Flower Buds (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
94 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Příběh Poupat vypráví o postupném rozkladu rodiny, žijící na malém městě. Každá z postav žije svým ideálem. Agáta touží po šťastném životě daleko od domova, více »« méně

Režie

:
Zdeněk Jiráský

Scénář

:
Zdeněk Jiráský

Herci

:
Vladimír Javorský Malgorzata Pikus Marika Šoposká Josef Láska Kateřina Jandáčková ...
Premiéra: 15. 12. 2011
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Poupata. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Poupata myslíte! K 4. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28028 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Poupata


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  1
  30. 8. 2015
  martin-mickey-stusak (25693 bodů)

  Film o běžných životních problémech obyčejných lidí a o tom, jak se s tím vyrovnávají. Někdo se může ztotožnit s určitýma postavama, protože to, co oni prožívají všichni moc dobře známe. Natočeno je to zručně, herecké výkony jsou vynikající, úžasná kamera, skvělá hudba. Prostě BEST. Tento snímek mě svým pojetím chytil a už nepustil a to až do svého zdárného konce. A hlavně dovedlo k hlubokému zamyšlení. Skutečně jsme každý strůjci svého štěstí a nikdo jiný. Život je plný překážek, které někdo překonat umí, někdo ne. A o tom všem pojednává tento fenomenální snímek.

 • 60%
  0
  0
  19. 8. 2018
  Pete69 (20323 bodů)

  Ponurý, depresivní film s prvky kýče. Nemělo to hlavu ani patu, jediný silnější příběh se točil kolem Valdimíra Javorského, kterému role sedla perfektně. To co se dělo kolem partičky mladých lidí bylo spíše trapné, stejně tak spolek spartagiádistek. V jsem se na film podíval, ale žádný velký zážitek se nekoanal.

 • 75%
  0
  0
  28. 2. 2012
  Petrson (4102 bodů)

  Pěkná deprese s jemným humorem.

 • 65%
  0
  0
  4. 4. 2016
  rkotvald (3158 bodů)

  Totální zoufalství a deprese, které jsou v pevných a nadaných rukách Zdeňka Jiráského místy až k hořkému a zároveň záměrnému smíchu. Ovšem postrádají nějakou smysluplnější příběhovou kostru, která by sérii pohledů do života lidí na dně dala filmovější zážitek.

 • 75%
  0
  0
  4. 3. 2012
  Hare77 (1995 bodů)

  Sociální drama ze severu, uvěřitelné i neuvěřitelné, vypočítavé i nevypočítavé, takové menší Štěstí, jako udělal Bohdan Sláma, takový styl Pout jako udělal Radim Špaček, skvělý Vladimír Javorský, Aneta Krejčíková. Syrové, čisté a dobré.

 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2012
  Siddharta (1764 bodů)

  Musím říci, že Javorský získal Českého lva téměř bezeslov, ale zaslouženě. Dal bych mu ho i za Báječná léta pod psa, kde byl vynikající. Poupata dobrá, ale nevím, ve kterém městě se v zimě z nostalgie cvičí spartakiáda :). Mimochodem, ta striptérka je herečka ? Pokud ano, pak skvělá, autentická. Určitě se tím musela i živit.

 • 70%
  0
  0
  22. 5. 2014
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Velmi depresivní film, plný nenávisti, nepochopení a neštěstí.

  Musím uznat, že pan Javorský to zahrál výborně (jako obvykle) byla pro mě čest s ním spolupracovat na jiném filmu, jeho výkony si zaslouží ocenění.
  Začátek velmi smutný, občas se ukázala nějaká naděje na dobrý konec, ale to bylo vždy jen na chvíli.

 • 85%
  0
  0
  8. 12. 2011
  sek (427 bodů)

  Nejlepší vánoční deprese, jakou si lze přát.

 • 40%
  1
  0
  17. 9. 2019
  gomacabeza (415 bodů)

  Mně se jinak ten scénář docela líbí, přijde mi tedy celkem pochopitelné, že za něj v roce 2008 autor obdržel ocenění, jsem ale zklamaný z toho jak naprázdno všechen ten zajímavý potenciál vyšel. Jedna z věcí, která mě doslova štve je, jak se autoři bojí riskovat a svůj „původní rukopis“ nahradí vlastním pojetím Slámy, Zelenky nebo Hřebejka. Někoho, o kom si myslí, že je dobrý, kdo je baví, kdo v nich utkvěl tak, že si možná ani neuvědomují, jak zásadní vliv na nich zanechal a že díky tomu nejsou schopni opustit tento hotový svět a zaměřit se na ten svůj. Jenže všechno jiné, než vlastní je špatné, ať se to tváří sebelíp. Typickou ukázkou neoriginality je například konfrontace české a asijské kultury, povahy. „Prohrávač“ Jarda (Vladimír Javorský) vysvětluje svému smutnému sousedovi Longovi, jak je důležité ztratit vlastní identitu a přizpůsobit se zemi, kterou si vybereme za své působiště. Přijde mi, že zrovna v tomto momentě se očekává právě ta naše předpokládaná prostřednost, že se zase budeme smát těm jadrným a velkohubým, tolikrát slyšeným hláškám v jedné jediné ověřené dikci. Funguje to? Použijeme to! O pár okýnek dál je nám pak nabídnuta scéna, která má výše popsanou sekvenci vypointovat. Na základě vlastní nenahraditelné zkušenosti se Long konečně stává kýženým Čechem. Zakleje si při drobné autonehodě na počasí a je vymalováno. Aspoň na chvilku tak možná zapomene na svůj sen o oceáně.

 • 0
  0
  22. 6. 2012
  Bystricky (38 bodů)

  Při depce moc nedoporučuji,ale jinak super!

 • 0
  0
  27. 10. 2012
  Host
  Host

  Je 27 říjen první celodenní sněžení, bláto a ošklivo a mimochodem den mých narozenin. Skoukla jsem Poupata jo jo to je život sice malinko depka jsem ráda že jsem film viděla
  Děkuju Zdeňku Jiráský
  Eva Baštová z Kout

 • 0
  0
  25. 4. 2012
  Host
  Host

  Na hrané filmy moc nechodím, protože mi připadají většinou neuvěřitelný, sleduju spíš dokumenty. Netušila jsem na co jdu a tak jsem zírala. Katastrofy se valily, jen jsem nevěděla, zda bouchnou postupně nebo najednou. Atmosféra, herci, zvuk, hudba, všechno se mnou zacvičilo. Věřím, že takhle může život vypadat. Po odchodu z kina jsem uznala, že jsem vlastně šťastnej člověk! Jestli smím dát nějaké procento, dávám 90%!

 • 0
  0
  13. 1. 2012
  Host
  Host

  Super

Hodnocení a recenze Poupata

68 72 ?
jak hlasovat?
 • mims 70%
 • gomacabeza 40%
 • Schneefee 55%
 • Pete69 60%
 • Taggart 70%
 • Rosie 70%
 • Had 65%
 • dav.bal 45%
 • tomas-mach 70%
 • Nosnica 55%
všechna hodnocení (83)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 7 v žebříčku uživatele Tono
1. místo z 1 v žebříčku uživatele Marmolejo
27. místo z 31 v žebříčku uživatele AidaHappy