Musím tě svést

63%
Musím tě svést
Plakát traileru
Ministryně Martina je úspěšnou političkou, ale tím pádem jí to moc neklape doma. Její manžel se s ní hodlá rozvést, ale o tom ona nechce ani slyšet, protože se blíží volby a nežádoucí zájem médií a jejího okolí by jí mohl značně zkomplikovat situaci. Zoufalý manžel tedy požádá svého přítele, aby Martinu svedl a natočil její nevěru na videokameru v domnění, že pak bude moci svou ženu k rozvodu přinutit. Rozjíždí se tak kolotoč lží, intrik, přetvářek a manipulací, okořeněných množstvím humorných situací, kdy se původní oběť nakonec stane úspěšnou vítězkou. Lež, která se stane pravdou se nakonec musí znovu stát lží, aby hrdinové mohli pokračovat ve svém životě...Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
5
Absolutně průměrná komedie už jen z hereckého hlediska.
hrumsrt
hrumsrt
7 094 bodů
6
Škoda, že na podobnou aférku nemají ty naše političky dost kuráže.. Námět o nastražení nevěry za účelem dobrých argumentů pro rozvod je podle mě sám od sebe docela zajímavý, akorát si říkám, a co tam jako budou hodinu a půl řešit. Ovšem snímek si hraje především s postavami, které i přestože od začátku mají jasně nastavené cíle, tak vlivem svých cest nakonec trošku prozřou.. Kdyby se do toho nemontovali emoce, půjde o chladnou prácičku, která by film udělala docela sterilním, avšak takhle když aktéři rozmýšlí do kdy to vlastně ještě hrají, a kdy už se jim hrát nechce, to bylo dobré.. Je tam sice spoustu absurdních až trapných situací, které jdou především za paranoií postavy ministryně Martiny. A současně si nejsem jistý zda tady nakonec má ten Ivan Trojan, co hrát a zda bych od něj neuvítal něco prozíravějšího. Ovšem to Krausovo (ne)herectví je tak unikátní, že i když je pravda, že o normální roli nezavadí, tak tihle plivající dementi jsou jeho.. V očekávání rozuzlení to bohužel lehce zklame, když si postavy uvědomí, že vlastně mají nějaké morální základy a skutečně tedy dojde k prozření, jen divácky to mohlo být daleko zajímavější v opačném případě.. Ve výsledku tak jde ale o uvolňující vztahovku, se kterou nemám vlastně větší problém. 55%
kOCOUR
kOCOUR
7 083 bodů
6
Nebylo to tak špatné, jak mi ostatní podsouvali, dokonce jsem se několikrát velice příjemně bavil, ale z rozvleklého tempa a celkové neucelenosti trčí skutečnost, že by scénář k odpovídající stopáži potřeboval ještě trochu dozrát. Chybí silnější momenty a pořádně stavěné dialogy, repliky vycházející z úst jednotlivých postav působí trochu jak z knížky o modelových dialozích a kromě Jana Krause se nedá v případě nikoho ze zúčastněných mluvit o herectví. I tak se však jedná o to lepší, co se v lůně české kinematografie narodilo a pochvaly pronesené na adresu Andrey Sedláčkové nejsou jen plky z úcty a odvahy točit v Čechách takové filmy, ale hodnocení za povedený produkt.

Dodatečné informace

Původní název:
Musím tě svést (více)
  • Česká republika Musím tě svést
Premiéra v ČR:
22. 8. 2002
Země původu:
Česká republika