20.10.2018, 16:00

Slavní herci a herečky, kteří byli z filmu kompletně vystřiženi

Být hvězdou ještě neznamená, že člověk neskončí na podlaze střižny. Stává se tak běžně. Herci natočí scény pro film a ty se pak nepoužijí. Přesně na takové herce, kteří hráli ve Vašich oblíbených filmech a ani to nevíte, se dnes zaměříme.

Kevin Spacey - Všechny prachy světa

Kevin Spacey původně ve filmu hrál miliardáře Gettyho. Poté, co se provalilo, že herec sexuálně obtěžoval mnoho lidí, rozhodl Ridley Scott o přetočení všech Spaceyho scén. Navzdory tomu, že byl již film hotový, tak vznikla verze 2.0 s Christopherem Plummerem.

Chris Cooper - Kruh

Chris si měl v legendárním hororu o zabijácké kazetě zahrát malou roli vraha dětí. Scény byly natočeny a dokonce studio využívalo jeho jméno při počáteční propagaci. Nakonec však byla postava kompletně vystřižena.

Harrison Ford - E.T. - Mimozemšťan

Harrison natočil pro E.T.ho scénu jako ředitel školy, za kterým jde máma s Elliotem po incidentu se žábou. Ford, manžel scenáristky filmu, byl nakonec z filmu "odejmut", neboť by na sebe mohl strhnout příliš pozornosti a tím zastínit ostatní herce. Scéna byla uvolněna, je nicméně v hrozné kvalitě.

Matthew Fox - Světová válka Z

Hvězda seriálu Ztraceni šla do Světové války Z s tím, že si zahraje jednu z větších rolí (navíc takovou, která se zaplete s manželkou hlavního hrdiny a na konci bude za záporáka), ale přetáčky - měnila se například celá finální třetina filmu - nakonec Matthewa zcela vyšachovaly. Tvůrci to ve filmu maskují rychlým střihem, ale párkrát jde jako jeden z mariňáků poznat.

Paul Rudd - Ženy sobě

Paul platí od Přátel za sympaťáka, což mu pomohlo i k roli Ant-Mana. V komedii Ženy sobě výjimečně dostal roli pitomce (pochopíte od scény na ledě) a jakkoli si pravděpodobně natáčení scén vychutnal, diváci to na testovací projekci nepřijali a všechny scény s jeho postavou šly pryč.

Andy Garcia - Nebezpečné myšlenky

Andy byl k Nebezpečným myšlenkám povolán proto, neboť chtěli tvůrci dodat do filmu manžela hlavní hrdinky. Garcia měl od začátku pocit, že to není třeba, ale scény natočil a dostal za ně zaplaceno. Až poté samotní tvůrci uznali, že mít manžela ve filmu je opravdu zbytečné a scény nepoužili.

Harvey Keitel a Jennifer Jason Leigh - Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut od Stanleyho Kubricka drží rekord pro nejdéle natáčený film - tvůrci na place podle strávili podle Guinnessovy knihy rekordů více jak 400 dní. Důvodem bylo Kubrickovo puntičkářství, kdy rád přetáčel nejen celé scény, ale i linie. Když došlo na pasáže s Keitel a Leigh, kteří již měli dotočeno, herci se nemohli kvůli závazkům jinde vrátit a byli přeobsazeni.

Tobey Maguire - Pí a jeho život

Tobey měl v oscarovém filmu Anga Leeho hrát spisovatele Yanna Martela. Když byla scéna natočena, měl režisér pocit, že by mohla Tobeyho sláva zastínit ostatní herce. Rozhodl se ji proto natočit znovu s Rafem Spallem.

Michelle Monaghan - Constantine

Michelle měla v Constantinovi poměrně velkou roli jako hrdinova milenka. Filmařům ale přišlo, že by měl být Constantine ještě osamělejší a proto ji nakonec vystřihli. Přesto je ve filmu na pár vteřin vidět - ve scéně, kdy Constantine spustí vodu zapalovačem, je Michelle první, na níž se kamera zaměří. Níže se můžete podívat na vystřižené scény z filmu, kde je i ona.

Robert Pattinson - Jarmark marnosti

V roce 2004 měl Robert své slavné období teprve před sebou. V Jarmarku marnosti získal roli Rawdyho, syna hlavní hrdinky v podání Reese Witherspoon. I když byl nakonec z filmu vystřižen, jeho jméno v titulcích zůstalo. A o pár let později to ze syna dotáhl až na pozici přítele (Voda pro slony). I v tomhle případě je na nás studio hodné a scény pustilo do oběhu.

Jeremy Piven - Na hraně zítřka

Sci-fi Na hraně zítřka měla několik přetáček. Během nich naskočil do rozjetého vlaku Jeremy, aby si zahrál plukovníka Waltera Marxe. Mluvčí Warner Bros. dokonce tvrdil, že bylo vždy v plánu s Pivenem scény dotočit. Nakonec se ale ve filmu neobjevil, takže ty plány asi až tak pevné nebyly.

Mickey Rourke - Tenká červená linie

Režisér Terrence Malick je pověstný tím, že rád vystřihává herce ze svých filmů. V případě Tenké červené linie se ale rozjel až neskutečným způsobem. Podle zpráv na podlaze střižny skončili Billy Bob Thornton, Martin Sheen, Gary Oldman, Bill Pullman, Lukas Haas, Viggo Mortensen a Mickey Rourke. Právě poslední jmenovaný je jediný, jehož scéna byla uvolněna.

Shailene Woodley - Amazing Spider-Man 2

Druhá série o Spider-Manovi byla jeden velký dramaturgický bordel. Studio si nedokázalo ujasnit směr, díky čemuž oba díly čekaly razantní úpravy ve střižně (a sérii to ve výsledku pohřbilo). Ve dvojce se měla na scéně objevit Mary Jane v podání hvězdy série Divergence, nakonec ji ale tvůrci vyřadili. A přestože je na Blu-ray 17 minut vystřižených scén, Mary Jane v nich není.

A bonus na konec - téměř všichni v Prokletí

Vlkodlačím hororem Prokletí chtělo duo Kevin Williamson (scénář) a Wes Craven (režie) navázat na úspěch Vřískotu. Nespokojenost studia s výsledným filmem vedla k tomu, že se štáb musel vrátit na plac o rok později kvůli rozsáhlým přetáčkám. A většina herců z původního obsazení už neměla čas. Z filmu tak - přestože v něm původně hráli nemalé role - úplně vypadli Skeet Ulrich, James Brolin, Illeana Douglas, Robert Forster, Omar Epps, Heather Langenkamp, Scott Foley, Mandy Moore a Corey Feldman.

-
-

Související články:

Málem ztvárnili velké komiksové role, ale nakonec měli extrémní smůlu

Velké komiksové role sebou nesou velkou zodpovědnost. A také očekávání. Stačí vzpomenout na Venoma. A nemyslíme toho s Tomem Hardym, ale verzi ze...

Filmy, jimiž si můžete zpestřit hokejové mistrovství

Česko znovu žije hokejem, což vede k hromadným návštěvám sportbarů, odhalení řady doposud neznámých trenérů ("Jak to hrajou? Vždyť stačí...") a maximální...

Nejlepší přátelé člověka aneb Ti nejpamátnější čtyřnozí psí přátelé ze světa filmu

Všichni psi jednou přijdou do nebe, ale nejprve musí splnit své poslání. Připravili jsme pro vás ty nejlepší filmy o psech. Tvůrci filmů se většinou...

Tip na jedinečnou dovolenou - opuštěné filmové lokace, které stále můžete navštívit

Nejednou se stane, že filmaři postaví v terénu kulisu a když natáčení skončí, prostě jí tam nechají. A protože se pomalu blíží sezóna dovolených, máme pro...

Arnold, horor, akce, vážná hudba a marťané unášející Santu aneb Filmový Mars desetkrát jinak

Do kin dorazila česká novinka Mars, která nám oblíbenou rudou planetu neukazuje zrovna v takovém světle, jaký by si asi fanoušci přáli. Ale netřeba to...

Věděli jste, že jsou i jejich? Aneb když se hvězdy tajně podílí na scénářích

Natáčení filmů je mnohdy velmi zdlouhavá práce. Než se snímek podívá do kin, uplyne někdy i několik let, natáčení trvá řadu měsíců a na celém procesu se...

Nejděsivější "scénář" - herci, kteří někoho zabili ve skutečném životě

Ve filmech je to rutina. Asi každý herec na plátně někoho "sundal". V showbyznysu je každopádně hned několik černých ovcí, které vzaly život i ve skutečnosti.

Alternativní konce, které mohly radikálně změnit celý film

Nejednou se stane, že tvůrci váhají, jakým způsobem film zakončit. Někdy bojuje scenárista s režisérem, jindy zasáhne studio na základě špatných projekcí...

Z Johnnyho Deppa udělal Střihorukého Edwarda. Milovník temných stínů slaví významné životní jubileum

Tim Burton je jedním z klasických režisérů současného Hollywoodu. Vyznavač "temných stínů", nebývalých vizí, přítel Johnnyho Deppa a skladatele Dannyho...

Zabili je kvůli chování! Herci zlobili, tak to odnesly jejich role

Snad ve všech slavných seriálech došlo k výměně hereckého obsazení. Některé role se přeobsadí, jiných se zbaví tvůrci seriálů jinak, nejčastěji smrtí. A...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: