Dívka v modrém

76%
Dívka v modrém
Notář Jan Karas je svobodný, finančně dobře zajištěný, není tedy divu, že budí zájem vdavekchtivých žen. Vdova Smutná ho loví pro sebe, paní Smrčínská zase pro svou dceru Slávinku. Jan se ovšem zamiloval do dívky na starém obraze, jenž mu byl svěřen do úschovy. Obraz ho úplně uhranul, celé hodiny vysedává před podobiznou krásky v modrých šatech. Jednoho dne neodolá a políbí rty na plátně. V tu chvíli se stane zázrak: polibek je opětován, dívka vystoupí z obrazu a barokní češtinou mu děkuje za vysvobození. Doktor Karas je zcela vyveden z míry. Zbláznil se snad? A to je pouhý začátek zmatků, které tajemná komtesa Blanka vnese do jeho života. Ukáže se, že Blanka se ve skutečnosti jmenuje Vlasta, není komtesa, ale studentka filozofie a celou komedii s obrazem sehrála na přání Karasových kamarádů Čádka a Pacovského. Znamená to konec lásky?Pete69
Pete69
30 698 bodů
6
Standardní komedie své doby, trošku navíc je tam lehce mytický ráz a zprvu tajemná atmosféra. Jedná se o klasickou romantickou komedii s Oldřichem Novým, kterých natočil podobných spousty. Dívka v modrém pro mě patří mezi ty nadprůměrné. Dobré - 60%.
avenis
avenis
9 325 bodů
6
Dívka v modrém nepatří v očích mých k těm nejpovedenějším komediím konce let třicátých. Možná ten Vávra je tomu na vině. Však libozvučná mluva starodávná komtesy Blanky se mi zamlouvá a její šat rovněž. "Párátko ti hoří..." Čeládka ostatní nevalná je.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 045 bodů
9
Lída Baarová byla opravdu krásná. V tomto filmu její krása zvláště vynikla. Chápu, že se do ní musel doktor Karas v podání Oldřicha Nového zamilovat! Obraz tajemné krásky, staročeština, neustálá obava z upírů, visící ve vzduchu, to všechno dělá z tohoto filmu nesmrtelnou komedii. Zajímalo by mě, jestli Otakara Vávru napadlo, když tento film podle svého scénáře režíroval, že bude zajímat diváky ještě i po osmdesáti letech!!! Miluji píseň z tohoto filmu v podání podmanivého hlasu Oldřicha Nového : "Proč obraz tvůj nedá srdci spát? Proč obraz tvůj bláznivě mám rád? Jediná láska má, dívko v modrém, jsi jen ty, a zase ty, a potom žádná víc! Tisíce žen okolo nás jdou, tisíce hvězd, které zapadnou, nad nimi září mi jen tvůj úsměv mámivý, dívko v modrém, buď mou!"


Dodatečné informace

Původní název:
Dívka v modrém (více)
  • Československo Dívka v modrém
  • Československo Dziewczyna w niebieskim
  • Československo Girl In Blue
  • Československo Mitternachtszauber
  • Československo The Girl in Blue
Premiéra v ČR:
26. 1. 1940
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Čeština:
Dívka v modrém je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch