Bez jištění na El Capitan

72%
Bez jištění na El Capitan
Alex Honnold si v životě neklade malé cíle. Špičkový americký sportovec udivuje svět odvážnými balancováním na hraně života a smrti, když zdolává složité strmé vrcholy sám a bez jakéhokoli jištění. Yosemitský gigant El Capitan ale představuje výzvu, před kterou i chladnokrevný a zdánlivě emocí zbavený lezec zapochybuje.  Oscarem ověnčený dokumentární thriller unikátním způsobem kombinuje závrať a euforii. (Artcam)Recenze: Bez jištění na El Capitan

Kinobox.cz
70%

Free Solo je po všech stránkách profesionálně natočený dokument, kterému se ale nepodařilo dostatečně vytěžit to, co mi na jeho protagonistovi připadalo nejzajímavější (tzn. jeho jistě unikátní nitro, ne jeho lezení).


xxmartinxx
xxmartinxx
22 079 bodů
6
Moc mě nebaví dokumenty, které jsou tak strašně okouzlené tím, co dokumentují, že většinu času věnují dojímání se nad vlastním námětem. Ne že by to nemohla být funkční část. Ale mně jde o to, aby to byla jen "část", a ne celý zážitek. O kolik zajímavější je, když se toho chopí třeba Werner Herzog, jehož Grizzly Man námětem Free Solo trochu přípomíná? Jenže tam se zkoumají aspekty sledovaného, tady se jen klouže po povrchu. Nemůžu říct, že by ten film byl udělaný špatně, ale přijde mi tak hrozně řídký a poloprázdný. Tři hvězdy se nakonec zdají celkem málo, ale nemůžu si pomoct. Možná kdybych to viděl v kině. 70 %
hanys_
hanys_
18 761 bodů
4
Alex je machr. To je bez debat. Ale tady hodnotím film a ten mě prostě nebavil. Plno plkání, zbytečných scén s přitelkyní a na závěr vyleze na skálu. Prostě 40minutová stopáž by tady bohatě stačila. Sorry jako.
Riverdon
Riverdon
7 273 bodů
9.5
Nepříjemně záživné! To nebyl adrenalin, ale sledování hazardéra se životem. Několikrát jsem se zpotil, zarýval ruce do sedadla a na konci se mi snad i zastavilo srdce.

Dodatečné informace

Původní název:
Free Solo (více)
  • Bez jištění na El Capitan
  • USA Free Solo
Premiéra v ČR:
16. 5. 2019
Distributor:
Artcam Films
Země původu:
USA
Čeština:
Bez jištění na El Capitan je dostupný s českým dabingem

Podobné


Powered byJustWatch