Kursk

73%
Kursk
Film inspirovaný skutečnou katastrofickou událostí, ke které došlo v roce 2000 na palubě Kursku, sleduje poslední hodiny "nepotopitelné" ruské jaderné ponorky klesající na dno arktických vod Barentsova moře. Několik členů posádky přežije počáteční výbuch, včetně velitele Michaila Kalekova (Matthias Schoenaerts), na něhož doma čeká těhotná manželka (Lea Seydouxová) s dítětem. Začíná zoufalý boj s časem. Záchrannou operaci bohužel komplikuje zchátralé vybavení a byrokracie mezi Ruskem, Francií, Norskem a Británií, kdy se šéf britského námořnictva David Russell (Colin Firth) pokouší přesvědčit ruskou vládu, aby přijala zahraniční pomoc. (Voyo)Pete69
Pete69
30 383 bodů
8
Moc pěkný film. Těžko odhadovat, jak reálné jsou scény posádky z potopené ppnorky, protože to se dá jen odhadovat. Každopádně film působí realisticky aniž by byl natočen ruskou produkcí.. nebo právě proto??? Jsem rád, že úvod do děje nebyl příliš dlouhý, stejně tak závěr.. To co bylo důležité, dostalo nejvíce prostoru. Moc dobré zpracování..
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 531 bodů
6
Události kolem ztroskotané ruské ponorky Kursk jsou tak dramatické, že by byl div, kdyby o tom nějaký snímek natočen nebyl. A stalo se. Ne však u ruských tvůrců a kupodivu ani u amerických. Chopila se toho Evropa v Belgicko-lucemburské koprodukci a to striktně ve vší skromnosti. Neznámí herci zvyšují autentičnost a na výpravě se dalo také záležet. Kamenem úrazu je však scénář. Vypadá, jakoby byl sepsán na základě mediálních zpráv a tak divák, který případ pozorně sledoval, se ze snímku v podstatě nic nového nedozví. V koncepci příběhu je samozřejmě hlavně kritika vlády, ale co se týče samotných námořníků a jejich rodin, u kterých nic neočekávatelného nenastane, je příběh jako celek vyrovnaný. Děj je ale hodně zkratkovitý a takřka bez napětí. Jakoby se jednalo o hraný dokument, jen bez doprovodného komentáře. A tak v rámci katastrofických snímků nijak zvlášť nenadchne. Vyznívá jen jako filmová rekonstrukce oné tragické katastrofy s pohledem na veškeré základní dění, které by se více hodilo na televizní obrazovky, než na plátna kin.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 317 bodů
6
Ten film je v podstatě hodně velký nepořádek a prospělo by, kdyby si líp určil nějaké těžiště a soustředil se na konkrétní aspekt události - takhle se musí přistoupit na to, že jde o celkem naivní žánrovku, která funguje spíš intuitivně než objektivně - ale jak je vidět podle hodnocení, podařilo se mi napojit se. Přestože jakékoliv rozebírání toho filmu vede k nalézání dalších a dalších nedostatků. 70 % a kam zaokrouhlím, je skoro nahodilé.

Dodatečné informace

Původní název:
Kursk (více)
  • Belgie Kursk
Premiéra v ČR:
17. 1. 2019
Distributor:
Bioscop
Země původu:
Belgie, Lucembursko
Čeština:
Kursk je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch