolyn Omine, 
Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Carolyn Omine, 
Dan Greaney, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Laurie Biernacki, 
Matt Selman, 
Ralph Sosa, 
Rick Polizzi, 
Robert Ingram, 
Tim Long, 

2007

Nominace Emmy

Emmy

Outstanding Animated Program (For Programming Less Than One Hour)
Chris Clements, 
Joel H. Cohen, 
John Frink, 
Kevin Curran, 
Laurie Biernacki, 
Mark Kirkland, 
Matt Selman, 
Matthew Faughnan, 
Rick Polizzi, 
Scott Brutz, 
Tim Long, 
89 ? ?
jak hlasovat?
  • lukasopicasso 90%
  • adela13 100%
  • KoubikTK 55%
  • red13 50%
  • Radek_Belina 100%
  • jan-fero-fabera 85%
  • annak 15%
  • LMUh 100%
  • Kašpárek 90%
  • janeliberte 90%
všechna hodnocení (279)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 17 v žebříčku uživatele tozasitak
1. místo z 3 v žebříčku uživatele xRoberto
1. místo z 15 v žebříčku uživatele Schneefee
1. místo z 7 v žebříčku uživatele roque
1. místo z 21 v žebříčku uživatele funnick
1. místo z 5 v žebříčku uživatele rkotvald
1. místo z 11 v žebříčku uživatele davsuch
1. místo z 5 v žebříčku uživatele LenkaVL
1. místo z 4 v žebříčku uživatele zoouška
1. místo z 9 v žebříčku uživatele roque
Sdílet tuto stránku:

Partneři: