Constantine (USA)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
NSR NSR
Německo Německo
USA USA
121 minut

Žánry

:
Akční, Fantasy, Horor, Mysteriozní, Thriller, Blockbuster, Gotický, Komiksový, Spirituální
Motto: Vítejte ve světě démonů a andělů

Obsah

:
Film natočený podle komiksů Hellblazer vypráví příběh Johna Constantina, muže, který doslova prošel peklem a vrátil se z něj. Tento muž se dá dohromady více »« méně

Režie

:
Francis Lawrence

Scénář

:
Kevin Brodbin Frank A. Cappello Frank Cappello

Herci

:
Keanu Reeves Rachel Weisz Shia LaBeouf Djimon Hounsou Max Baker ...
Premiéra: 7. 4. 2005
DVD: 7. 9. 2005
Jste na stránce filmu Constantine. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Constantine myslíte! K 28. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28167 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Constantine


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  11. 8. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Nedokážu pochopit jednu věc,jak je sakra možný,že ještě nebylo natočené pokračování. Jestli si někdo zaslouží druhý díl,tak je to právě John Constantine,který toho má ještě hodně na srdci co nám chce sdělit. Keanu Reeves po postavě Nea vtiskl život další výrazné filmové postavě a opět to stojí za to. Akce je famózní a vizuální stránka je splněný sen všech filmových fandů. Ten přechod do pekla a vlastně i jeho ztvárnění to vážně stojí za to vidět. Démoni jsou originální a digitální stránka filmu nezklamala. Výborná pekelná jízda.

 • 90%
  0
  0
  23. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (26198 bodů)

  Na Johna Constantinea ze stáje DC Comics se ve filmové branži nějak pozapomnělo. Pravda, v roce 2014 ještě vznikl televizní seriál, ale protože stále skončil u první série, jedná se o kapitolu samo o sobě. Celovečerní film je prostě celovečerní film. Hlavní role byla svěřena Keanu Reevesovi a dá se říci, že mu padla jako ulitá. Ono celkově to jako lákadlo na daný komiks působí dobře. Dějství příběhu v kombinaci s brilantními speciálními efekty je skutečně divácký zážitek, až to dává vzniku otázce, proč ještě nevzniklo volné pokračování. Divákovi komiksu neznalého bude začátek připadat jako další film o exorcismu, ale vývojem děje pozná, že jde tady tentokrát přeci jen o něco víc. Teologie v celém svém souběhu zvýrazňuje koncepty pekla, rovnováhy, lidského záměru a vykoupení. Vzájemně nerušeně, v jednoduchosti a bez zbytečného složitého filozofování. Takže, kdo ještě nečetl Hellblazera, kde je John Constatntine ústředním hrdinou, s chutí do toho.

 • 80%
  0
  0
  17. 9. 2017
  Pete69 (21233 bodů)

  Skvělé ztvárněný film o ďáblu a bohu. Akční scény jsou skvělé a přitom nejsou přehnané. Slušný příběh. Vše do sebe zapadá.

 • 85%
  1
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  John Constantine (Keanu Reeves) má zvláštní dar. Je médiem mezi světem živých a mrtvých. Už odmalička vidí příšerné démony a proto se rozhodne spáchat sebevraždu. V pekle stráví dvě minuty, které ho přesvědčí o tom, že tam rozhodně nechce. Jelikož je katolík a ví, jak to na světě chodí snaží se vykoupit tím, že vymýtá duchy a posílá je zpátky satanovi. Isabela Dodson (Rachel Weisz) spáchá sebevraždu, což je podle jejího identického dvojčete Angely vyložený nesmysl a když jí farář odmítne důstojný smuteční obřad a oznámí jí, že skončí navždy v pekle, rozhodne se Johna vyhledat. Jenže Constantine kouří jednu cigaretu za druhou, má rakovinu plic a chybí mu už jen pár dní. Přesto se rozhodne Angele pomoci. Brzy zjistí, že se dostali do mocenského konfliktu mezi Bohem a satanem, který chce na zemi započít apokalypsu.
  Vizuálně vytříbený a na mainstream velmi odvážný snímek natočil dosud režisér klipů a reklam Francis Lawrence a ostudu si rozhodně neudělal. Je jištěn dobrým scénářem, kvalitními herci a celou plejádou hvězd, které se na projektu evidentně podílely velmi rády. Constantine bude za čas rozhodně kultovním dílkem.

 • 65%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14894 bodů)

  Velké zklamání. Nevím proč, námět je více než slibný, herecké obsazení nemá chybu a Francis Lawrence představuje do budoucna velkou perspektivu na poli fantasy žánru, ale vcelku mi přišel snímek přeplácaný až hanba a navíc strašně nezáživný a pomalý. Možná tomu uškodilo to, že je to natočené podle komiksu, protože komiksové filmy mají svůj specifický řád a postoj, který mi do tohoto příběhu vůbec nepasoval. Anebo je to tím, že zřejmě nejsem tím pravým labužníkem a napoprvé nemám šanci film dostatečně ocenit. Myslím, že druhá možnost je pravděpodobnější:)

 • 65%
  0
  1
  13. 6. 2019
  sabule (14226 bodů)

  Keanu Reeves věděl,že mu tenhle film přinese slávu a vystřelí ho mezi megahvězdy a chytání a zabíjení pekelných démonů mu jde jaksi samozřejmě.Je to takový lehčí horor z nádechem tajemna fantasy efektů,který je stále koukatelný.Zajímavý scénář,výborní herci a překvapivé finále.

 • 65%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Pěkný film se zajímavým příběhem. Neuvěřitelně pojaté peklo. Celkově originální horor, něco v něm však postrádám a Keanu Reeves se snažil dobře. Atmosféra se taky dost povedla, jen bych uvítal více těch oblůdek.

 • 90%
  2
  0
  24. 8. 2017
  JosefTomas (8696 bodů)

  Filmu už není nejmladší, ovšem vyrovnává se dnešním filmům dosti dobře. Reeves opět dokázal dát své roli šarm a charisma, které v perfektně odvyprávěném příběhu působí svěže a neokoukaně. Další díl by měl vzniknout a možná i víc. Je zde tolik věcí, které by šli rozvinout, že nechápu, proč s tím tolik otálí.

 • 90%
  1
  0
  12. 12. 2014
  cerfik (7272 bodů)

  Kurnik šopa dost dobře nechápu, jak jsem tomu mohl dát jen 50%, ale film si mě opětovně přitáhl a já dávám 90%, na plné hodnocení si ještě kousek schovám. Jako film podle komiksu to prvoplánově nepůsobí a nepřečíst si to, tak bych to nepoznal. Skvěle zahrané, výborně vybudované prostředí a položených mnoho otázek, co nás tak znepokojují. Asi jsem Constantina naposled neviděl, no uvidíme :-)

 • 80%
  1
  0
  11. 4. 2016
  squirrelpool (6947 bodů)

  Fakt povedené. Je to hodně stylizovaný, ale dobře. Tak, že to nesklouzává do trapnosti(třeba zlatý boxer). Nebo ty hlášky, ty jsou naprosto úžasný("než dostaneš odpuštění, musíš o něj požádat kreténe").

 • 70%
  0
  0
  22. 3. 2018
  SNCIS (6519 bodů)

  "Johne, jak jsi mohl tohle udělat, když jsi věděl, že mi to auto nepatří?" - "Řekl jsem ti, že máš odjet." - "To máš pravdu, Johne, tos mi řekl. Ale kdybys mi taky řekl, že z okna vyhodíš tunový zrcadlo s nasraným démonem, odjel bych s tím trochu dál." Nebe,peklo,ráj... Příběh je snadno srozumitelný, což není vyloženě špatně. Jen škoda, že to není po celou stopáž temný film. Některé pasáže mě docela vadily, především pohled na karmu či chvilky s Gabrielem. Vizuální stránka filmu je skvělá. Keanu Reeves perlí oduševnělé hlášky a jeho vystupování zde je C()()L. Postava má díky němu velké charisma, takže udrží vaši pozornosti. Neopomenu ani Rachel Weisz, která film svou přítomností zkrášluje. Na plný počet to není, ale 4 hvězdy si to zaslouží. - 70%.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  Skvěle zpracovaný komix, doufám, že se dočkáme druhého dílu.

 • 90%
  0
  0
  28. 1. 2010
  Tom Hardy (5255 bodů)

  Virtuální prostředí filmu je dokonalým hřištěm pro ikonistického Constantina, který sice nemá nic společného s realitou, ale ve svém světě (a tudíž jako filmová postava) je to ultrafuckingcool charakter, který patří k těm nejcharismatičtějším týpkům comicsového filmového plátna (Wolverine má tvrdou konkurenci), což je nemalá zásluha vynikajícího Reevese, který je film od filmu lepší...

 • 90%
  0
  0
  27. 11. 2012
  VitvarJane (4481 bodů)

  skvělý film, který mi rozšířil fantazii...

 • 80%
  0
  0
  21. 6. 2013
  výfuk (2974 bodů)

  Od DC Comics? To je překvápko. Vsadili jsi na mysteriózní thriller ve stylu spasení lidstva mezi Zemí, Nebem a Peklem. Vždy jsem si říkal, že tento film má asi něco společného s Já, legenda. Nakonec to byl režisér, mimochodem jeden z nejlepší v dnešním století. Reeves a Le Beouf jako Batman a Robin, kteří hrání Gotham plný démonů, tak si to člověk představí, když slyší o DC. Konec by se podle mě mohl zmapovat i jinak, ale i tento závěr rozhodně za to stojí. Není to nic extra, ale je to mnohem lepší než jsem očekával.

 • 85%
  2
  1
  9. 10. 2015
  leafroller (2931 bodů)

  Mám v základní filmotéce tři filmy, které se na stejné téma dívají každý z jiného pohledu.
  Předně Šifra mistra Leonarda. Mám ji rád nejen proto, že je to dobrá detektivka, ale především se velmi pěkně a logicky obouvá do katolické církve. Dává také konečně odpověď na otázku: kdo že to vlastně napsal bibli a kdy. Boření mýtu božského původu pana Ježíše považuji za základní úkol.
  Další je film Dogma. Svěží, rychlá, sprostá a hlavně černočerná komedie o pádu padlých andělů. V ní se také říká, že to katolická církev dělá špatně. Ale rozhodně nepopírá nic z mýtu a nahlíží na problém jinak. V kostce tvrdí, že není nutné věřit zrovna v boha, ale že je dobré věřit. V něco. A s tím výjimečně teda souhlasím.
  No a pak tu máme Constantina. Hluboko zabořeného přímo v mytologickém zadku. Celý postavený na svaté krvi z prokletého kopí. Jeho štěstí je, že tentokrát se o církvi nemluví, jen bere nebe a peklo a všechny ty serepetičky jako fakt a hotovo.
  Constantine je maník. Nepochopené dítě vydané napospas lékařské mašinerii. Léčením dohnané k sebevraždě, aby se znovu zrodil jako bojovník mezi nebem a peklem. Loví démony v bláhové naději na odpuštění. Právě v jeho osobě v podání Keanu Reevese dostává film to pravé mužo. Protřelý "polda", který loví zločince z vyššího levelu. A kouří jednu od druhé. To už se v americkém filmu nevidí často.
  Ani ostatní role nevyšly špatně. Keanovi kámoši jsou správně šílení, Gábina správně bezpohlavní a roštěnka je roštěnka. Nabité efekty, nějaká ta lekačka a zajímavá vize pekla. Žádné blbé zdržování a tváření se vážně. Ty dvě hoďky prostě utečou jako nic. Zkrátka pěkná akční oddychovka.

 • 80%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  co, že se nedrží úplně předlohy. stejně se jedná o jednu z těch top adaptací

 • 75%
  0
  0
  12. 9. 2020
  kknk2 (2335 bodů)

  Shrňme si první to pozitivní
  : odvážný nápad využít křesťanství jako každou jinou mytologii
  : natočit to tak poutavě, aby nikdo nepostřehl obří díry ve scénáři
  Constantine se mi líbil, ale díky množství nesouvislostí vyžaduje buď pokračování, nebo obecenstvo smířené s jeho kvalitou.

 • 90%
  0
  0
  24. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Mocnosti pekelné, fajn scénář a pevná režie. Ovšem největší výhrou filmu je skvělý Keanu Reeves, který je jako cynismem a nikotinem nasaklý antihrdina naprosto dokonalý (Joe Hallenbeck má vážnou konkurenci:)

 • 65%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Na to jak úchvatný je začátek, je konečná sekvence scén ostuda. Konec se snaží diváka napnout, ale já se spíš nudil a necítil jsem tu pravou atmosféru, jaká by měla být. Ale zpracování ďábla a všeho okolo něj bych označil za excelentní. Kam se hrabou takový kraviny jako je Paranormal Activity, tohle je nejlepší možné ztvárnění ďáblovi moci Jak už jsem řekl, škoda toho konce, to už ze mě všechno vyprchalo. Ale úplné finále bomba.

 • 95%
  0
  0
  13. 12. 2012
  pokladnik (1600 bodů)

  Tak toto jsem viděla pouze jednou a nemůžu zapomenout. Nejsem věřící, ale tento film mě donutil přemýšlet o víře. Scéna kdy ďábel táhne ležícího Constantina a praskajících kachliček, archanděl Gabriel kterého hraje skvělá Tilda Swinton a to vše odehrávající se v krytém bazénu, mě doslova přimrazilo k sedadlu. Hodně mě to dostalo...

 • 100%
  0
  0
  6. 12. 2012
  Pavlína81 (1572 bodů)

  Skvělý film tuty fantazi horory jsou nejlepší a velice dobře natočený.

 • 95%
  0
  0
  20. 11. 2015
  mancika66 (1132 bodů)

  Výborné detaili thriller s mysteriózními prvkami . Keanu Reeves , ktorý vynikajúco stvárnil postavu Johna Constantina a Rachel Weisz detektívku Angelu . No a najlepší bol LUCIFER ツ

 • 100%
  0
  0
  11. 1. 2019
  sugi (742 bodů)

  ... Keanu Reevers má prostě čuch nebo štěstí na dobré scénáře a dokáže filmovým postavám vtisknout osobitý charakter ...
  ... asi nejlepší film na dané téma ... co víc dodat , musíte to vidět , aby jste pochopili

 • 95%
  0
  0
  16. 12. 2016
  siginho (633 bodů)

  Hezky popsaná realita, která na tomto světě panuje.
  Jak jinak si vysvětlit nepravosti tohoto světa.

  • Keane Reevesa jeho obličejová mimika je NEJ
  • scény z pekla
  • trochu utažené dějové schéma
 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2016
  LucylaEwing (518 bodů)

  80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%

 • 95%
  0
  0
  10. 11. 2016
  Rezet (410 bodů)

  Můj nejoblíbenější film podle komiksu vůbec. Vandrák z Liverpoolu co kouří jako fabrika a za pár chcechtáků vyřeší vaše problémy s nadpřirozenem. A pokud si ho problémy nenajdou samy, najde si on je. Reevsovi navíc role sedne jak na prdel hrnec, atmosféra a postavy jsou vynikající. Není důvod proč si film nepustit ;)

 • 100%
  0
  0
  16. 8. 2010
  DHDV (311 bodů)

  Film jsem viděl snad 5x. Tenhle film opravdu hodně propracovaný, a to ve všech směrech. Stylizace andělů, démonů a něco mezi tím, je naprosto originální, tento film si jede svou cestou a nic nekopíruje. Nemá taky důvod, originální téma se vymýšlí, nikdy nekopíruje. Detaily jsou naprosto úžasné. Například pohár vody změnit na červené víno pouhým fouknutím, prostě vyhrát si detaily, to neumí každý. Atmosféra úžasná a Tilda S. předvedla zajímavý výkon, ale svým způsobem je i nedbale sexy…

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  AryaCZE (253 bodů)

  Tak tenhle film je prostě moje srdcovka, shlédnuto již asi 5x. Film vzbuzuje, ačkoli nejsem věřící co se týče náboženství, spoustu otázek. Ztvárnění pekla, démonů, andělů i něčeho mezi tím je perfektní (tak nějak si peklo představuji), skvělé hlášky, skvostná Tilda, cynický Keanu.

  • úžasná atmosféra
  • ztvárnění pekla
  • 90%
   0
   0
   10. 8. 2016
   Icorio (235 bodů)

   Pro mě srdcová záležitost. Je to jeden z mála dobrých filmů s Reevesem. Vracím se k tomuhle počinu tak jednou ročně a pořád mě to baví. V podstatě po každém shlédnutí si ve filmu najdu něco nového. Ano, film trpí několika nejasnostmi v ději, ale to už jsem mu dávno odpustil a doporučuji všem film shlédnout.

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Constantine

  81 71 ?
  jak hlasovat?
  • ZaS 80%
  • tonda-sulc 80%
  • Mrykodaj 70%
  • what is in the box 95%
  • Lovecour69 75%
  • Mikik4444 100%
  • krna 100%
  • Crreed 85%
  • Ebonys 100%
  • InJo 80%
  všechna hodnocení (305)

  V žebříčcích uživatelů

  19. místo z 21 v žebříčku uživatele pokladnik

  „Tak toto jsem viděla pouze jednou a nemůžu zapomenout. Nejsem věřící, ale tento film mě donutil přemýšlet o víře. Scéna kdy ďábel táhne ležícího Constantina a...”

  3. místo z 6 v žebříčku uživatele stejskal.franti
  6. místo z 11 v žebříčku uživatele ivca-houskova
  8. místo z 8 v žebříčku uživatele stejskal.vera
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele pribyl007
  2. místo z 6 v žebříčku uživatele AryaCZE
  6. místo z 28 v žebříčku uživatele Medúska
  7. místo z 14 v žebříčku uživatele Rezet
  7. místo z 12 v žebříčku uživatele komixák
  6. místo z 11 v žebříčku uživatele výfuk