Kursk (Česká republika)
« další názvy »
Belgie Belgie
Lucembursko Lucembursko
117 minut

Žánry

:
Akční, Drama
Motto: Společně až do konce

Obsah

:
Film vypráví o skutečné katastrofické události, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk. 155 metrů dlouhá jaderná ponorka K-141 více »« méně

Režie

:
Thomas Vinterberg

Scénář

:
Robert Rodat

Herci

:
Léa Seydoux Matthias Schoenaerts Colin Firth Max von Sydow Michael Nyqvist ...
Přehrát online O2
Premiéra: 17. 1. 2019
Distributor: Bioscop

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  4. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (17431 bodů)

  Události kolem ztroskotané ruské ponorky Kursk jsou tak dramatické, že by byl div, kdyby o tom nějaký snímek natočen nebyl. A stalo se. Ne však u ruských tvůrců a kupodivu ani u amerických. Chopila se toho Evropa v Belgicko-lucemburské koprodukci a to striktně ve vší skromnosti. Neznámí herci zvyšují autentičnost a na výpravě se dalo také záležet. Kamenem úrazu je však scénář. Vypadá, jakoby byl sepsán na základě mediálních zpráv a tak divák, který případ pozorně sledoval, se ze snímku v podstatě nic nového nedozví. V koncepci příběhu je samozřejmě hlavně kritika vlády, ale co se týče samotných námořníků a jejich rodin, u kterých nic neočekávatelného nenastane, je příběh jako celek vyrovnaný. Děj je ale hodně zkratkovitý a takřka bez napětí. Jakoby se jednalo o hraný dokument, jen bez doprovodného komentáře. A tak v rámci katastrofických snímků nijak zvlášť nenadchne. Vyznívá jen jako filmová rekonstrukce oné tragické katastrofy s pohledem na veškeré základní dění, které by se více hodilo na televizní obrazovky, než na plátna kin.

 • 85%
  0
  0
  7. 2. 2019
  Jana Květoňová (5011 bodů)

  Film by to byl výborný, ale dost mi vadilo, že tam všichni mluvili anglicky. Líbilo by se mi, kdyby Rusové mluvili rusky a Američané anglicky. Jinak napínavé, Colin Firth vynikající, při potápění se pro kyslík jsem ani nedýchala. I když by se jistě všelijaké výtky našly, jde o nadprůměrný film. Je to vskutku profesionálně zvládnuté. Toho ruského admirála, který pořád nechtěl požádat o mezinárodní pomoc, bych ale zavěsila za lustr toho pravoslavného kostela. Nepodat mu ruku bylo hezky málo!

 • 75%
  2
  0
  17. 1. 2019
  marie-kolarova (1819 bodů)

  Katastrofický film, který skončí, jak mu velí historická skutečnost. Slušné filmařské dílo se soustředěním na akci a povinně dojemným rodinným zázemím. Velmi dobře charakterizuje systém, kde život vojáka nemá žádnou cenu. Jsou to vojáci, tak musí být připraveni zemřít. A je holt jedno, že by mohli být zachráněni druhou stranou. Ruské šrotiště totiž není schopné účinné záchranné akce a všechny pokusy jsou marnost nad marnost. Ústřední problém vystihuje jeden z úvodních dialogů: „Naše loďstvo je dobře připraveno na boj s nepřítelem.“ – „A teď ještě zbývá zjistit, kdo je náš nepřítel.“

 • 90%
  2
  0
  20. 1. 2019
  mondak (593 bodů)

  Jsem rád, že vůbec někdo natočil skutečný příběh ponorky Kursk! Co jsem měl možnost vidět dokument o Kursku na ČT, tak je to natočené opravdu podle reality, za což tomu přidávám procenta navíc! Skvělá a zároveň smutná podívaná o tom, jak ruští vládní šmejdi raději nechají umřít lidi, než aby si nechali včas pomoci...všem doporučuji :)

 • 90%
  0
  0
  4. 9. 2019
  Stanulda007 (165 bodů)

  Když nepotopitelná ponorka klesne ke dnu, je to průšvih a mezinárodní ostuda. Každý národ by to řešil jinak, rusové to mají takhle. Vcelku povedený pohled na situaci a všechny, kterých se týká. Film, na který můžete vyrazit s partnerem, protože si tam každý najde to svoje. A Colin Firth v námořnické uniformě jako bonus :)

76 71 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 95%
 • Stanulda007 90%
 • misec 65%
 • Jack458 85%
 • Martin Suk 100%
 • Alííík 90%
 • Vojtas87 60%
 • leafroller 65%
 • Meky 75%
 • sarousek 85%
všechna hodnocení (30)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: