Herectví vás může stát zdraví

Herectví vás může stát zdraví 12 obrázků v galerii
George Clooney | Foto: Warner Bros.
Už dávno platí, že herectví si jako procházku růžovým sadem představují jen ti, kteří nemají ponětí o tom, co všechno s sebou toto zaměstnání nese. Pokud je herec dobrý, dává do své role všechno - emoce i fyzický projev. Jsou i tací, kteří své role prožívají natolik, že je to samotné pohlcuje. Pokud se jedná o kladnou roli, asi s tím jde žít v pohodě, pokud se ale jedná o něco náročného, může vás to porazit.

Nehledě na to, že role s sebou většinou nese i další aspekty jako jsou požadavky na vzhled, váhu nebo masku. Nikdo už asi nikdy nespočítá kolik herců se muselo kvůli roli nechat ostříhat, oholit, obarvit, zarůst vousy, přibrat nebo zhubnout. Nároky jsou vysoké a to ani nemluvíme o kaskadérských kouscích, které jsou součástí řady filmů. Je totiž řada herců, kteří si z natáčení neodnášejí jen hezké a vtipné vzpomínky, ale i ty bolestivé a hořké. Někdy vám totiž může jeden filmový záběr změnit život navždy.

Daniel Craig

Daniel Craig | Foto: Sony Pictures

Představitel Jamese Bonda o tom ví své. Roli agenta 007 získal, když mu bylo 30, tedy v nejlepších letech, jenže to netušil, že ho natáčení bude stát řadu zranění a několik zubů. Mezi četná zranění, které si odnesl je zničené koleno, poraněná noha a uříznutý kousek prstu. No a pak služte královně! Není se ani moc co divit, že už toho má Craig dost a dalšího Bonda natáčet nechce s tím, že už na to fyzicky nemá.


Linda Hamilton

Terminátor 2: Den zúčtování | Foto: Lionsgate Home Entertainment

Ani hvězda filmu Terminátor 2 si natáčení příliš neužila. Je jasné, že se během natáčení používají slepé náboje místo ostrých, ovšem rána je úplně stejně ohlušující. Herci proto musí nosit speciální špunty do uší, aby si chránili sluch. Linda však během natáčení Terminátora udělala osudovou chybu, když si v pauze špunty vydala a zapomněla si je potom zase nandat. Díky tomu má trvalou poruchu sluchu.


Jackie Chan

Police Story | Foto: Golden Way Films Ltd.

By mohl vydat paměti věnované všem zraněním během natáčení svých filmů. Není snad jediný snímek, ve kterém by se vyhnul nějakému zranění. Asi největší problémy měl při natáčení filmu Police Story, kde se musel spustit po kovové tyči přes několik pater nákupního centra. Akci dělal sám Jackie a spálil si při tom tak vážně ruce, že mu málem ochrnuly. Během natáčení Božské relikvie se mu navíc "podařilo" spadnout ze stromu a dopadnou hlavou přímo na skálu. Zranění si vyžádalo operaci, po které Jakiemu zůstala v hlavě díra.


Dylan O'Brien

Labyrint: Vražedná léčba | Foto: Cinemart

Při natáčení Vražedné léčby se Dylanovi u jednoho kaskadérského kousku přetrhly popruhy a hodili ho přímo vstříc rozjetému autu. Vyvázl s poraněním hlavy a otřesem mozku. Trvalo mu rok, než se mohl opět vrátit na plac a dotočit zbývající scény filmu.


Linda Blair a Ellen Burstyn

Vymítač ďábla | Foto: 1973 / 2000 Warner Bros.

Tyto dvě herečky asi poměrně nerady vzpomínají na natáčení hororu Vymítač ďábla. Obě se totiž při natáčení zranily. Ellen si zranila kostrč a záda, když ji její filmová dcera uhodila. Ellen byla připoutána na lano, za které kaskadéři zatáhli, aby úder vypadal slině. Zatáhli ale příliš a Ellen se zranila a podle vlastních slov zuřila, neboť kamery běžely dál a nikdo to nezastavil. Bolest, kterou tak diváci vidí, je skutečná. To Linda Blair si během levitační scény poranila páteř, takže má dodnes skoliózu.


Buddy Ebsen

Čaroděj ze země Oz | Foto: Warner Bros.

Buddyho příběh také není zrovna filmovou pohádkou. Ačkoli v pohádce hrát měl. Ebsen byl totiž původně obsazen do role Plecháče z Čarodějovi ze země Oz, během natáčení ale utrpěl vážnou alergickou reakci na použití make-up, který obsahoval vysoký podíl hliníku, místo aby se studio pokusilo najít řešení, Ebsena vyhodilo a nahradilo ho Jackem Haleym. Nejen že tedy Absen přišel o práci, díky obsaženému hliníku, měl do smrti problémy s dýcháním.


Viggo Mortensen

Pán prstenů: Dvě věže | Foto: 2002 New Line Cinema

Během natáčení Pána prstenů: Dvě věže, měl Aragon v jedné scéně nakopnout helmu, problém byl, že Peter Jackson vsadil na poctivou kostymérskou práci a skutečný kov, onen nákop stál Mortensena frakturu dvou prstů na noze. Výkřik, který slavný Hraničář vydal je skutečnou bolestivou reakcí na praštění kostí.


Uma Thurman

Kill Bill vol. 2 | Foto: Miramax

Během natáčení Kill Billa se Uma zranila při řízení auta, když narazila do stromu. Uma si při nehodě poranila koleno a utrpěla otřes mozku.


Charlize Theron

Aeon Flux | Foto: Paramount Pictures

Charlize se během natáčení Aeon Flux přesvědčila, jak nebezpečné může být salto vzad. Při jednom nepovedeném totiž dopadla na krk a skončila s vyhřezlou ploténkou.


George Clooney

Syriana | Foto: Warner Bros. Pictures

Při natáčení snímku Syriana si sáhl herec až na dno svých sil. Když je jeho postava poslána ve snímku k zemi, uhodil s sebou herec tak silně, že si přivodil závažné zranění mozku. Ztratil paměť a trpěl tak silnými bolestmi hlavy, že prý uvažoval i o sebevraždě. Naštěstí se z toho díky rehabilitaci a speciálním cvičením dostal a vrátila se mu i paměť.


Jennifer Lawrence

matka! | Foto: CinemArt CZ

Darren Aronofsky je známý tím, že si herci při natáčení jeho filmů sáhnou až na dno svých sil, neboť z nich dokáže vyždímat to nejlepší i nejhorší zároveň. Při natáčení snímku matka! tomu nebylo jinak. Jennifer se do role ponořila natolik, že si při natáčení vykloubila žebro poté, co začala hyperventilovat, natáčení muselo být přerušeno a herečce musela být poskytnuta první pomoc.

Ankety
Byla omluva Evangeline Lilly namístě?
Ano
Ne
Nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist