The Amazing Spider-Man 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
142 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Odjakživa všichni víme, že největší bitva, které se Spider-Man kdy zúčastnil, se odehrává v jeho nitru: konflikt mezi obyčejnými povinnostmi Petera Parkera více »« méně

Režie

:
Marc Webb

Scénář

:
Alex Kurtzman Roberto Orci Jeff Pinkner James Vanderbilt Stan Lee Steve Ditko

Herci

:
Andrew Garfield Emma Stone Jamie Foxx Dane DeHaan Colm Feore ...
Premiéra: 24. 4. 2014
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Amazing Spider-Man 2. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Amazing Spider-Man 2 myslíte! K 13. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28098 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Amazing Spider-Man 2


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (45573 bodů)

  Tentokrát půjdu rád proti proudu a dám 75%. Nechápu to nízké hodnocení,nejspíš už jsme všichni tak trochu rozmlsaní komiksovými adaptacemi jako je nový batman,nebo filmy od Marvelu. Ale Spider Man je určený pro všechny,ať už jste děti či dospělý. Andrew mi jako Spider man sedí,mám rád jeho pojetí puboše,který si i ve vážných situacích udělá chvilku pro vtípek. Celkově mě příběh bavil a rozhodně mě nenudil,ba naopak mi film utekl závratnou rychlostí. Akce i efekty jsou super a co se týče zbylého castingu,tak to jsem bez výhrad. Všichni působí přirozeně a i když to není zrovna na čistých 5* nemohu jinak,protože Spidey si prostě takové nízké hodnocení nezaslouží. Vždyť je to první super hrdina ke kterému jsem se dostal a nikdy bych na něj nedal dopustit.

 • 55%
  0
  0
  18. 1. 2022
  Pete69 (20657 bodů)

  Největší pavoučí nuda v historii a za mě nejslabší Spider-Man. Dvě hodiny dejového zdaru a šedi a čekání na závěrečný souboj. Hlavní padouch vizuálně zajímavý, charakterově prázdný a horkou jehlou spíchnutý. Žalostně málo akce a malá náplast na pavoučí bolístky až v samotném závěru. Tohle je na Spider-Mana prostě málo..

 • 75%
  0
  0
  10. 11. 2015
  Sheldon (16022 bodů)

  V podstatě normální profesionální blockbuster podle comicsu, těžko tomu vytýkat něco, co tam nikdy být nemělo. Hlavní herci jsou každopádně bezva.

 • 80%
  0
  0
  27. 7. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Čekal jsem trochu zralejšího a vyspělejšího Spider-Mana. Pro mě je toto pokračování spíše digitální dětská pohádka. Vizuál dost nápadný a okatý. Boj s ''elektronkem'' dost nezaujatelný a pro mě trochu i nudný. Celkem je film poslabší od předchůdce, ale dalo se na to přes menší zklamání koukat.

 • 70%
  0
  0
  22. 4. 2014
  Tom Hardy (5251 bodů)

  Solidní v detailech, sebejisté v akci, s parádním 3D (to je stále extrémní vzácnost) a jedním zatraceně silným a dospělým momentem. Na druhé straně se film drolí díky nezajímavým záporákům a nejasné cílovce. Někdy je úmyslně komiksově naivní (jako když se malé dítě postaví pro záporákovi), jindy jen vyloženě béčkově hloupý (během pádu letadla se uploaduje soubor na internet... a to někdy v roce 2000!), k tomu teenagerovská romance jak z Dawsonova světa a až příliš tlačené hlášky, které především v první třetině dělají ze Spider-Mana namyšleného fracka. V rámci celku nicméně převládají pozitivní dojmy. Konečně se odvyprávěl nový příběh, tempo příliš nestagnuje a když už se má něco dít, je rozhodně na co se koukat. Kdyby nebyl Electro politováníhodný chudáček ale důstojný soupeř, bylo by to na 80%. A potitulková scéna je vyloženě tragická.

  • akce
  • triky
  • osudový zvrat
  • celkové tempo
  • roztěkaný styl
  • nudní záporáci
  • občasná naivita
 • 50%
  0
  0
  1. 5. 2014
  Petrson (4111 bodů)

  Dokolečka, doblba, třeba někoho napadne zase za dva, tři roky celou sérii zopakovat. Nevyrovnaný scénář, kdo proti komu, hlavně proč se tolik nenávidí a neposlouchají se, když nikdo z nich není vlastně nenávistný vůči tomu druhému. V případě obou záporáků stejný model. Nejzajímavější by mně přišla kolize mezi Colm Feorem (Donald Menkena- Oscorp) a Andrew Garfieldem (Spider-Man). Ta bohužel utichla předčasně. Po titulkovou scénu jsem neviděl:(, ani ve 3D a ničeho nelituji. Spider-Man s Tobey Maguire, celá série 2002-2007 mi stále přijde výrazně lepší. Stále nechápu, proč se to přetáčí. že by opravdu jen ty peníze? Filmu nelze upřít technicky nadstandardní zpracování, triky, kameru, výpravu, vybrané reálie, které umocňují komiksovou atmosféru.

  • triky, kamera, tempo
  • scénář, vybudování záporných i kladných postav
  • nevyrovnaný styl pro cílovou skupinu, chvíli od šesti, jindy od dvanácti let přístupno
 • 75%
  0
  0
  17. 2. 2017
  FilipusMuff (4015 bodů)

  Rozhodně bavilo víc jak jednička.. Za mě povedenej snímek.

 • 70%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3159 bodů)

  Jedním slovem se dá druhý „úžasný“ Spider-Man popsat slovíčkem „nevyvážený“. Režisérovi Marcu Webbovi nemůžeme upřít, že je machr přes práci s herci i jejich prvotní výběr. Od toho se již odvíjí zajímavé dialogové scény. Když si dva lidé povídají v jedné místnosti, ať už o lásce, rodině či kamarádství funguje to překvapivě dobře, na comicsový film. Jenže jakmile dojde na slovní pošťuchování a hlášky v akci, ťuká na dveře průměrný letní blockbuster. Naštěstí jak přijde samotná akce, je to hotová hostina pro oči, především pokud na plátně zrovna nechybí Electro. Dokonce samotné 3D není tentokrát laciným lákadlem, především elektrické výboje a různé blesky působí ohromně. I velká část soundtracku od Zimmera, který po delší době předvádí skvělé a originální nápady, utkví ještě dlouho po zhlédnutí v hlavě. Oba tyto aspekty, akce i drama, které se v tomto případě povedly, jsou cílem většiny comicsových filmů, plus tedy ještě jeden a to je jejich vzájemné skloubení. Tady totiž máme největší kámen úrazu, i kdyby akce a izolované dojemné scény byly sebelepší, přeci jenom jejich konečné slepení a přechody mezi nimi jsou klíčovým úspěchem kvalitní podívané. Ve výsledku působí příběh pavoučího muže nevyrovnaně, spíše jako dva odlišné filmy, prostříhané do jednoho. Nakonec se tedy dá kvalitativně zařadit na stejnou laťku jako Raimiho přeplácaný vrchol předchozí série, protože v dnešní době široké nabídky žánru, se jedná o slabý průměr.

 • 60%
  0
  0
  1. 11. 2016
  roque (2919 bodů)

  Druhý díl nového zpracování Spidermana. Opět Andrew Garfield. :D
  Trochu přehání to svoje chování v převleku, ten jeho postoj. Padouch mi připadá takový nedotažený. Nemám ráda otevřené konce. Další díl zatím odsunut na 2018, ale kdo ví jestli vůbec bude. :(

  • Andrew Garfield
  • záporák Electro nic moc
  • záporák Harry jen takový náznak na další díl
  • nechat umřít Gwen
 • 75%
  0
  0
  1. 10. 2015
  leafroller (2870 bodů)

  Spiderman měl vždycky smůlu na záporáky. Většinou to byli totiž vyšinutí psychopati a někteří za to dokonce ani nemohli. Silný káry bez řidiče za volantem. Ani v tomto filmu jsem se nedočkal chytrýho badguye. Nicméně i přesto mě Elektro uchvátil. Když už nic jiného, tak pohled na jeho - bohužel sporadické - akce byl fenomenální. (A charakteristická hudba, která ho provázela, mi slušně rozhýbala subwoofer.) K tomu přidejme celkem sympatického pavoučího teenagera, velmi neohrabaně řešícího dospělácké problémy a dostaneme fajn film na sobotní odpoledne. Na solidní akčňárnu je tam na můj vkus hodně citečků a řečiček, které bohužel trhají kontinuitu filmu na kusy. Ale když si odmyslím těch zbytečných asi 30 minut, dostanu solidní film, který stojí za to vidět aspoň jednou.

 • 70%
  0
  0
  24. 4. 2014
  VasaFlasa (2801 bodů)

  Jako velký fanda Spider-mana musím trochu přimhouřit oko. Vůbec jsem nepochopil, proč se v poslední době točí v Hollywoodu tak dlouhé filmy. 142 minut je prostě moc, a aby se čas vyplnil, tak Spider-man bude muset bojovat s Elektro (mimochodem pan Jamie Foxx naprosto úžasnej), mladým Osbornem a na závěr s jednorožcem Rhinem. Proč? Nebylo by přínosnější zaměřit se na souboj s Elektrem a se stopáží cca 90 minut? Ale 3D vcelku vydařené a suma sumárum stojí film za návštěvu kina.
  P.S. - Nějak jsem nepochopil potitulkovou scénu, tak jestli jste to někdo pobral, tak budu rád za vysvětlení souvislosti (např. do zprávy do pošty).

 • 60%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2072 bodů)

  Co se týče Alexe Kurtzmana a Roberta Orciho, patřím mezi jejich největší fanoušky, ovšem tohle byla rána pod pás... Spíďa hláškovat umí, postava Maxe / Electra je též napsaná dobře, ovšem i tak má tento restart POŘÁDNĚ na čem zamakat... Spider-Man se stal neskutečnou nudou, co by se ráda stala zábavnou akční podívanou se špetkou romantiky pro dámské osazenstvo, avšak (s odřenýma ušima a nosem) daří se jí jen co se vtipků týče. Plus za neskutečně charismatického Dana DeHaana a odkaz na Batkid!

 • 75%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Důstojné pokračování prvního dílu.Zajímavé zápletky a velice dobře zpracované odkazy na předlohu. Nenásilné nastínění možných padouchů do dalších dílů. Technická úroveň obrazu opravdu výborná včetně využitého 4k rozlišení. Bohužel jsem neviděl se zvukem Dolby Atmos, ale scéna v elektrárně musí být ohromující.

 • 65%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1100 bodů)

  Snažil jsem se co nejméně zaplést do pavoučí pevně sešňorované sítě, ale obávám se, že jsem se vyloženě do ní zamotal. Mé očekávání bylo zelektrizováno katodou i anodou a já jsem se uvrtal do příběhu pln efektní podívané, která mi nabourala iluzí myšlenky. Točil jsem se v bludném kruhu mezi elektrickými výboji, ze kterých mě nezachránil Pavouček, ale závěrečné titulky. Příběh utkán na kolovrátku mě nechal chladným a já s pocitem lehkého neuspokojení opustil kinosál doufaje nápravy v blížících se pokračováních.

 • 70%
  0
  0
  4. 5. 2014
  Yancl (1019 bodů)

  Já holt ulítám na vyšperkovaných efektech a tohle pokračování pavoučího mužíka je na vizualizaci postaveno od základů. To je také jeden z důvodů, proč se mi "A. Spider" páčil ... efekty jsou fascinující, záběry v 3D hodně solidní (po delší době film, na který se vyplatí mrknout v třetím rozměru). V pozadí děje opět kapánek rozbouřená hra na lásku, která tak nějak funguje a v podstatě lemuje celé dobrodružství. Na čem nový Spider pokulhává, je zcela jistě záporák. Electro je supr, dobrý nápad a dobré vlastnosti lahodící oku, ale když on je to v podstatě "hodný pán" a né zlomyslné monstrum, které by bylo pro P. Parkera rovnocenným soupeřem. Závěr filmu je zvláštní, ale pochopitelný. Tudíž si jako hlavní zážitek z tohoto filmu odnáším královskou vizualizaci s průměrným příběhem a nezdařilým záporákem.... II. PROJEKCE : Snižuji své hodnocení díky hluchým místům ve filmu, které tam jsou jakoby "navíc" a nepřispívají výrazně k ději. A absence drsného záporáka je o to větší, že při druhém sledování není žádná vetší natěšenost na finálně boje, které v podstatě ani moc nejsou.

 • 75%
  0
  0
  16. 5. 2014
  Ciiiri (943 bodů)

  Marvelovka s ne moc oblíbeným hrdinou (aspoň pro mě). Konec i když nutný byl na mě moc drsný. Myslím si, že film byl zbytečně natahován a prodlužován dalšími zápletkami. Bylo to tím, ale i překvapující. Mohli si je totiž už nechat i na další díl... Scéna s blesky byla vizuálně i akusticky naprosto boží.

 • 75%
  0
  0
  21. 4. 2018
  myllyn (885 bodů)

  Pokračování prvního restartu pavoučí série doprovázelo mnoho řečí o tom, jak bude dál pavoučí série pokračovat, zda sinister six dostanou vlastní film a všechny tyhle řeči se na tom podepsali, do filmu se nedostalo vše co mělo a na konci láká na film, který vůbec do této doby nevzniknul. škoda...

 • 15%
  0
  0
  4. 2. 2015
  majk123 (884 bodů)

  hruza dobře udělaní ale zdlouhaví a nejhorší že umře ta jeho holka

 • 65%
  0
  0
  3. 3. 2016
  EXpenzza (747 bodů)

  Zábavné, jak Sony ten restart vůbec nezvládlo. V záplavě těch béčkových záporáků, které nám filmy o Spider-Manovi přinesli, je tenhle nejhorší, nejtrapnější a do teď jsem asi úplně nepochopil jeho motivace. Akce celkem dobrá, Garfield a Emma Stone v pohodě a hudba má myšlenku. Ale dětinský příběh kráčí odnikud nikam a přitom ještě opakuje chyby, které už jsme viděli v Raimiho trojce i ve Webbově jedničce.

