Tenet (Velká Británie)
« další názvy »
USA USA
Velká Británie Velká Británie
150 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Epický, Oscarový, Špionážní
Motto: Čas se krátí.

Obsah

:
Hlavní zbraní hrdiny nového akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana je jediné slovo - TENET. V temném světě mezinárodní špionáže více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Christopher Nolan

Herci

:
Aaron Taylor-Johnson Dimple Kapadia Clémence Poésy Himesh Patel Denzil Smith ...
Premiéra: 27. 8. 2020
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Tenet. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tenet myslíte! K 27. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tenet


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  11. 1. 2022
  Brenan88 (45177 bodů)

  Nolan je inovátor každým coulem a jeho film jsou pro mne vždy velkým diváckým zážitkem. Stejně tak je to i u tohoto filmu. Tenet je špionážní film, který jste určitě ještě neviděli a i když ho možná úplně nepochopíte, tak to nevadí, protože si ho užijete stejně. Akce je natočená přehledně a je tak originální jak jen může být, příběh je zajímavý a herci výborní. tohle se musí vidět na velkém plátně.

 • 75%
  0
  0
  7. 2. 2021
  Pete69 (20007 bodů)

  Film o vojácích, kteří ochraňují svět pomocí cestování v čase. Lehce podobné s Počátkem, ale Počátek je pro mě přehlednější a propracovanější. U sledování Tenetu je potřeba uvařit si kávu, dobroty přichystat před sledováním filmu, protože pokud vám uteče jen minuta filmu, tak jste "ztraceni v čase". Náročný snímek plný skoků v čase a "invertních" scén spolu s těmi v reálném čase. Konec ale vše osvětlí a neodešel jsem zmatený, jak tomu chvílemi bylo při sledování filmu. Snímek si možná užiji ještě více, až se na něj podívám podruhé.

 • 95%
  3
  3
  27. 8. 2020
  lamps (14836 bodů)

  Tenet je film, o kterém bych toho chtěl napsat neskutečně mnoho, ale v momentálním časovém vytížení se zmůžu jen na strohé: Běžte na to do kina a nehledejte v tom pseudointelektuální metafyzické pozétství - nechte se vtáhnout do světa, jehož prezentace a vývoj v rámci narativního filmového díla už dlouho nebyly takhle působivé a uspokojivé v jejich samotném procesu. Více snad po dalších povinných projekcích.

 • 75%
  1
  0
  5. 10. 2020
  JosefTomas (8394 bodů)

  Nolan je bezesporu výborný řemeslník a vizionář. Jeho filmy mají tendenci skloubit zavedené postupy a spojit je s neotřelým prvkem, který dodá zdánlivý pocit originality. Problém je, že kvůli tomu se jeho filmy čím dál víc vzdalují klasickým divákům a soustředí se jen na ty náročnější, kterých je ale dle mého méně, než si Nolan myslí. Nedá se mu upřít fakt důkladné promyšlenosti, která je i na úkor logiky stále velmi důsledná, ale obávám se, že už zachází za čáru logického myšlení diváků a vyžaduje od nich větší náklonost a pozornost, než bývá (i u jeho filmů) zvykem. Tady se zkrátka jede velmi nekompromisně a pokud člověk odmítne na Nolanovu hru přistoupit (resp. podvolit se), nebude (u)spokojen. Nolan navíc už v úvodu jede velmi rychle a skoro to vypadá, že ho úplně nebaví důkladně popisovat svět, ve kterém je a chce si v něm už už hrát, tak to odbyde trestuhodně rychle, aniž by se ohlížel na diváky. Proto všechny indicie hází velmi rychle, za pochodu vysvětluje pravidla jednou větou a jede se dál. Upřímně jsem si začal film užívat někdy od hodiny a půl. Zde Nolan trochu zvolní a připomíná to konečně zase Nolana, kterého baví se překonávat a hrát si s divákovým očekáváním. Ke konci toho ale může být na diváka až moc a finále se tak může zdát trochu vyčpělé. Ať už má člověk úsudek jakýkoliv, musí uznat velmi důkladné zapadnutí všech linek. Nolan si natočil film, který se vymyká tomu "tradičnímu", co se točí. Zároveň ale dokázal, že blockbuster nemusí být jen tupý akční výplach, ale sofistikovaný kus s uměleckými prvky. Jen je otázkou, kdo na tento fakt přistoupí a bude ochoten ho chápat. A tady si myslím, že u většiny narazí.

 • 55%
  3
  0
  4. 9. 2020
  Riverdon (6742 bodů)

  Skvělá hudba, kamera, kostýmy, herci, triky, ale já jsem ten film prostě vůbec nepochopil. Hodinu se něco dělo, pak jsem myslel, že se chytám, abych na konci zjistil, že vůbec ne.

 • 50%
  3
  1
  2. 9. 2020
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Výborný nápad, který Nolan nedokáže zužitkovat. Kdyby se jen "skákalo" a ne "přetáčelo", na celkovém vyznění by se totiž NIC nezměnilo. Slouží to hlavně jako koření akčních scén, které ale dle mého nevypadají zajímavě (už z logicky věci to boří veškeré šance na pořádnou choreografii) a ještě je to vyčerpávající v tom smyslu, že jakmile divák ví, je půlka scén jen čekáním na již vyřčené. Možná kdyby nebyl hlavní hrdina tak vyprázdněný a nezajímavý (ta postava nemá doslova nic vlastního - i ta jediná dobrá hláška je vykradená), mohlo by to napětí fungovat. Jenže hlavní Protagonista je zbavený minulosti i budoucnosti (paradoxně) a víme jen to, že se umí docela dobře prát (ne že by tvůrci tuhle expozici později nějak využili). To je veliký ústupek oproti předchozím Nolanovým hrdinům chyceným v čase. Memento, Insomnie, Počátek i Interstellar byly v zapojení se hrdiny do děje mnohem osobnější a tím i emocionálně přístupnější. Ještěže je tu alespoň výborný Robert Pattinson, v rámci potřeb použitelný soundtrack (i když kopie, ač sebelepší, zůstane jen kopií), kouzelně přepálený Branagh a dvě fajnové velkolepé akce plné praktických efektů, na které dnes sežene prachy asi jen Nolan. Škoda, že ta finální působí dojmem, že si kluci chtěli hrát na písečku a z rozpočtu už zbyly peníze jen na kulisu z konce posledních Expendables. Myšlenka podle mě opravdu dobrá (a na rozdíl od Interstellaru není v žádném případě banální), ale nedotažené pojetí, dokazující to, že více neznamená lépe. A studené jak psí čumák. První Nolan, který mě nebavil.

 • 50%
  2
  2
  3. 9. 2020
  Petrson (4100 bodů)

  Pokud by se nic nepouštělo pozadu, byla by to jen jedna velká střílečka. Pokud bych měl říci, o co v tom filmu šlo, tak asi nevím. Pokud bych měl mluvit o motivacích, tak jsou velmi nevyjasněné. Pokud bych měl říci, kdo je kdo, tak tam hraje hlavní záporák a dále nějací lidé. Smíchejte náhodně Na hraně zítřka, cokoliv z 007, Matrix, Počátek, či český Happy end, pusťte k tomu ohlušující hudbu a máte tu Tenet. Mohlo se to třeba jmenovat: V elipse spí lev... ale to neznamená, že ten film nebude adorován určitou skupinou lidí.

  • dlouhý akční klip s reverzními záběry
  • scénář
 • 100%
  3
  3
  27. 8. 2020
  Chimpanzee21 (3841 bodů)

  Nemám slov. Tenhle film se jednoduše řečeno více než povedl. Asi nejlogičtější cestování časem, které jsem zatím ve filmech viděl a hodně důkladně propracované. Tenhle film je vážně něco na co musíte jít, ani nevím jak to popsat. Klidně bych v kině koukal ještě o něco déle, protože u tohoto filmu by to za to stálo!

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2020
  Martrix (2460 bodů)

  Po premiéře se to v recenzích hemžilo výrazy jako, divácky nevstřícný, složitý, technicky dokonalý... . Aby taky ne, když se díky smršti komixových a akčních výplachů, stává z většiny konzumentů hollywoodské zábavy tlupa filmových primitivů, kteří už nejsou zvyklí na složitější příběhy pro dospělé. Ale nebudu chytračit, Tenet je i pro mě ztuha stravitelný a ano, v některých případech jsem se o pochopení zamotanějších momentů nesnažil...prostě jsem je akceptoval. Ovšem ne proto, že bych byl líný přemýšlet. On na to prostě nebyl čas. Nolan na vás celou tu podivnost vysype a nestará se, jestli bude divák stíhat číst titulky, sledovat dění a u toho chtít přemýšlet. U žádného jiného filmu jsem si nebyl víc jistý, že ho pro plné pochopení budu muset zkouknout znova a tentokrát nadabovaný. Zajimavé ale je, že ve skutečnosti je obsah toho všeho vcelku jednoduchý a mnoho okamžiků bylo velmi předvidatelných. Bylo vám jasné, že když se postavy pohybují v čase, tak na sebe narazí budoucí týpek s tím současným a že to do sebe zapadne. Bylo vám jasné, že se bude příběh vyprávět tam a zase zpět. Tím neříkám, že Nolani nepřišli s chytrým scénářem. Přišli, jako vždy, ale jinak bych tento film za scénáristický klenot žánru nepovažoval. I přes avizované vizuální orgie mi nijak zvlášť nevadí, že jsem Tenet neviděl v kině(i když by asi bylo zajímavé sledovat reakce diváků po skončení promítání), protože to vizuálno je v případě Tenetu spíš jen třešnička na dortu. Pro mnohé to ale bude právě tento element, díky kterému ustojí ty obsahově nepřehlednější pasáže. Obsazení Johna Davida Washingtona nepovažuji za šťastnou volbu, pro mě byl necharismatický a nevýrazný. Takže nejsem sice zklamaný...ale to jen protože jsem nic převratného nečekal. I když je Nolan mistr svého řemesla, nemělo by být ostudné přiznat, když vás jeho film i přes nesporné kvality, nijak zvlášť neuchvátil. Nutno ale dodat, že druhé zhlédnutí může výše popsané snadno zvrátit.

 • 70%
  0
  0
  31. 12. 2020
  Blackhand47XD (2219 bodů)

  Váhal jsem, jestli dát filmu 3 nebo 4 hvězdy, jelikož druhá polovina filmu můj názor na dílko podstatně změnila, ale úvodní sekvence je natolik nudná, že jsem měl opravdu chuť vypnout a lidi, se kterými jsem na něj koukal v podstatě postupně odcházeli, až jsme u televize zůstali jenom dva. Máme tu klasickou časovou smyčku, jen nám trvá delší dobu, než nám to v některých bodech dojde. S bratrem jsme nakonec čekali daleko silnější pointu, která tam vskutku býti mohla, ale příběh jako takový je vlastně bohužel velmi jednoduchý a člověk si ani nemusí kreslit žádnou časovou osu, jak bylo některými lidmi avizováno. Jo, praktické efekty má film perfektní, možnost sledovat dva časy souběžně je boží, ale hudba je taková zvláštní (netvrdím, že k tomu nesedí, ale není to něco, co bych musel poslouchat) a zápletka s bombou je hodně obyčejná. 70%

 • 85%
  1
  2
  27. 8. 2020
  kknk2 (2167 bodů)

  Obrovská spokojenost. Nolanovy filmy mě vždycky poznamenají svými neotřelými myšlenkami a stylovým provedení, jehož reálnost bere dech. Tenet budu ještě dlouho zpracovávat, hodně věcí mi došlo až později, mám chuť vběhnout znovu do kina, protože i Počátek jsem plně pochopila až po několikátém shlédnutí a za takový sci-fi zážitek to stojí.

