Bota jménem Melichar

75%
Bota jménem Melichar
Plakát traileru

Začíná nový školní rok a před základní školou se hromadí davy žáků. Mezi nimi je i osmačka Jolanka a její bratr Honzík, který vstupuje do první třídy. Devátému ročníku kraluje věčně neukázněný Radim Dochleba se svým kamarádem Bakulou. Slečny "poberťačky" jsou z pánů deváťáků pořádně na větvi. A navíc se ve škole začnou ztrácet bundy a taky stříbrné boty zvané Hromnice...
První film režiséra Zdeňka Trošky. Ve filmu můžeme slyšet písničky tehdy populární pěvecké dvojice Petr Kotvald a Stanislav Hložek.
Brenan88
Brenan88
46 853 bodů
5
Debut Zdendy Trošky,který mne nikdy moc neoslnil,ale věřím,že pro odpůrce Zdendovi tvorby je tohle vrchol jeho filmografie. 70 minut je vcelku přijatelná dávka a dětští herci hrají velmi dobře. V porovnáním s dnešní tvorbou pana Trošky se ani nechce věřit,že je režisérem tohoto snímku,protože je tenhle film vcelku vyzrály a nepotrpí si na trapnosti.
Pete69
Pete69
26 993 bodů
6
Bota jménem Melichar, aneb stravitelná normalizační komedie pro mladé. Když jsem byl menší, líbilo se mi to více, než dnes. Je to trošku umělé, ale takové normální a celkem to myslím vystihovalo tehdejší chování mladých. Bota jménem Melichar neurazí a trošku i pobaví.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 068 bodů
6
Nejlepší Troškův film. Příjemná pohádka. Je to roztomilé a Troška dokonale využívá svého "umu" točit superdětinské pitvořivé slátaninky. U filmu pro děti je to trefa, u ničeho jiného to nefunguje.

Dodatečné informace

Původní název:
Bota jménem Melichar (více)
  • Československo Bota jménem Melichar
  • Československo But imieniem Melichar
Premiéra v ČR:
1. 11. 1983
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Čeština:
Bota jménem Melichar je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch