Nebe (2020)

Dokumentární film

Nebe - filmová zpověď Tomáše Etzlera (Česká republika)
Česká republika Česká republika
Čína Čína
71 minut

Žánry

:
Dokumentární

Obsah

:
Nebe je celovečerní dokumentární snímek novináře Tomáše Etzlera. Každodenní syrová realita, kterou Tomáš v Číně sedm let na vlastní kůži zažíval, ve filmu více »« méně

Režie

:
Adéla Špaljová Tomáš Etzler

Scénář

:
Tomáš Etzler Adéla Špaljová
Premiéra: 14. 6. 2021
Distributor: Pilot Film
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce dokumentu Nebe. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou dokumenty hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily dokumentů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o dokumentu Nebe myslíte! K 30. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28172 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Nebe


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  18. 6. 2021
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Odporný režim, komunistická ideologie spojená s maximálně bezohledným kapitalismem. Mohou cestovat, když na to mají. Na rozdíl od našich soudruhů, kteří drželi našince na krátké uzdě, ale za to jim dali najíst a trochu krotké zábavy. Čínští soudruzi vypěstovali neskutečný prostor pro dravce, kteří umí přizpůsobit režimu. Takto vypadá divoký kapitalismus, který nevyžaduje hodnoty, ale poslušnost. Sobecká společnost bez zájmu o druhé, o společné dobro. Pravý opakem je svět sirotčince, o který pečují řeholní sestry. Ne, toto nemůže skončit dobře. Díky za představení této tváře čínského světa.

 • 80%
  0
  0
  1. 7. 2021
  lukas (1387 bodů)

  Po zhlédnutí filmu Nebe v člověku silně rezonují emoce jako marnost, bezmoc, ale také nezdolnost, oddanost a obrovský respekt ke každému lidskému životu. A vzkaz, který možná bude v podobě slov znít jako klišé, ale je velkou pravdou - štěstí člověk nenalezne lopocením se za mamonem a penězi, ale ve společnosti svých blízkých, kterým se může plně otevřít a nic před nimi nepotřebuje předstírat.

 • 80%
  0
  1
  29. 7. 2022
  pamela-francova (3 bodů)

  Strašne si to chcem pozrieť, ale nedokážem sa k tomu dostať... Vedel by mi niekto pomôcť, prosím?

Hodnocení a recenze Nebe

74 80 ?
jak hlasovat?
 • pamela-francova 80%
 • sabule 55%
 • bayern 60%
 • lukas 80%
 • marie-kolarova 95%
všechna hodnocení (5)