Hellboy (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
117 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Sci-fi, Blockbuster, Gotický, Komiksový, Film s monstry, Retro, Série/Franchise
Motto: V pekle ho nechtěli, tak přišel mezi nás.

Obsah

:
Hellboy byl během druhé světové války přivolán na Zemi šíleným Grigori Rasputinem, aby se stal poslem apokalypsy. Ze spárů nebezpečného zločince jej však více »« méně

Režie

:
Guillermo del Toro

Scénář

:
Guillermo del Toro Peter Briggs Mike Mignola

Herci

:
Ron Perlman John Hurt Selma Blair Rupert Evans Karel Roden ...
Premiéra: 9. 9. 2004
DVD: 1. 2. 2005
Jste na stránce filmu Hellboy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hellboy myslíte! K 1. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28226 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hellboy


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  2. 9. 2017
  Brenan88 (46206 bodů)

  V mých očích nejoblíbenější komiksová postava úžasně ztvárněná Ronem Perlmanem. Už od prvních jsem se do snímku zamiloval. Del Toro do Hellboy vtiskl svůj nezaměnitelný rukopis a my tak máme možnost pozorovat neuvěřitelnou akci s nejrůznějšími příšerami. Zkrátka výborné.

 • 90%
  0
  0
  5. 9. 2018
  martin-mickey-stusak (26525 bodů)

  Hellboy patří ke komiksu, který se hodně těžko převádí do filmové podoby. Kupodivu, první snímek, mimo jiné natáčený v Praze pod režijní a scénáristkou taktovkou Guillerma del Tora, nedopadl zase až tak hrozně, aby vypadal nejhůř. Naopak. Dopadl velice dobře. Vše zásadní je obsaženo a Ron Perlman v roli samotného Hellboye vynikl tak honosně, že vypadá, jakoby ze samotného komiksu skutečně přímo vyskočil. A Karel Roden v záporné roli opět ukázal, že na to prostě má. V akci a ve vizuálních efektech se netlačilo zase až tak moc na pilu, jak dnes bývá zvykem, a tak bylo dáno přirozené místo příběhu, který vyznívá tak, jak vyznívá. Celkově to však stále ještě pořád nějak nebylo ono a tak byl vytvořen Director's cut, což dává snímku zcela nový rozměr. Snímek je zábavný stejně tak dobře jako komiks. Příběh je jednoduchý a sepsaný přesně tak, jak si to autor předlohy Mike Mignola představoval. Jeho um Guillermo del Toro prostě trefil. Jedná se tedy o povedenou zábavnou adaptaci komiksového díla, které stojí za shlédnutí. Pro komiksové fanoušky doslova povinnost.

 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (16035 bodů)

  Grigorij Rasputin, pracující pro nacisty, otevřel bránu do jiného světa, kterou málem vstoupilo na zem celé množství pekelných mocností. Vojákům se naštěstí podařilo jí včas uzavřít, ale stejně se na zem dostalo pár paranormálních individuí. Mezi nimi i malý červený rohatý tvor. Profesor Bruttenholm se chlapce ujme a následné roky se o něj stará. Do médií se neustále dostávají zprávy o strašlivém červeném tvorovi o jehož existenci všichni pochybují. John Myers právě nastupuje k profesorovi do služeb jeho utajené skupiny a toho tvora uvidí, je to pekelný řízek, co si upilovává rohy, v sedmdesáti se mu začínají zapalovat lýtka a jeho vyvolená Liz utekla z profesorovy péče a okamžitě jí zavřely na psychiatrii. Na scéně se objevuje Rasputin, který se vrací zpátky mezi živé společně s již dávno mrtvými nacistickými nohsledy. Hellboy má tedy před sebou mnoho perných chvilek.
  Guillermo del Toro, který patří mezi skupinu talentovaného mexického exportu společně s Iňáritem a Cuarónem, jenž se zařadil do kategorie solidních tvůrců převážně horrorového žánru, natočil adaptaci kultovního komiksu Hellboy a udělal to opravdu poctivě. Autoři měli k dispozici solidní rozpočet, neokoukané herce a scénář psaný s láskou k pobavení především náctiletého publika. Hellboy si na nic nehraje a ve svém žánru patří k hodně solidnímu nadprůměru.

 • 70%
  0
  0
  19. 12. 2017
  lamps (14912 bodů)

  Nebýt Rona Perlmana v jeho životní roli, asi těžko bych hledal pro tenhle snímek pochopení. Je to totiž právě on a jeho ohromné charisma, kteří dodávají celé podívané nefalšovaný komiksový nádech protnutý nejen skvělými hláškami a akcí, ale chvílemi i přirozenými lidskými starostmi. Hellboy má jako pravý hollywoodský superhrdina prostě všechno- je urostlý, neohrožený, oddaný dobru, jen srší nenuceným suchým humorem a hlavně má srdce na pravém místě. Prostě veliký potenciál, ze kterého ostatně Guillermo del Toro naplno čerpá a ušil celý scénář přesně na míru Hellboyovým vlastnostem. Nesledujeme tak žádné velkolepé drama plné zvratů a temné atmosféry jako třeba v případě Snyderových Strážců, nýbrž je nám předkládána jen s tou největší láskou natočená fantasy oddechovka, která i přes všechny příběhové nedostatky pořád nabízí tu nejlepší zábavu, jakou si lze v daném žánru vůbec přát. Jen mě trochu zklamala ta překvapivě nenápaditá finální akce, od které již z principu očekávám něco víc, než co nám tady del Toro naservíroval. To už ale nic nemění na tom, že Ron Perlman je frajer a Karel Roden opět potvrdil, že jako záporákovi se mu jen těžko shání konkurence..

 • 95%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11151 bodů)

  Vynikající zpracování komiksu. Jeden z mála. Hodně akční, efektně dokonalý a dějově perfektní.

 • 60%
  0
  0
  10. 4. 2018
  SNCIS (6519 bodů)

  "Drželo se to pět vteřin a stihlo naklást tři vajíčka." - "Ani mi nekoupil pití." Další filmek podle komiksové předlohy. Ron Perlman měl po padesátce, tak si střihl čertíka. Kostým Hellboye byl v pohodě a Perlman v něm omládl. Další zajímavá postava byl Kroenen, neboť měl dobrý outfit a styl. Jinak mně ve filmu nikdo jiný nedostal. "Nesnáším komiksy. Vždycky mi blbě udělají oči." Nejvíce jsem se nasmál, když Hellboy žárlil a doslova špehoval ohnivou dívku. Jinak mně ve filmu nic jiného nepobavilo. "Vem si ho. Je to strašnej negativista." Ve filmu nejsou tolik zobrazeny pocity hlavního hrdiny, což mi dost scházelo. Bylo to vlastně jen - o mlácení digitálních potvor. Čekal jsem víc, ale vyloženě zklamání nejsem, protože to mělo perfektní temnou atmosféru. - 60%.

 • 80%
  0
  0
  2. 12. 2012
  kedl (6380 bodů)

  HELLBOY = the best "cool" hero. Roden taky parádní!

 • 85%
  0
  0
  26. 7. 2015
  p.a.douch (5857 bodů)

  Hellboy je zkrátka ďábel. Zjevně není moc velký myslitel a problémy řeší radši pěstí a přesně to je ta zábava. Guillermo del Toro ho má evidentně rád, a na filmu je to vidět. Ron Perlman se do role taky perfektně hodí. Roden je taky slušnej záporák, ale Ladislav Beran jako Karl Ruprecht Kroenen je skvělej. Určitě se to dalo natočit líp, ale pro mě je to dobrý dost. Zábavná komiksárna.

 • 80%
  2
  0
  2. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3857 bodů)

  Jedna z mých oblíbených komiksových postav... Film je krásně akční co se efektů týče, tak jsou podle mě na rok 2004 kvalitní a k příběhu nemám co dodat, ten byl úžasný. Ve filmu jsem měl jediný problém a tím byla nevysvětlenost všech dějů, takže jsem si občas říkal proč se to děje.

 • 75%
  0
  0
  8. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  "červená znamená stát", ale rozhodně ne nevidět tenhle film!

 • 85%
  0
  0
  27. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Guillermo del Toro má Hellboye evidentně hodně rád, protože jestli bych měl z téhle adaptace vyzdvyhnout jednu věc, tak tu neskutečně přesnou, comics ctící Hellboyovskou atmosféru, která z toho přímo čiší.

 • 100%
  0
  0
  13. 11. 2022
  avenis (1762 bodů)

  Od prvního shlédnutí jsem si tu "rudou opici" zamilovala. Tělo nepřemožitelného samuraje s příslušným účesem, kamenná ruka a neodolatelný sarkasmus. Také Selma Blair se svýma smutnýma očima a pletí Sněhurky je v modrých plamenech nádherná. Moudrý a distinguovaný Abe Sapien dotváří tu "hodnou" stranu. Zlouni v čele s Rodenem / Rasputinem tu musí být, aby bylo s kým bojovat, ale v podstatě nejsou důležití. Krásná pohádka pro dospělé, která vždy pobaví.
  (8.8.2022)

 • 75%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Povedený film se zajímavým dějem i příběhem.

 • 80%
  0
  0
  22. 1. 2019
  Kašpárek (507 bodů)

  Hellboy mě filmově potěšil. Hlášky jsou dobré. Skvělý záporáci. Efektné skvělé provedení.

Hodnocení a recenze Hellboy

78 73 ?
jak hlasovat?
 • avenis 100%
 • Hellboy 100%
 • dominik11 65%
 • dobytek 75%
 • Mrykodaj 70%
 • Reacherjack2016 75%
 • Lovecour69 75%
 • Mikik4444 100%
 • jiri-pohorelsky 70%
 • Crreed 90%
všechna hodnocení (201)

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 30 v žebříčku uživatele Scintilla
61. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
79. místo z 422 v žebříčku uživatele homedo
79. místo z 422 v žebříčku uživatele homedo
79. místo z 422 v žebříčku uživatele homedo
101. místo z 152 v žebříčku uživatele Angelus
162. místo z 613 v žebříčku uživatele Mikik4444
541. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo