The Menu (USA)
USA USA
106 minut

Žánry

:
Horor, Komedie, Thriller

Obsah

:
Mladý pár cestuje na odlehlý ostrov, aby se zúčastnil speciální hostiny v místní restauraci, jejíž šéfkuchař si pro ně připravil okázalé menu plné šokujících překvapení.

Režie

:
Mark Mylod

Scénář

:
Seth Reiss Will Tracy

Herci

:
Anya Taylor-Joy Ralph Fiennes Nicholas Hoult Arturo Castro John Leguizamo ...
Premiéra: 17. 11. 2022
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Menu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Menu myslíte! K 27. listopadu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28217 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Menu


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 35%
  0
  0
  16. 11. 2022
  Riverdon (6998 bodů)

  Psychologický horor, co se veze na trendu poslední doby Masterchefa a Survivora. Bohužel z toho vznikl nepříjemný, manipulativní a načinčaný pšouk. Ale třeba byl záměr tvůrců uvěznit diváka v restauraci a nepustit. Tvůrci si tak zřejmě našli inspiraci v absurdní korejské kinematografii, kde si nikdo nemůže být ničím jistý.

 • 80%
  0
  0
  18. 11. 2022
  Blackhand47XD (2318 bodů)

  Filmu se rozhodně nedá upřít originalita. Zaprvé musíme říct, že projektů o vaření je žalostně málo a Menu se rozhodlo toto téma obohatit ještě žánry hororu a thrilleru. Celé je to vlastně velká satira na společnost, která je zkažená a šéfkuchař se rozhodl vzít si to trošku osobněji a nachystal na své hosty past. Znepokojivé momenty a zvraty jsou skvěle dávkovány a humor se objevuje na správných místech a není vůbec rušivý, onen černý humor tomu naopak dává ten správný říz. Co mě trošku zklamalo byl závěr, ale natolik specifický film není úplně snadné ukončit a vlastně i smysl trochu dával. Vytknout ale ještě musím motivaci personálu, která nám zůstala utajená, ještě když tu byla ona zástupkyně šéfkuchaře, která se bála o svojí pozici, byť věděla, co jí v závěru celého menu čeká. Za originalitu a skvělé herecké výkony dávám filmu 80 %

Hodnocení a recenze Menu

58 75 ?
jak hlasovat?
 • Blackhand47XD 80%
 • Riverdon 35%
všechna hodnocení (2)