Dcera

74%
Dcera
Příběh o komplikovaném vztahu mladé dívky a jejího otce. Mladá dívka se snaží potlačit vzpomínky na události z dětství, které si vyložila jako lidskou lhostejnost svého otce a uzavřela se do vnitřního světa, kde ale touží po otcově lásce. Jako dospělá již není schopna přijmout projevy jeho emocí. Otec trpí pocitem viny, hledá cestu k vlastní dceři a snaží se získat zpět ztracený vztah. (Český fond kinematografie)


xxmartinxx
xxmartinxx
22 306 bodů
10
Všechen ten hluk okolo Dcery mě nechával relativně chladným, protože loutkám v tuzemském podání moc nevěřím - vybaví se mi vždycky primárně Klimtova odhodlaná sterilita a všechny její deriváty. Kashcheeva ale, a vlastně díky jen pár důsledně rozvinutým nápadům, především kameře, dosahuje silného výsledku, který působí živě a úderně.
JosefTomas
JosefTomas
9 035 bodů
9
Naprostá animátorská špička. Krásná animace, ruční kamera, symbolika, dekadence, poutavost, emoce a poučení. V 15 minutách řečeno víc, než v leckterých celovečerácích a to navíc beze slov. Sakra dobrá práce.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 027 bodů
9
Film upředený z autorčiných vzpomínek na dětství. Něčím mi trochu evokoval Jiřího Trnku, kterého jsem měla velmi ráda. Na studentský film je to opravdu silné a 15 minut zcela stačí k tomu, aby autorka vyjádřila, o co jí šlo. Nemusela natahovat čas, jak činí mnozí tvůrci, a jejich počin je potom rozvleklý a nudí.

Dodatečné informace

Původní název:
Dcera (více)
  • Česká republika Dcera
  • Česká republika Daughter
  • Česká republika Hija
Premiéra v ČR:
18. 11. 2021
Země původu:
Česká republika

Podobné


Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch