mother! (USA)
USA USA
121 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní, Thriller
Motto: Nikdy nezapomenete, kdy jste tenhle film poprvé viděli.

Obsah

:
Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické více »« méně

Režie

:
Darren Aronofsky

Scénář

:
Darren Aronofsky

Herci

:
Jennifer Lawrence Javier Bardem Ed Harris Michelle Pfeiffer Brian Gleeson ...
Premiéra: 19. 10. 2017
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  4
  0
  18. 11. 2017
  Brenan88 (39393 bodů)

  Matka! je opravdu velmi rozporuplnou podívanou u které jsem i já chvílemi pochyboval nad psychickém rozpoložení Aronofskyho. Nevidím v matce nic tak geniálního jak mnozí recenzenti,ale také bych jí rozhodně nestrhal. Je to takové mírně nadprůměrné bilancování nad lidstvím jako takovým. Dvě hodiny jsou chvílemi opravdu příliš dlouhé,ale herci je drží v přijatelných mezích. Jak píše Sheldon,tak snímek je opravdu strašný a odporný,ale natočený je sakra dobře. Závěrečná 20 minutovka je až příliš přitažená za vlasy a tak to ve výsledku hodnotím 65%.

 • 85%
  4
  0
  14. 10. 2017
  Sheldon (12948 bodů)

  Nenávidím ten film, je strašný a odporný, jenže je vážně dobře natočený a zřejmě ho už nevymažu z paměti, což mě zejména v některých pasážích v posledních pěti minutách docela trápí. Je to alegorie o lidské společnosti, úvaha nad Bohem a rozpitvání lidské duše. Člověk z toho nakonec skutečně příliš dobře nevychází. Mimořádný film.

 • 85%
  4
  0
  13. 12. 2017
  lamps (12835 bodů)

  Matka! je filmem, který mě svým způsobem znovu donutil přemýšlet nad tím, jak bych měl k hodnocení filmových děl vlastně přistupovat a jak se k samotnému dílu stavět. Můžu být zásadovým objektivním žroutem, kterému je úplně fuk, kdo na filmu pracuje, co natočil předtím a jak na mě jeho životní názor a umělecké cítění působí - potom bych bez emocí sledoval děj, snažil se odhalovat obecné postupy, které jsem si během sledování filmů uvědoměle či podvědomě zautomatizoval, a matka! by mi připadla jako velkohubý výtvor, který se v honbě za hloubavým filozofičnem lacině uchyluje k papouškování různých biblických témat, na něž pouze šroubuje svůj modelový příběh. Můžu být ale také silně subjektivním hodnotitelem, který má jednak dobré povědomí o obecných vyprávěcích postupech a jednak svůj názor na herce i režiséra, který, je-li negativní, dokáže ovlivnit zážitek z filmu do takové míry, že je nemožné se přenést přes nasranost nad uměleckým vyjádřením tvůrce a matku! si subjektivně užít. A nebo můžu být subjektivní divák, který má umělecké názory tvůrců u zadku, a přestože film jen papouškuje velké motivy, svým ztvárněním mě jednoduše vtáhne a když už nic, tak mi znovu ukáže, jak silně umí filmové médium komunikovat a vytvářet alespoň iluzi velkých autorských myšlenek. Matka! je kontroverzním a ani zdaleka dokonalým dílem, které zcela pochopitelně rozděluje diváky a rozdmýchává otázku, nakolik je kdo schopen se do vyprávění vcítit a jeho vyjádření přijmout. Respektuji všechny možnosti (sto lidí je hold sto diváckých chutí), já si svou zvolil - a je patrná dle tentokrát opravdu nelehkého ohodnocení...

 • 45%
  1
  1
  24. 3. 2018
  Danny F. (11098 bodů)

  Nejasná spletenina bez výraznějších prvků. A závěr připomínal co už dávno divák mohl vidět v jiných filmech.

 • 90%
  0
  0
  18. 4. 2019
  Petrson (3662 bodů)

  Biblická jízda, která bere dech. Princip, který nabízí nekonečný cyklus opakování se našich privátních dějin. Je vůbec možné z našeho zacyklení uniknout? Je to opravdu film, na který se lze připravit? Ke konci, v jeden okamžik jsem film zastavil a ptal se, jestli to chceme skutečně vidět až do konce, ale nezbývalo nic jiného, než to pustit dál. Masakr a epický oblouk ve vyprávění. Pro mě zážitek, který jde pod kůži principům naší existence, archetypání rozvrstvení rolí a velká jízda, jak představit základní hybné principy, jak personifikovat Matku i Otce.

 • 80%
  4
  0
  19. 10. 2017
  marie-kolarova (1724 bodů)

  Aronofsky opět znovu potvrdil, že je specialistou na hrkání v hlavě. Tentokrát za pomocí jetých vizí zobrazil nepříčetnou touhu umělce po potlesku. Oni mě milují, oni mě fandí, oni mě potřebují. Alespoň na mě film takto působí, jelikož tam divák může i mnoho jiných významů, jako že třeba nemáte domů zvát cizí lidi. Protiuprchlickou agitku bych v tom osobně nehledala, jelikož Bardem si je nezve kvůli soucitu s nimi, ale protože je přesvědčený, že z jeho básní sedí na zadku. Netuším, proč Aronofsky zvolil název matka. Jennifer Lawrence se sice stane matkou, ale tam bych klíčové poselství určitě nehledala. Jinak hraje skvěle stejně jako Javier Bardem. Michelle Pfeiffer pak super jako 200 % mrcha, jen je škoda, že ji nechává Aronofsky po půlce zmizet.

 • 60%
  0
  0
  15. 7. 2018
  Frankiena (705 bodů)

  Tohle je první film, u kterého opravdu nevím, jak ho ohodnotit. Celou dobu jsme s kamarádkou nechápaly, o co vlastně jde. Proč je ONA pořád tak vystresovaná, co to vidí a co to sakra pořád pije. Proč se ON chová jako sebestředný kretén, který upřednostňuje cizí lidi před svou těhotnou ženou. Proč se ti lidé chovají tak neuvěřitelně nereálně. No a posledních dvacet minut bylo jedno velké WTF. Od začátku jsem se také nemohla zbavit pocitu bezmoci, zoufalství a deprese, který se mě držel ještě druhý den po shlédnutí filmu. Opravdu silně to na mě zapůsobilo a musela jsem ještě dlouho přemýšlet, co tím chtěl Aronovsky říct. Asi nejsem cílová skupina nebo jsem jen nepochopila ty metafory, které zjevně všichni ostatní chápou. Nemám ráda filmy, ke kterým si po shlédnutí musím hledat kopy informací, abych věděla, o čem vlastně byly. Nemůžu dát vysoké hodnocení, protože to bylo divné, nechutné a nepochopila jsem to, ale nemůžu dát ani nízké hodnocení, protože je skvěle natočený a stejně tak jsou skvělé i výkony herců. Je to prostě hodně zvlášní film.

 • 50%
  0
  0
  28. 7. 2018
  Kverulant (191 bodů)

  Další nepříjemný, duševně skoro odporný zážitek z režijních otěží Aronofského, kterému obvyklou technickou vymazlenost a působivost kazí naprosto bizarní idea - pojmout příběh jako metaforu chování lidstva k planetě. To by samo o sobě nebylo tak zlé (asi se najde málokdo, komu by nebylo z lidstva na blití i bez scén v tomhle filmu), ale zabíjí to naprosto debilní idea zaplést do toho Boha. Ano, když v 21. století někdo zřejmě zcela vážně uvažuje o vztahu literární postavy - Boha k lidem a chce to zaplést do nějakého alarmujícího poselství, musí nutně sklidit od racionálních diváků pohrdání.

 • 70%
  2
  0
  14. 2. 2018
  Chalupa (166 bodů)

  Film ve mě nezanechal žádné stopy. Očekával jsem hrůzu, ta se ale nedostavila, jen trýznivý pocit o bezmoci člověka, který moc důvěřoval. To není zrovna dobrá zpráva do života, takové slyšet nechceme. Ale v povaze člověka je skryta sobeckost, samolibost, bezohlednost, přetvářka a jak to dopadá, když tyto nehezké vlastnosti nemají zábran? To zažívá matka.

 • 85%
  3
  1
  30. 12. 2017
  ob_ver (122 bodů)

  Vstupoval jsem s obavami, protože Noe byl příliš divný egotrip s prvoplánovými manýrami, zastíracími manévry. Ale přibližně takto si představuju Bibli převyprávěnou člověkem 21. století. Film se snaží být celkově maximálně srozumitelný a řekl bych, že je velmi vhodný pro začínající angličtináře. Lawrencová je rozkošná a zahrát dokázala. Aronofsky s metaforami a paralelami umí zacházet s citem, zpřístupnit je, aniž by jim ubral na hloubce. V první půlce jsem chvílemi úžasem skoro nedýchal.

 • 10%
  2
  3
  19. 1. 2018
  filip-rakus (5 bodů)

  Tak už som videl veľa filmov, ale toto chce ozaj silne drogy. Úplne úbohé a primitívne......Keby išiel Aronofsky k psychiatrovi určite by mu našiel pár pekných diagnóz....

63 70 ?
jak hlasovat?
 • jarv 65%
 • ballrog 80%
 • janeliberte 60%
 • wodmint 50%
 • Philotes 45%
 • Jan Hans 50%
 • jimmy-zambo 10%
 • bafik 25%
 • Kverulant 50%
 • andyw94 100%
všechna hodnocení (49)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: