mother! (USA)
« další názvy »
USA USA
121 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní, Thriller, Avantgardní
Motto: Nikdy nezapomenete, kdy jste tenhle film poprvé viděli.

Obsah

:
Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické více »« méně

Režie

:
Darren Aronofsky

Scénář

:
Darren Aronofsky

Herci

:
Jennifer Lawrence Javier Bardem Ed Harris Michelle Pfeiffer Brian Gleeson ...
Premiéra: 19. 10. 2017
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu matka!. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu matka! myslíte! K 30. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28172 uživatelů. Děkujeme!

Recenze matka!


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  4
  0
  18. 11. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Matka! je opravdu velmi rozporuplnou podívanou u které jsem i já chvílemi pochyboval nad psychickém rozpoložení Aronofskyho. Nevidím v matce nic tak geniálního jak mnozí recenzenti,ale také bych jí rozhodně nestrhal. Je to takové mírně nadprůměrné bilancování nad lidstvím jako takovým. Dvě hodiny jsou chvílemi opravdu příliš dlouhé,ale herci je drží v přijatelných mezích. Jak píše Sheldon,tak snímek je opravdu strašný a odporný,ale natočený je sakra dobře. Závěrečná 20 minutovka je až příliš přitažená za vlasy a tak to ve výsledku hodnotím 65%.

 • 85%
  4
  0
  14. 10. 2017
  Sheldon (16026 bodů)

  Nenávidím ten film, je strašný a odporný, jenže je vážně dobře natočený a zřejmě ho už nevymažu z paměti, což mě zejména v některých pasážích v posledních pěti minutách docela trápí. Je to alegorie o lidské společnosti, úvaha nad Bohem a rozpitvání lidské duše. Člověk z toho nakonec skutečně příliš dobře nevychází. Mimořádný film.

 • 85%
  4
  0
  13. 12. 2017
  lamps (14894 bodů)

  Matka! je filmem, který mě svým způsobem znovu donutil přemýšlet nad tím, jak bych měl k hodnocení filmových děl vlastně přistupovat a jak se k samotnému dílu stavět. Můžu být zásadovým objektivním žroutem, kterému je úplně fuk, kdo na filmu pracuje, co natočil předtím a jak na mě jeho životní názor a umělecké cítění působí - potom bych bez emocí sledoval děj, snažil se odhalovat obecné postupy, které jsem si během sledování filmů uvědoměle či podvědomě zautomatizoval, a matka! by mi připadla jako velkohubý výtvor, který se v honbě za hloubavým filozofičnem lacině uchyluje k papouškování různých biblických témat, na něž pouze šroubuje svůj modelový příběh. Můžu být ale také silně subjektivním hodnotitelem, který má jednak dobré povědomí o obecných vyprávěcích postupech a jednak svůj názor na herce i režiséra, který, je-li negativní, dokáže ovlivnit zážitek z filmu do takové míry, že je nemožné se přenést přes nasranost nad uměleckým vyjádřením tvůrce a matku! si subjektivně užít. A nebo můžu být subjektivní divák, který má umělecké názory tvůrců u zadku, a přestože film jen papouškuje velké motivy, svým ztvárněním mě jednoduše vtáhne a když už nic, tak mi znovu ukáže, jak silně umí filmové médium komunikovat a vytvářet alespoň iluzi velkých autorských myšlenek. Matka! je kontroverzním a ani zdaleka dokonalým dílem, které zcela pochopitelně rozděluje diváky a rozdmýchává otázku, nakolik je kdo schopen se do vyprávění vcítit a jeho vyjádření přijmout. Respektuji všechny možnosti (sto lidí je hold sto diváckých chutí), já si svou zvolil - a je patrná dle tentokrát opravdu nelehkého ohodnocení...

 • 45%
  1
  2
  24. 3. 2018
  Danny F. (11147 bodů)

  Nejasná spletenina bez výraznějších prvků. A závěr připomínal co už dávno divák mohl vidět v jiných filmech.

 • 90%
  0
  0
  18. 4. 2019
  Petrson (4127 bodů)

  Biblická jízda, která bere dech. Princip, který nabízí nekonečný cyklus opakování se našich privátních dějin. Je vůbec možné z našeho zacyklení uniknout? Je to opravdu film, na který se lze připravit? Ke konci, v jeden okamžik jsem film zastavil a ptal se, jestli to chceme skutečně vidět až do konce, ale nezbývalo nic jiného, než to pustit dál. Masakr a epický oblouk ve vyprávění. Pro mě zážitek, který jde pod kůži principům naší existence, archetypání rozvrstvení rolí a velká jízda, jak představit základní hybné principy, jak personifikovat Matku i Otce.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2021
  Mikik4444 (3253 bodů)

  Ty jo, dobrou pakárnu Jennifer dlouho vydržela, jinak básník byl dobrej magor.

 • 80%
  4
  0
  19. 10. 2017
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Aronofsky opět znovu potvrdil, že je specialistou na hrkání v hlavě. Tentokrát za pomocí jetých vizí zobrazil nepříčetnou touhu umělce po potlesku. Oni mě milují, oni mě fandí, oni mě potřebují. Alespoň na mě film takto působí, jelikož tam divák může i mnoho jiných významů, jako že třeba nemáte domů zvát cizí lidi. Protiuprchlickou agitku bych v tom osobně nehledala, jelikož Bardem si je nezve kvůli soucitu s nimi, ale protože je přesvědčený, že z jeho básní sedí na zadku. Netuším, proč Aronofsky zvolil název matka. Jennifer Lawrence se sice stane matkou, ale tam bych klíčové poselství určitě nehledala. Jinak hraje skvěle stejně jako Javier Bardem. Michelle Pfeiffer pak super jako 200 % mrcha, jen je škoda, že ji nechává Aronofsky po půlce zmizet.

 • 65%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Takové to, když si Aronofsky začne trochu hrát na Lars von Triera. Už jen tahle informace napovídá, že diváka čeká ujetě pitoreskní "what the fuck" podívaná, na kterou někteří jedinci budou čumět asi jako na ohlášení, že Rozner se stal ministrem kultury. matka! je silně alegorický film, který když prokouknete hned v první třetině, zbytek filmu už vůbec nepůsobí moc zmateně nebo šíleně. A právě během té první třetiny, kdy mi hrdě stouplo ego asi o 65454632 levelů, protože jsem onu alegorii pochopil, říkal jsem si: ,,Tyvole, to zatím není vůbec špatný." Ovšem pak se nám Darrének trochu utrhne ze řetězu a začne na člověka valit extrémní klišé, přehnanou brutalitu a ujetost na takovém levelu, že ono bizarní kouzlo ze začátku filmu a jeho přirozené vyprávění, je totálně pohřbeno pod snahou co nejvíce diváka šokovat. Jako já chápu, co tím měl pan režisér na mysli, ale mohl se, hošan jeden, trochu krotit a zůstat spíše u onoho jemnějšího stylu. Takhle bude člověk jen obracet oči v sloup. Ve výsledku je matka! velice nadějně začínající snímek, který spadne do pěknýho bordelu. A je to škoda, protože Aronofsky je dobrý rejža, plus filmy podobného typu umí.

 • 90%
  1
  0
  14. 5. 2019
  salisbury (1100 bodů)

  Darren svým opusem matka! scénáristicko-režisérskou žiletkou rozpreparoval mozek v tenké šunkové plátky i rozdýchal dílo vskutku jen tak nevídané. Mozek pulzoval bouřkovými elektrickými výboji i snažil se pochopit o co tu vlastně jako jde. Film svou nepřímočarostí rozhazuje poťouchlou tajemnost, kde se myšlenky lámou jak vyhořelé sirky mezi palcem a ukazováčkem. Herecké obsazení je nadmíru výtečné, zejména Jennifer Lawrence opět dokazuje jak se dokáže bravurně vypořádat s rolí, která se již nebrodí komerčním patosem Hladových her. Film svým psychoartovým zpracováním není pro každého, ale věřím, že si i přesto najde nějaké to menší nekomerční procento obdivovatelů.

 • 60%
  0
  0
  15. 7. 2018
  Dootys (832 bodů)

  Tohle je první film, u kterého opravdu nevím, jak ho ohodnotit. Celou dobu jsme s kamarádkou nechápaly, o co vlastně jde. Proč je ONA pořád tak vystresovaná, co to vidí a co to sakra pořád pije. Proč se ON chová jako sebestředný kretén, který upřednostňuje cizí lidi před svou těhotnou ženou. Proč se ti lidé chovají tak neuvěřitelně nereálně. No a posledních dvacet minut bylo jedno velké WTF. Od začátku jsem se také nemohla zbavit pocitu bezmoci, zoufalství a deprese, který se mě držel ještě druhý den po shlédnutí filmu. Opravdu silně to na mě zapůsobilo a musela jsem ještě dlouho přemýšlet, co tím chtěl Aronovsky říct. Asi nejsem cílová skupina nebo jsem jen nepochopila ty metafory, které zjevně všichni ostatní chápou. Nemám ráda filmy, ke kterým si po shlédnutí musím hledat kopy informací, abych věděla, o čem vlastně byly. Nemůžu dát vysoké hodnocení, protože to bylo divné, nechutné a nepochopila jsem to, ale nemůžu dát ani nízké hodnocení, protože je skvěle natočený a stejně tak jsou skvělé i výkony herců. Je to prostě hodně zvlášní film.

 • 85%
  3
  1
  30. 12. 2017
  ob_ver (551 bodů)

  Vstupoval jsem s obavami, protože Noe byl příliš divný egotrip s prvoplánovými manýrami, zastíracími manévry. Ale přibližně takto si představuju Bibli převyprávěnou člověkem 21. století. Film se snaží být celkově maximálně srozumitelný a řekl bych, že je velmi vhodný pro začínající angličtináře. Lawrencová je rozkošná a zahrát dokázala. Aronofsky s metaforami a paralelami umí zacházet s citem, zpřístupnit je, aniž by jim ubral na hloubce. V první půlce jsem chvílemi úžasem skoro nedýchal.

 • 50%
  0
  0
  28. 7. 2018
  Kverulant (222 bodů)

  Další nepříjemný, duševně skoro odporný zážitek z režijních otěží Aronofského, kterému obvyklou technickou vymazlenost a působivost kazí naprosto bizarní idea - pojmout příběh jako metaforu chování lidstva k planetě. To by samo o sobě nebylo tak zlé (asi se najde málokdo, komu by nebylo z lidstva na blití i bez scén v tomhle filmu), ale zabíjí to naprosto debilní idea zaplést do toho Boha. Ano, když v 21. století někdo zřejmě zcela vážně uvažuje o vztahu literární postavy - Boha k lidem a chce to zaplést do nějakého alarmujícího poselství, musí nutně sklidit od racionálních diváků pohrdání.

 • 70%
  2
  0
  14. 2. 2018
  Chalupa (167 bodů)

  Film ve mě nezanechal žádné stopy. Očekával jsem hrůzu, ta se ale nedostavila, jen trýznivý pocit o bezmoci člověka, který moc důvěřoval. To není zrovna dobrá zpráva do života, takové slyšet nechceme. Ale v povaze člověka je skryta sobeckost, samolibost, bezohlednost, přetvářka a jak to dopadá, když tyto nehezké vlastnosti nemají zábran? To zažívá matka.

 • 95%
  1
  0
  15. 5. 2019
  PinokKio (90 bodů)

  Sugestivní drámo, jehož základním stavebním kamenem jsme my, resp. naše představa, kam směřovat totální chaos, který nám režisér servíruje. Někdo může vidět souvztažnost v pomoci uprchlíkům, která se může obrátit proti nám, jiný zas biblické výjevy, další z vás může pomyslet na mytologickou Gaiu. Každý, kdo se nebojí přemýšlet, si v tom najde cosi svého, mně se třeba vybavila májá z hinduismu. Výsledkem je skvěle zahraný, odtažitě natočený film, který mě v první polovině dost znervózňoval a v té druhé rovnou uvrhl do absolutní katarze. Tohle je Aronofskyho vybroušený diamant, ve kterém ti líní hledat odpovědi uvidí jen kus šutru ..

 • 10%
  2
  3
  19. 1. 2018
  filip-rakus (5 bodů)

  Tak už som videl veľa filmov, ale toto chce ozaj silne drogy. Úplne úbohé a primitívne......Keby išiel Aronofsky k psychiatrovi určite by mu našiel pár pekných diagnóz....

Hodnocení a recenze matka!

66 70 ?
jak hlasovat?
 • mirek-siml 55%
 • WieraCrazy 70%
 • pavel paleček 55%
 • Mikik4444 100%
 • Riverdon 40%
 • Sandrastekla 100%
 • katcha-vikova 60%
 • Vali 85%
 • ovitek14 80%
 • PinokKio 95%
všechna hodnocení (60)

V TV

V žebříčcích uživatelů