 • 65%
  0
  0
  6. 12. 2020
  Vurhor (2016 bodů)

  Tenet rozhodně vyniká svou unikátní myšlenkou a její dobrou implementací do bizarní filmové podívané, ze které se mnohým může zatočit hlava, ale zároveň dobře drží divákovu pozornost. Ale Nolan s tím strašně machruje. Jakože strašně. Tak moc se snaží diváka ohromit onou originalitou a sofistikovaností celého filmového pojetí časoprostoru, že vůbec nenechal dostatek prostoru pro rozvoj jednotlivých postav a jejich sblížení se s divákem. Postavy tak zachraňují akorát sympatičtí herci, kteří se svých rolí zhostili parádně. V hlavě mi ale žádná z nich asi nezůstane (možná tak maximálně Pattinson). Asi s tím souvisí i celkové vyprávění celého příběhu. Působí prostě tak nějak...suše. Jako kdyby v celém snímku hrálo pouze druhé housle, což je něco, na co u filmů od Nolana nejsem úplně zvyklý. Neoslovila mě ani hudba od poněkud přeceňovaného Göranssona. Where was my German boi? Zrežírované to ale bylo parádně, plus určitě si dovedu představit, že s mnohými akčními pasážemi, ve kterých se s oním časoprostorem pracuje, měli setsakramentsky plné ruce práce. To originální zpracování a Nolanova šikovná režisérská ruka, která to tak nějak držela pohromadě, byly hlavními důvody, proč mě to celé vlastně docela bavilo. Ale ta hrozná dávka suchosti kolem charakterů, vyprávění a celkové atmosféry mě neobyčejně mrzí. Za mě bohužel zatím nejslabší Nolanův film.

 • 45%
  0
  0
  18. 12. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1576 bodů)

  No bohužel, mělo to potenciál, ale nebylo to zazivne, dost sem se nudil, herci, kostýmy, kamera a efekty byly super, ale ten dej prostě moc nefungoval,vůbec mě to nebavilo, ale dokoukal sem to, i když s obtížemi...asi mi proste tento film neseděl, i když mám rád Nolana

 • 65%
  2
  0
  4. 9. 2020
  lukas (1361 bodů)

  Ch. Nolan se dostal do fáze, kdy si může dovolit téměř vše. Pokaždé to ale musí být o stupínek opulentnější a dražší. A méně srozumitelné? Agenti vracející se do minulosti mohou být karikaturou sebe sama, natolik vážně se berou (Pattinson je ten zábavnější). Z herců si pro sebe film krade Kenneth Branagh coby ruský (!!!) záporák. Je tu pár velkolepých scén (úvodní útok na operu, náraz letadla do skladiště, automobilová honička), titulní Protagonista bez zjevné motivace (alter ego Nolana, který by rád pomáhal druhým a měnil to, co se stalo?) a odkaz na Casablancu v samotném závěru. Za řemeslo body nahoru. Abych se ujistil v konzistenci filmu, musel bych ho vidět znovu, ale zatím nevím nevím...

 • 20%
  0
  0
  11. 4. 2021
  Crreed (1236 bodů)

  Jak jsem se vždy těšil na filmy Christophera Nolana a moje očekávání se pokaždé naplnily,tak tenhle jeho poslední výtvor je něco otřesnýho.Totální chaos ve všem,člověk se musí stále soustředit na to,co se bude na scéně odehrávat,ale za chvíli stejně ztratí přehled v probíhaném ději.Celkem nechápu,jak mohl takovýto snímek vzniknout,o hereckých kvalitách protagonistů ani nemluvě.Proto tam zřejmě dali toho blba Patyzóna,a do hlavní role byl obsazen jak taky jinak nesympatický Afroameričan.Prostě a jednoduše otřes,jsem hodně zklamaný,nelíbilo se mi to,jednu hvězdu dávám za akční scénu na začátku...

 • 75%
  4
  1
  29. 8. 2020
  Svany (833 bodů)

  Film skvěle vystihuje věta „nesnaže se to pochopit"
  Já osobně jsem se ztratil v půlce, a když už jsem si myslel že to začínám chápat, tak film přijde s něčím novým co vám vaše domněnky vyvrátí.
  Hodně věcí pochopíte až po druhé,třetí projekci, a já osobně se těším až ho uvidím znova.
  Prostě běžte do kina a nechte se vtáhnout do světa se skvěle promyšleným dějem.

 • 30%
  0
  0
  18. 7. 2021
  naineko (571 bodů)

  Ve své podstatě průměrný thriller s řekněme zajímavým nápadem (stojícím na špatném pochopení základu - repeté z Interstellaru) a řadou hloupých (celá scéna s Cainem, plánování přepadení v plné tramvaji) či přešlápnutých (invertovaný vzduch pro neinvertovanou osobu) míst. Rusáci patřičně stereotypní, bohužel. Motivace postav značně nejasná a nejistá.

  BTW Lynch už mnohé m z toho zde tak opěvovaného objevného stihl v Twin Peaks.

 • 75%
  0
  0
  13. 9. 2020
  ob_ver (539 bodů)

  Jedním slovem kalkul, což bude příčinou odmítavých a příkrých reakcí některých z publika. U Nolana si toho všímám a jsem tím iritován tak dlouho, že jsem si asi vypěstoval jistou míru tolerance. Je to do sebe zahleděné, opájí se to vlastní dokonalostí, nedotknutelností – ostentativně, především zvoleným tempem. Odmítání obhajovat se a vysvětlovat v některých z nás ovšem také může vyvolat pocity sympatie, u někoho možná i (myslím scestná) uznání za odvahu. Film působí povětšinou chladně, na emoce tlačí hudbou podkresleným velikášským patosem, v onom kruciálním momentu mě ale dokázal příjemně překvapit, stejně tak místy při roli Kat. Je fakt, že obsazení a ztvárnění hlavní úlohy vedle Pattinsona a Debicki možná i záměrně slabě kulhá, ovšem antipatie Washington nebudí. Já se uměřeně bavil, na první dobrou.

 • 80%
  0
  0
  14. 2. 2021
  Bori02 (374 bodů)

  Nolan má vždy úžasnou formu. Jeho filmy vypadají působivě, jsou skvěle natočené, používá krásně vypadající praktické efekty. Bohužel u tohoto filmu se ale nepovedlo tolik zaujmout postavami, hlavně hlavní ženská hrdinka mě nezaujala. Nemůžu ale vůbec říct, že se jedná o špatný film. Je to zábavný, i když trochu zmatený film, který zaujme po celou dobu stopáže a hrátky s časem baví. Pokud by šlo o jiného režiséra, tak asi hodnotím výš, ale u Nolana jsem zvyklý na víc.

 • 85%
  0
  0
  5. 9. 2020
  jarousek1981 (313 bodů)

  Akorát jsem se vrátil z projekce filmu Tenet a film je hustý. Mám smíšené dojmy z děje (v dobrém smyslu) hlavně z hrádkou proti průběžných časů. Film budu chtít vidět ještě jednou, abych se mohl pokochat na kvalitním filmem. Doporučuji jít do kina(Osobně si neumím představit sledování někde doma na online malý formát,jak začínají uvažovat filmová studia kvůli Covidu).

 • 90%
  0
  0
  15. 2. 2021
  Lydie (208 bodů)

  Precizně vystavená zápletka, kde muselo být velmi pracné dbát na detaily. Je to film, který budu muset vidět ještě jednou, abych všechno pochopila. Nolan je jeden z mála režisérů, který předpokladá inteligentního diváka. Film mě velice mile překvapil, neuvěřitelně mě bavil.

 • 50%
  3
  1
  1. 9. 2020
  lukas-gajdos (168 bodů)

  Diky Kinobox projekci jsem mel moznost zhlednout Teneta. Cekal jsem od filmu hodne, ale zaroven jsem tusil, ze se bude jednat o gulas. Jde poznat, ze film tech 200 mega stal, ale co k tomu, kdyz filmu chybi emoce a pribeh. Dej je az na poslednim miste, misto toho se tu hraje o pseudointeligentni film, ktery ma chladne zahrane postavy, az to boli. V roce 2020 se jiz jedna o vykradacku vsech filmu s casovym posunem. Netusim, co je na tom tak uzasneho, kazdopadne, mne se snimek libil jen z akcniho hlediska, a abych hledal odkazy, symboly, a vse propojil dohromady, musel bych do kina nejmin 5x, a rozhodne nehodlam platit 5 vstupu v kine, tuuudle. Nepotesil me vykon ani jednoho z protagonistu, tema omyvane porad dokola, jen si Nolan pridal vlastni pravidla, ktera maji byt asi zamerne nelogicke, aby pusobil jako nejlepsi reziser ever. Nejlepsi byly asi soundtracky a koncici end title song byl libovej! Jestli chcete videt Teneta a machrovat pak pred ostatnimi, jak jste ho pochopili, tak verte, ze nepochopili. Je to kus srance.

 • 65%
  3
  1
  27. 8. 2020
  mirek5184 (104 bodů)

  Hezky natočené sci-fi, promyšlený děj, který bych pochopil asi až po další projekci. Některé věci mi nedávali smysl. Každopádně je to určitě na zamyšlení, svoji originalitou předčí asi vše co jsem za poslední dobu viděl. Chce to vidět, minimálně jednou. Doporučuji

 • 100%
  1
  1
  30. 8. 2020
  JardaRezek (46 bodů)

  Na Tenet jsem se těšil a Nolan mě nezklamal. Stejně jako u Inception jsem si nedělal iluze, že to dám na první dobrou. Normální a inverzní časová linka na jednom place, to je prostě pecka! Hudba naprosto perfektní, tlačí a pomáhá stupňovat děj, nemám slov, čekání se vyplatilo. 12.9.jdu ještě jednou.

 • 10%
  0
  1
  28. 11. 2021
  vaclav-conan (16 bodů)

  Po první hodině střídání nudy a nesmyslů jsem to vzdal. Tak zpackaný film jsem už dlouho neviděl.

 • 30%
  1
  1
  6. 12. 2020
  mrtvakocka (7 bodů)

  Přebubřelé nic. Zápletka v podstatě tuctová. V kině s potenciálem zaujmout. Nicméně pokud si divák zachová odstup, tak je to jen průměrný až podprůměrný thriller s okrajově zajímavým nápadem. Obdobně jako u Interstellaru se dostavuje polopatické vysvětlení špatně pochopené fyziky. Krom dlouhých a neplodných úvah nad časovými paradoxy se divákovi nabízí mnohem přízemnější plejáda zapomenutých drbek a přízemně hloupučkých dialogových scén.
  Asi to chtělo být Bondem nebo M:I (díky bohu zas tak pusté to není), je to ovšem mnohem komornější (svým způsobem plus, ale neladí to s prezentací hrozby) a díky cvd se snad nedočkáme frančízy.
  Pro mne prostě klasický Nolan: netuctový nápad bombasticky a bez emocí zfilmován v nezajimavých exteriérech.

  A neobešlo se bez ruskomafiánských klišé stereotypů (doporučuji Reamde, kde se s tím Neal Stephenson popral na výbornou).

  SATOR
  AREPO
  TENET
  OPERA
  ROTAS

 • 0
  0
  26. 9. 2020
  sasamachanova (2 bodů)

  Chtěla jsem se zeptat, jestli je i český dabing dekuji za odpověď.

Hodnocení a recenze Tenet

74 79 ?
jak hlasovat?
 • jirik-smerda 50%
 • cerfik 100%
 • ZaS 70%
 • Larrysbride 40%
 • pavel paleček 65%
 • Reacherjack2016 85%
 • vaclav-conan 10%
 • Mrykodaj 75%
 • aquiver 80%
 • Krupe 100%
všechna hodnocení (92)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 22 v žebříčku uživatele Peto1899
5. místo z 41 v žebříčku uživatele Chimpanzee21