Hypnotik

57%
Hypnotik
Režisér Robert Rodriguez se po třech sci-fi filmech navrací k žánru krimi, ačkoliv i tentokrát půjde o multižánrovou podívanou. V titulní úloze s Benem Affleckem sleduje cestu detektiva, který vyšetřuje záhadné zmizení vlastní dcery. Při postupném rozplétání případu naráží na okolnosti tajného vládního projektu. Životní jistoty se otřásají v základech a nic není jak se mohlo na první pohled zdát. Tísnivý detektivní zážitek Rodriguez snímal optikou anamorfických objektivů a první verzi scénáře napsal již před dvaceti lety.Recenze: Hypnotik

Kinobox.cz
70%

Robert Rodriguez sice přešel od mačetových dobrodružství ke sci-fi, ale jeho záliba v imitování oblíbených žánrových souputníků jej neopustila. Hypnotik je chudší příbuzný Počátku s televizním stylem, zato s dobrým tempem a solidní kadencí nápadů, z nichž některé působí originálně. Příběh nepřešlapuje na místě, a byť je až moc okatá, snaha o překvapování a hravost potěší.


mojmir.sedlacek
6 158 bodů
6
Od béčkového noiru k áčkovému mindfucku. Robert Rodriguez tentokrát sice cílí na dospělé publikum, ovšem jenom takové, které je ochotné si přepálenou zábavu nekazit logikou a nepotřebuje brát příběh příliš vážně. Právě takoví diváci se budou u sympaticky připitomělé novinky rozhodně bavit.
naytsirk
naytsirk
4 589 bodů
6
Náhodou, nebylo to vůbec špatný. Na nedělní dopoledne po propitý sobotě naprosto ideální snímek....
JaraSlama
JaraSlama
2 332 bodů
5
Ben Affleck opět řádí v kinech a tentokrát tu máme mysteriózní podívanou, která se měla ambice větší než kvalitu. Robert Rodriguez si po úspěšné Alitě natáčí kombinaci Nolanového Mementa a Inception. Bohužel zde nejde o kvality již zmíněné legendy a film působí zmateně a pocitem, že sám vlastně neví co chce být. Za chválu zde stojí určitě vizuál a scénář, jenž dávají snímku aspoň nějakou kvalitu.


Dodatečné informace

Původní název:
Hypnotic (více)
  • USA Hypnotik
  • USA Hypnotic
  • USA Hipnosis: Arma Invisible
Premiéra v ČR:
19. 7. 2023
Distributor:
Vertical Entertainment
Země původu:
USA
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
70 mil. USD
Tržby:
16,01 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Hypnotik je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch