Old-Timers (Velká Británie, mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
85 minut

Žánry

:
Drama, Road Movie

Obsah

:
Z amerického Oregonu přilétá na pražskou Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner (Jiří Schmitzer), válečný veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes více »« méně

Režie

:
Martin Dušek Ondřej Provazník

Scénář

:
Martin Dušek Ondřej Provazník

Herci

:
Ladislav Mrkvička Jiří Schmitzer Milena Steinmasslová Michal Suchánek (I) Dušan Kaprálik ...
Premiéra: 17. 10. 2019
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Staříci. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Staříci myslíte! K 23. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Staříci


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  19. 3. 2020
  Pete69 (23395 bodů)

  Film o dvou hercích a obou si vážím a mám je rád. Přesto je příběh dosti ošizený, hlavní myšlenka je v dobrá, ale to co se děje kolem je dosti obyčejné. Film jsem uvítal, protože vybočuje z linky laciných komedií, kterých naše kinematografie chrlí nemálo. 70%.

 • 100%
  0
  2
  5. 12. 2019
  Jana Květoňová (6642 bodů)

  Úžasná road movie! Chtěla jsem ten film vidět, ale netušila jsem, že je tak dramatický a výkony obou staříků tak skvělé, že nejde jednoznačně určit, který je lepší! Osobně si tedy myslím, že Američani by něco takového nenatočili! Je vidět, že Češi umějí natočit dobrý film, i když se točí spousta filmů pod úrovní vkusu. Ale to snad všude. V tom nejsme nijak ojedinělí. Jiří Schmitzer je ve svém projevu minimalistický, místy působí až děsivě, ale je to emotivní na nejvyšší možnou míru! Jen mě překvapilo, že zde byly dole anglické titulky a když mluvil Schmitzer anglicky, tak překlad chyběl. Nepřehodili to náhodou? Nemělo to být s českými titulky u anglických vět a jinak bez titulků?! Zpočátku mi to i dost vadilo, ale děj byl tak bohatý, že jsem to už potom vůbec nevnímala. Když povážím, že Jiří Schmitzer, ročník 1949, byl stařík sedmdesátiletý (hrál starce, kterému je přes osmdesát let), zatímco Ladislav Mrkvička je o deset! roků starší (ročník 1939), málem bych tomu nevěřila. Svou sešlostí, kdy si nebyl ani příliš podobný, mi připadal starší Vlasta oproti Tondovi. Každopádně klobouk dolů před výkony obou herců!!

 • 70%
  0
  0
  29. 12. 2020
  marie-kolarova (2639 bodů)

  Cítím do konečků prstů, jak se dotýkám fyzických problémů stáří. Po této stránce výborné, jinak ale dramatická rovina není zase nijak hluboce rozpracovaná, road movie v kombinaci s tradičním revenge no action no thriller filmem. Jistě, byla to komunistická svině, ale ve filmu není nijak zdůvodněno, proč byl osvobozen. Pomsta není cesta. Lze chápat zoufalství a frustraci po osvobození prokurátora Vaše, který byl předlohou pro film. Film by mohl mít hlubší smysl, pokud by se podařilo fungujícím způsobem rozpracovat, proč v případě Vaše by i krvavá pomsta měla nějaký smysl.

 • 0%
  0
  2
  1. 11. 2020
  malevi (3 bodů)

  Jeden z nejhorších filmu co jsem kdy viděl.Ukazka ztraceného času a peněz.Zadny nápad,zadna myslenka.Slusne řečeno šílená sracka.Naprosto o ničem.Rezie by se měla zastřelit za takový výkon.

Hodnocení a recenze Staříci

63 68 ?
jak hlasovat?
 • Ladaxxx 65%
 • Psychotronix 85%
 • Jimi Joker 70%
 • MLFN 20%
 • marie-kolarova 70%
 • xjane 70%
 • malevi 0%
 • Riverdon 55%
 • lada-hradilova 45%
 • Schneefee 60%
všechna hodnocení (42)