Česká republika Česká republika
99 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Biografický, Gangsterka, Retro
Motto: … film o lásce… o lásce k penězům

Obsah

:
Příběh kmotra bude nejen o Františku Mrázkovi, kterého mělo mnoho lidí za milého a veselého člověka (tak ho popsal Karel Gott), ale i o naší společnosti více »« méně

Režie

:
Petr Nikolaev

Scénář

:
Petr Nikolaev Miroslav Oščatka

Herci

:
Andrej Hryc Jan Vondráček Zdeněk Maryška Filip Kaňkovský Ondřej Vetchý ...
Premiéra: 24. 10. 2013
Distributor: Bioscop
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Příběh kmotra. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Příběh kmotra myslíte! K 28. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28304 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Příběh kmotra


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  14. 12. 2018
  Brenan88 (46268 bodů)

  Na české poměry luxusní záležitost. Nějaké informace jsem o Mrázkovi věděl,ale až tento snímek mi odkryl pravou tvář naší republiky. To co bylo (a je) možné u nás by snad nikde jinde ani nešlo. Ondru Vetchého mám z českých herců nejraději a i zde předvedl výborný výkon. Příběh kmotra má velmi dobré tempo,zajímavý námět a napětí. Dostal jsem přesně to co jsem čekal,takže za mne spokojenost.

 • 90%
  0
  0
  2. 4. 2018
  Pete69 (22487 bodů)

  Film se mi hodně líbil právě proto, že nebude mít daleko k realitě. Herecký chmeleon Ondřej Vetchý opět nezklamal.. on zahraje prostě cokoliv. Důstojně působí i Lukáš Vaculík v roli detektiva. Mě se filmy na toto téma všeobecně líbí. S naší kinematografií to není tak hrozné..

 • 50%
  0
  0
  23. 1. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Průměr a to naprosto ve všem. Čekal jsem buď gangsterku nebo kriminálku, ale tohle je takové české rozvleklé cosi, a výrazněji to ožívá v momentech černohumorných, ale komedie to nakonec není. Prospěl by tomu dramaturg a především výrazněší uvědomění co vlastně točit. Pro mě je tohle za lístek do kina prostě málo.

 • 65%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14923 bodů)

  Tady vidíte, proč mají všechny vrcholné Scorseseho filmy kolem tří hodin. Jasně, je nesmysl srovnávat technické i finanční možnosti českého filmu s tím, co měl vždy k dispozici zmíněný velikán (ještě bych měl zmínit možnosti herecké!), ale ten rozdíl je zkrátka propastný. Příběh kmotra nemá k dispozici marný námět, naopak si může postavit základy v podobě zločinné činnosti hlavního "hrdiny" a následně přidělávat opěrné pilíře objímající jak dva různé politické režimy, tak i snaživou práci policejních vyšetřovatelů, avšak dramaturgie už značně marná je. Ne že by příběh lehce neubíhal, on totiž doslova sviští s větrem o závod, zuřivé prostřihy někde na úrovni Kriminálky anděl oddělují bleskově klidně několik let a než si vůbec stačíme plně uvědomit, jaký parchant ten Vedral vlastně je a jak mocné impérium vybudoval, už čumíme na závěrečné titulky. A to je škoda, protože Nikolaev má řemeslo v malíku, a pokud už si ve scénáři udělal místo pro něco zajímavého, dokázal to i velmi zajímavě natočit. A Příběh kmotra má jistě k dispozici i skvělé herce, jenže ti jsou uvězněni ve svých šablonovitých postavách a nějaký jejich charakterní vývoj v podstatě neexistuje. Nadprůměr to však, v rámci možností, určitě je. Alespoň můžeme vidět, jak to v naší republice vypadá a jací lidé celou politiku vlastně řídí..

 • 95%
  0
  0
  18. 6. 2017
  Jana Květoňová (6599 bodů)

  Odpovídám Hostovi. Třeba tady:
  https://sledujufilmy.cz/film/pribeh-kmotra-2013/4275/
  Jinak to dneska šlo na Nově. Jinde než zde jsem četla tak příšerné kritiky na tento film, že jsem se na něj málem ani nechtěla podívat. Dobře bylo, že jsem tyto pocity nakonec překonala. Je to podle mne velmi dobrý český film. Možná by měl šance i na nějakém mezinárodním filmovém festivalu. Každý vyzvedává výkon Ondřeje Vetchého. Ano. Ale byl zde vážně víc než jen dobrý. Byl výborný!! Ovšem velmi přesvědčivý byl rovněž Lukáš Vaculík, Andrej Hryc, Jan Vondráček, Vica Kerekes, Kristýna Frejová, Jiří Dvořák, Zuzana Čapková... Kryštof Hádek mi zde připadal mnohem lepší než jako Karel IV. Film má rychlý spád. Nemá hluchá místa. A mimochodem - je zajímavé, že za dvě vraždy odsoudí člověka na doživotí, ale někdo ukradne miliardy, zabije spoustu lidí a vším prochází hladce a lehce celá léta. Jistě. Nakonec odplaty dojde. Ale za téměř 20 let! Kdy jeho syn vystuduje na právníka, je dospělým mužem! Na začátku filmu je to mrně. Ondřej Vetchý a Lukáš Vaculík, to je jako Jean Valjean a policejní prefekt Javert v "Bídnících". Ten po Valjeanovi rovněž stále šel jak policejní vycvičený pes mnoho roků. Žádný film se nemůže zavděčit všem. Ale rozhodně to, co jsem o něm četla negativního, není pravda. Tento film ukazuje, co se stalo po "sametové revoluci", jací "podnikatelé" a "politici" se najednou vyrojili, a to, co se zde vypráví, by jistě mohlo zajímat i mnohé zahraniční diváky.

 • 90%
  0
  0
  6. 3. 2019
  leafroller (2977 bodů)

  Myslím, že je to velmi poučný, možná skoro historicky dokumentární film. Film ukazující pravou podstatu a účel porevoluční privatizace. A osoba samotného pana Mrázka je třeba pro mě velkým vzorem. Lidé, kteří umí prosperovat za každého režimu, jsou praví hrdinové doby. A když se kácí les, tak holt často lítají i třísky a každý má na výběr, zda bude či nebude držet hubu a krok. Každý z nás.

 • 80%
  0
  0
  28. 10. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Film jsem neustále srovnával se Scorsesem. Tento film byl na dnešní české poměry klenotem 2013 a i na celkové poměry, to také nebylo špatné. Někdy už musel vzniknout film který by popisoval nějaký příběh kmotra z českého podsvětí. Zdá se mi však, že Češi (možná bez urážky i Slováci) však k natáčení mafiánských filmů nemají propozice. Nemáme tu Tarantina a Scorseseho, od kterých by jsme se mohli osobně učit, nicméně, by to bereme na dálku. Ani nevím jestli tvůrci chtěli co nejlepší biografii a nebo nejlepší gangsterku. Scorsese umí obojí... Jsem rád, že projekt dostal do rukou právě pan Petr, i když nenatočil nic mafiánského, tak má úžasné zkušenosti s historií a válečnými. Vaculík se konečně ukázal jinak než herec do deště a ukázal, že umí zahrát i vážné role. Vetchý byl dobrý, ale do oné role se podle mne téměř vůbec nehodil. Film celkově hodnotím na české poměry perfektně, na světové... KDYŽ JE NUDA....

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2013
  puposlav (1445 bodů)

  Jak mi české filmy nic neříkají, tak tento jsem si v kině opravdu užil a troufnu si tvrdit,že je to jeden z nejlepších letošních českých filmů, né-li nejlepší. I když si osobně myslím, že šlo z postavy F.Mrázka dostat ještě trošku víc.

 • 65%
  0
  0
  29. 7. 2016
  bmagic (567 bodů)

  Trošku z toho filmu mrazí, ale očekávání bylo větší. Asi je škoda, že se na rozdíl od předlohy změnila jména. Mnohem horší jsou naprosto nesmyslné detaily: například před smrtí kmotra Mrázka nemohly projíždět v záběrech žluté autobusy Student agency!!! radim Jančura s tímto byznysem přišel skoro o 10 let později. Jen dodám, že tento "product placement" se vyskytuje ve scéně, kdy se sejdou 3 kriminalisté a novinářka "Slonková" a Vaculík všem zdůrazní, že odteď nebudou nic psát do PC, ale do notýsků! Mně tedy tyto historické faux paus opravdu vadí - a tady byly 2 nebo 3 !! Celkově mi film připadal příliš uspěchaný, povrchní sledování života kmotra Mrázka. Zvláště finále šlo trochu do ztracena. Divák, který by měl mikrospánek v době, kdy "brácha" četl SMS mezi zbylými "bráchy", by vůbec nepochopil závěr filmu. Alespoň dvě plus: odvaha novináře Kmenty a herecký výkon Vetchého.

 • 75%
  1
  0
  21. 5. 2014
  dancemusic2012 (466 bodů)

  Konečně dobrý český kriminální film s dobrými herci.
  Docela jsem se i zasmál a překvapil mně Filip Kaňkovský, slušně bezcitný vrahounek :-)
  Jinak konec filmu mně zklamal, mohlo to být jinak natočené, ale přesto film fajn.

 • 0
  0
  29. 10. 2013
  pateta (461 bodů)

  Natočené to je vážně moc pěkné. Vetchý si roli Vedrála dost užil a jeho výkon je velice dobrý. Další, kdo mě z obsazení velice potěšil byla Vica Kerekes, která je vážně skvělá herečka. Hudba ve filmu je hodně výrazná a dobře udělaná.Ke skutečné dějové lince nemohu nic podotknout, protože nezmám bližší informace.Hodnotím 90%

 • 75%
  0
  0
  28. 10. 2013
  Leonardo (354 bodů)

  A pak, že to nejde! Akorát mě zklamalo, že to moc z knih nepobralo a nakonec je to vlastně jen samostatná žánrovka, namísto adaptace. Ale když to vezmu jako mafiánskej thriller z českýho prostředí, tak je to až nečekaně dobrý.

 • 90%
  1
  0
  14. 11. 2013
  lenka-staudova (269 bodů)

  Podle mě výborné herecké výkony a celkově velmi dobře zvolení jednotl. herci. Ondřej Vetchý jednoznačně nejlepší - přidal dobrou dávku vtipu, Lukáš Vaculík ovšem také skvěle ztvárněnil poměrně vážnou roli a např. pro mě neznámý F. Kaňkovský úplně padl k postavě vrahouna.Hudba supr, občas mě i mrazilo. Rozhodně doporučuji zajít na film do kina. Po všech těch amerických kravinách dobrá změna.

 • 0
  0
  29. 10. 2013
  ambra (261 bodů)

  Nějak nemůžu děj vydýchat.Pěkně natočené .jestli byla realita takováhle tak tedy děs. Vetchý si roli Vedrála dost užil a jeho výkon je velice dobrý. Další, kdo mě z obsazení velice potěšil byla Vica Kerekes, která je vážně skvělá herečka. Hudba ve filmu je hodně výrazná a dobře udělaná.85 %

 • 70%
  1
  0
  2. 4. 2014
  Verush (248 bodů)

  Neznám podrobnosti, o tuhle kauzu jsem se nikdy nezajímala, takže nevím, jak moc se to zakládá na realitě, ale film se mi líbil a to docela hodně.. Slušná atmosféra, akce, pár vtípků, vypadalo to na 5* záležitost.. Ale pak přišel konec.. Konec, který to zazdil takovým způsobem, že mě to bude štvát ještě dlouho.. Měla jsem pocit, že režisérovi buď došly prachy nebo ho to prostě přestalo bavit.. Naštvalo mě to takovým způsobem, že jsem uvažovala o strhnutí hned 2*, ale pak jsem to trochu vydýchala, takže je to nechám na 3,5*, ale zlobím se.. :D

 • 70%
  0
  0
  9. 12. 2013
  navrc.007 (189 bodů)

  Velice povedený film, více takto českých filmů tak se rovnáme slavné USA :-)

 • 100%
  0
  0
  22. 2. 2014
  renata-kamenska (138 bodů)

  tento film jsem sice neviděla ale prý je pěknej a hlavně český takže určitě na něj půjdu do kina a nebo si počkím až bude v televizi nebo na dvd takže se nschám překvapit ale hrají tam moji oblíbení herci takže se těším a tímto zvudalší do kin na skvělé filmy né jen zahraniční ale i naše tak hurá do kina

 • 85%
  1
  0
  20. 2. 2015
  iskawlan (53 bodů)

  Film jsem teda prožil dost emocionálně - díky za jeho natočení, myslím že nebude na škodu ani v budoucnosti točit filmy podle reality...

 • 0
  0
  19. 5. 2014
  kubanka (45 bodů)

  Vážně moc pěkné. Vetchý v roli Vedrála byl výborný.

 • 100%
  0
  0
  21. 1. 2017
  UMĚLEC (38 bodů)

  Výborný příběh ... ještě lepší obsazení...Divák si může domýšlet různé věci a to mě baví...srovnávat to s reálnými postavami...Mám rád filmy s reálným příběhem který se z části stal...

 • 85%
  1
  0
  30. 10. 2014
  michaela-hanzlova (33 bodů)

  Moc pěkně natočený český film od začátku až do konce jsem hltala děj ,nejvíce mě nadchnul herec Vetchý úžasný herecký výkon ráda se půjdu do kina podívat znovu ,mé hodnocení je 85 %

 • 0
  0
  27. 1. 2014
  Host
  Host

  Nevíte kde je tento film ke stažení?

Hodnocení a recenze Příběh kmotra

72 65 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 75%
 • HanO 70%
 • InJo 65%
 • Psychotronix 35%
 • Mrykodaj 75%
 • Renfield 75%
 • cerfik 100%
 • Jimi Joker 80%
 • Svany 85%
 • Pyrkh86 95%
všechna hodnocení (136)

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 8 v žebříčku uživatele Svany
164. místo z 175 v žebříčku uživatele Pete69
164. místo z 175 v žebříčku uživatele Pete69