 • 60%
  0
  0
  4. 5. 2014
  darth vader (714 bodů)

  Tento film patřil mezi slabší Marvelovky, protože děj byl snadno předvídatelný a scénář byl také docela jednoduchý. Hodně slabý Spiderman, známe lepší.

 • 50%
  1
  0
  19. 9. 2016
  Bad (458 bodů)

  Po prvním díle jsem se těšil i na druhý a pak jsem byl ještě šťastnější, když jsem se dozvědělo 3 nepřátelích.Film skončil s mým vztekem na všechny scénáristy. Místo 3 slibovaných padouchů přišel Electro, kterému jiskří jenom tak v mozku, Green Goblin, který si v tomto filmu nezapařil ani 5 minut a s tím cvokem ve vozíku je to stejné. Abych to vysvětlil z psychicky postiženého Maxa Dylona se stane typický padouch a občas jsem z něj byl zmatení (chování!). Ostatní padouši tady prostě nebyli. Došlo k tomu, co ještě druhý díl zvládl a to ty kecy mezi Peterem a Gwen. Je to nudné a na blití, kvůli tomuhle jsem doopravdy do kina nemusel chodit. Jediné, co můžu určitě pochválit je skvělá akce, na které si dali hodně záležet. Další plus je hudba od Hanse Zimmera. Každou jeho hudbu miluji a tohle není rozdíl.

 • 60%
  0
  0
  10. 4. 2015
  mkubalikova (313 bodů)

  Ve srovnání s jinými marvelovkami této sezóny je tato o třídu horší. Teď už chápu vznik remakeu - peníze a práva na Spideyho. Jestli něco takového v budoucnu provedou s některým z hrdinů u Marvelu, tak si pořídím zbrojní pas a budu střílet! Při sledování jsem si několikrát vzpomněla na Batmana a Robina - směšní záporáci, triviální děj, nefungující hlášky, béčkový komix. Body navíc za odvahu utnout tu teenage romanci. Vizuál dobrý.

 • 65%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Pegas1632 (291 bodů)

  Výborně natočený 3D a krásně přehledný souboje, jak jsem dlouho neviděla. Oproti tomu teda děj zavání patosem a klišé až moc. Záporňáci jsou nevýrazní, mladýmu Harrymu Osbornovi by slušelo víc prostoru, ale to se snad dočkáme v trojce, jestli vůbec bude, protože dvojka se teda nepovedla a ani nevím, jestli bych na trojku šla.

 • 70%
  0
  0
  21. 2. 2017
  Heart (175 bodů)

  Z filmů o Spider-Manovi je tento nejhorší. Akce celkem dobrá, Andrew Garfield a Emma Stone v pohodě a hudba má myšlenku. Ale dětinský příběh kráčí odnikud nikam a přitom ještě opakuje chyby, které už jsme viděli v Raimiho trojce i ve Webbově jedničce.

 • 90%
  0
  0
  16. 5. 2014
  Vitouch (165 bodů)

  Film ve u kterého jsem se 142 min vůbec nenudil. Zábavný ale bohužel dost předvídatelný.

 • 70%
  0
  0
  15. 5. 2014
  rebrdo (66 bodů)

  je to docela dobrý film až na to, že ze začátku je opravdu jak malej rozmazlenej parchant, kteryho bych tak jedině nakop ale nakonec se film rozjel docela dobre. Efekty uzasny ale zaporna postava Elektro byla hrozne prehnana az me nebavyla... Konec byl vyborny zvrat jak chudak holka zemrela(za to si ji krasne loupla hlavou o tu zem :D ) a uplny konec byl jasnej v tom, ze bude pokracovani tak snad kuci v Marvelu vymyslej lepsi zaporaky.

  • krasny efekty -zaporna postava
  • zajimavy konec -blbej zacet moh by mit lepsi scenar
  • bude pokracovani
  • 80%
   0
   0
   16. 5. 2014
   honza-prikryl (47 bodů)

   Skvělý film :)

  • 15%
   0
   0
   15. 5. 2014
   janmolek (46 bodů)

   Tento film nebol o deji ale o efektoch :)

  Hodnocení a recenze Amazing Spider-Man 2

  70 68 ?
  jak hlasovat?
  • adelleholland 100%
  • Pete69 55%
  • Mrykodaj 70%
  • Lovecour69 70%
  • josef-gregor 80%
  • Kubys Fencl 70%
  • Reacherjack2016 70%
  • homedo 60%
  • InJo 55%
  • Lucy Lu 80%
  všechna hodnocení (158)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  31. místo z 86 v žebříčku uživatele homedo