Gen V

80%
Gen V
Nový spin-off k satirickému superhrdinskému seriálu Banda (od roku 2019) zavádí diváky do prostředí Godolkinovy univerzity, kde jsou trénovány budoucí generace superhrdinů. Schopnosti těchto studentů však nejsou vrozené, nýbrž jim byly uměle vytvořeny pomocí tajné sloučeniny od společnosti Vought Corporation, jež zároveň provozuje dané vzdělávací zařízení. Superhrdinové vedou zdánlivě běžný studentský život. Snaží se získávat dobré známky, učí se ovládat své schopnosti, účastní se školních soutěží či navazují přátelské a romantické vztahy. Po nečekaném nočním incidentu, který spatřila malá skupinka ústředních hrdinů, se však dojem idyly začíná hroutit jako domeček z karet. Postupné odhalení skutečného důvodu existence univerzity spustí řetězovou reakci výbušných událostí, po kterých již nic nebude jako dřív. Připravte se na divokou jízdu plnou akce, krve, sexu a dráždivého černého humoru.
JosefTomas
JosefTomas
9 986 bodů
8
Zpočátku mírné zklamání přetavené v nadšení a ke konci už možná trochu natáhnuté a deus ex machinové, ale pořád sakra velké překvapení. Gen V předvádí výpověď dnešní generace, jejíž problémy nejsou znehodnocovaný, ale přijímany bez posměchu a skepce (pravda, ve velmi satirickém hávu, ale stejně...) a kábatek superhrdinského spin-offu mě vlastně přišel jako zajímavý bonus, než nezbytná nutnost. Díky tomu si seriál stojí obstojně i vedle klasických The Boys a je možná i stejně zajímavý. Proto škoda zpočátku se tvářící mystérie, která vyústí až v příliš jednoduchý výsledek a navíc příhodně se řešící (schopnosti postav, zrada, cameo....). Nebýt toho, asi bych si byl schopen představit Gen V jako geniální přírustek mezi The Boys a Invincible, ale takhle jsem raději jen opatrně zvědavý.
naineko
naineko
1 588 bodů
10
Zatím dobrý. Moc dobrý.
Marchikt
Marchikt
1 585 bodů
8
S1: Gen V je povedeným přírůstkem do světa The Boys, který se sice na svém starším a o něco vyzrálejším předchůdci veze, přesto na něm jen hloupě neparazituje. Scénáristicky to není úplně pevně uchopeno, dost často se tvůrci uchylují předvídatelným směrem, ale musím přiznat, že to i tak má své kouzlo a ke školnímu prostředí to ve výsledku sedí. Postavy se na poli osmi epizod vyvinou ve funkční a komplexní charaktery, po většinu času se dá rozumět jejich motivům, kde zamrzí jen nepochopitelné završení ve kterém se střídají strany jak na kolotoči. Chybí tomu větší koherentnost a především velmi otevřené finále mrzí. Jako výplň mezi 3. a 4. sérií The Boys to funguje více než dobře. Samostatně už o poznání hůř.
 • fajn charaktery
 • propojení s The Boys
 • osvěžující počin skomírajícího komisového žánru
 • brutalita nemá mezí
 • otevřený konec
 • slebší a předvídatelný scénář
 • absent větší koherentnosti


Dodatečné informace

Původní název:
Gen V (více)
 • USA Gen V
 • USA Generace V
 • USA Generación V
 • USA Geração V
Premiéra v ČR:
29. 9. 2023
Distributor:
Prime Video
Země původu:
USA
Čeština:
Gen V je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch