9.5.2016, 14:15

CZ tržby: Jak zamával Captain America žebříčkem?

Ve čtvrtek měla premiéru marvelovka Captain America: Občanská válka (2016). Jak si film vedl vedle populární Knihy džunglí (2016) a dalších snímků? Dozvíte se v komentovaném žebříčku českých tržeb.

Captain America: Občanská válka

První skutečně slunečný jarní víkend a překvapivě velmi dobrá čísla pro Captaina Americu: Občanskou válku. O premiérovém víkendu (počítá se čtvrtek-neděle) nabral lepší rychlost než Batman v Superman (81.800 diváků, 12.28 miliónů korun). Na Avengers: Age of Ultron (131.580 diváků, 20 miliónů korun) byla ovšem nejnovější marvelovka co se tržeb a návštěvnosti krátká. Takže? Občanskou válku zhlédlo ve 104 kinech 92.120 diváků. Za lístky nechali v pokladnách 13.8 miliónů korun. Za chvilku vstoupí do kin X-Men: Apokalypsa (2016), takže hrdinská komiksárna nás během krátké doby čeká do třetice. Kdo z trojlítsku se stane celkovým vítězem? A vyznáte se v těch jednotlivých filmech a epizodách ještě?

Kniha džunglí

Vedle nejnovější marvelovky jsou všechny ostatní filmy žebříčku UFD Top 20 velmi chudými příbuznými. Ano, včetně působivé Knihy džunglí. Ta skončilo o třetím víkendu od nasazení na druhém místě. V 86 kinech vidělo dobrodružství Mauglího a spol. 14.289 diváků. Tržby se přiblížily 2 miliónům korun. Což je propad o 66 procent.

Teorie tygra | Foto: CinemArt CZ

Už šestý víkend se mezi nejúspěšnějšími drží i tuzemská hořká komedie Teorie tygra (2016). Vztahové drama zhlédlo o tomto víkendu v 68 kinech 9.970 diváků, kteří za lístky zaplatili 1.36 miliónů korun. Prozatímní návštěvnost - 195.791 diváků. Tržby přes 26 miliónů korun.

A další český film v závěsu. Komedie Jak se zbavit nevěsty (2016) by ráda navázala na úspěch Hodinového manžela (2014). Což se novince Tomáše Svobody nepovede. O druhém víkendu totiž přišla na Jak se zbavit nevěsty do 72 kin pouze 9.821 diváků. Tržby činily 1.34 miliónu korun. Úspěch Hodinového manžela byl částečně kouzlem nechtěného. A není jednoduché ho zopakovat.

Jak přežít single - Dakota Johnson a Rebel Wilson. | Foto: Freeman Entertainment CZ

Pořád ale mohou být tvůrci "nevěsty" v pohodě. Proč? Protože dopadli líp než autoři emancipační komedie Jak přežít single (2016). Dakota Johnson a Rebel Wilson netáhnou tak, jak by nejeden čekal. Jejich film byl vyslán do 46 kin, přišlo na něj 7.979 divaček (a nějaký ten divák) a tržby jen lehce přesáhly 1 milión korun.

Další snímky žebříčku se pohybují hluboko pod miliónem korun a v lepším případě v řádu tisíců diváků. Ze 13 novinek minulého týdne se v žebříčku nacházejí jen 4. Kromě dříve zmiňovaných jsou to už jenom na 17. místě dokumentární Belmondo (6 kin, 545 diváků, 64 tisíc korun) a na 19. místě Naše malá sestra (5 kin, 357 diváků, 44 tisíc korun). Trošku zoufalé. Snímky nevidělo o moc víc lidí, než kolik na jejich vzniku pracovalo.

Nebe a led | Foto: Aerofilms

Zarmoutí dvojnásob, že se do Top 20 nedostal dokument Tajemství Divadla Sklep (2016), slovenské drama Čistič (2015), animé Kluk ve světě příšer (2015) nebo dokument Nebe a led (2015) pojednávající o prorokovi globálního oteplování.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Padesát odstínů šedi: Nádherné fotky z natáčení, které udělala sama režisérka filmu

Do kin již zítra vstoupí očekávané finále "odstínové" série, v níž se pokusí Ana Steelová a Christian Grey dobrat šťastného konce ve své neobvyklé...

US tržby: Marvel totálně roznesl DC na kopytech

Tak nějak se to očekávalo, přesto bylo otázkou, jak vysoko to filmový Marvel "natře" DC. Stačilo málo. Konkrétně pouhých 10, aby byl vítěz jednoznačný.

US tržby: Marvel versus DC - válka o diváky

O víkendu do kin vstoupil Captain America: Občanská válka. Bylo otázkou, jak si nová marvelovka povede. Očekávaný souboj ze stáje DC Batman v Superman...

Recenze: Captain America: Občanská válka - konečně úkrok správným směrem

Filmové marvelovky se staly pojmem a současně i tak trochu obětí vlastního fenoménu. Pokud si zrovna nepohrávají s určitým žánrem (Ant-Man ala heist movie...

Kniha džunglí 2 má zelenou. Studio Disney představilo plány do budoucna

Nová Kniha džunglí (2016) plní kina po celém světě. Disneyovka pod taktovkou Jona Favreaua utržila přes půl miliardy dolarů! Což znamená, že vznikne...

Recenze: Nová Kniha džunglí má úžasné kouzlo

Nová Disneyova kniha džunglí je velice zvláštní film, který se snaží o několik zdánlivě protichůdných věcí současně. Snaží se být věrný Kiplingově předloze...

„Teorie tygra ukazuje na strach z opuštění,“ říká režisér Bajgar o svém debutu

Šéfredaktor Reflexu, producent a scenárista Radek Bajgar se pustil do těžkého sousta. Loni v létě režíroval ve svém prvním celovečerním filmu Jiřího...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: