Kursk (Česká republika)
« další názvy »
Belgie Belgie
Lucembursko Lucembursko
117 minut

Žánry

:
Akční, Drama
Motto: Společně až do konce

Obsah

:
Film vypráví o skutečné katastrofické události, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk. 155 metrů dlouhá jaderná ponorka K-141 více »« méně

Režie

:
Thomas Vinterberg

Scénář

:
Robert Rodat

Herci

:
Léa Seydoux Matthias Schoenaerts Colin Firth Max von Sydow Michael Nyqvist ...
Premiéra: 17. 1. 2019
Distributor: Bioscop
Jste na stránce filmu Kursk. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kursk myslíte! K 26. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28302 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kursk


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  4. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Události kolem ztroskotané ruské ponorky Kursk jsou tak dramatické, že by byl div, kdyby o tom nějaký snímek natočen nebyl. A stalo se. Ne však u ruských tvůrců a kupodivu ani u amerických. Chopila se toho Evropa v Belgicko-lucemburské koprodukci a to striktně ve vší skromnosti. Neznámí herci zvyšují autentičnost a na výpravě se dalo také záležet. Kamenem úrazu je však scénář. Vypadá, jakoby byl sepsán na základě mediálních zpráv a tak divák, který případ pozorně sledoval, se ze snímku v podstatě nic nového nedozví. V koncepci příběhu je samozřejmě hlavně kritika vlády, ale co se týče samotných námořníků a jejich rodin, u kterých nic neočekávatelného nenastane, je příběh jako celek vyrovnaný. Děj je ale hodně zkratkovitý a takřka bez napětí. Jakoby se jednalo o hraný dokument, jen bez doprovodného komentáře. A tak v rámci katastrofických snímků nijak zvlášť nenadchne. Vyznívá jen jako filmová rekonstrukce oné tragické katastrofy s pohledem na veškeré základní dění, které by se více hodilo na televizní obrazovky, než na plátna kin.

 • 80%
  0
  0
  11. 11. 2019
  Pete69 (22499 bodů)

  Moc pěkný film. Těžko odhadovat, jak reálné jsou scény posádky z potopené ppnorky, protože to se dá jen odhadovat. Každopádně film působí realisticky aniž by byl natočen ruskou produkcí.. nebo právě proto??? Jsem rád, že úvod do děje nebyl příliš dlouhý, stejně tak závěr.. To co bylo důležité, dostalo nejvíce prostoru. Moc dobré zpracování..

 • 80%
  0
  0
  31. 3. 2020
  Sheldon (16046 bodů)

  Film napsal scenárista Robert Rodat, autor scénáře k válečnému velkofilmu Zachraňte vojína Ryana. Zde je možná dobré připomenout, že Ryan není jen strhující úvodní půlhodinka na vylodění na Omaha Beach. Rodat si rozhodně splnil domácí úkoly a film zaujme podle mého názoru velice věrohodným vylíčením prostředí. Vzhledem k tomu, že je to Americký scenárista, píše filmy přeci jen jinak, než jak píší Evropané. I z toho důvodu se může zdát, že postavy jen načrtnul, ale rozhodně bych mu nevyčítal, že pracuje s archetypy.Je to každopádně film zdařilý a kvalitní, který je napínavý až do svého konce, jenž většina z nás zná z médií.

 • 85%
  1
  0
  7. 2. 2019
  Jana Květoňová (6599 bodů)

  Film by to byl výborný, ale dost mi vadilo, že tam všichni mluvili anglicky. Líbilo by se mi, kdyby Rusové mluvili rusky a Američané anglicky. Jinak napínavé, Colin Firth vynikající, při potápění se pro kyslík jsem ani nedýchala. I když by se jistě všelijaké výtky našly, jde o nadprůměrný film. Je to vskutku profesionálně zvládnuté. Toho ruského admirála, který pořád nechtěl požádat o mezinárodní pomoc, bych ale zavěsila za lustr toho pravoslavného kostela. Nepodat mu ruku bylo hezky málo!

 • 75%
  2
  0
  17. 1. 2019
  marie-kolarova (2612 bodů)

  Katastrofický film, který skončí, jak mu velí historická skutečnost. Slušné filmařské dílo se soustředěním na akci a povinně dojemným rodinným zázemím. Velmi dobře charakterizuje systém, kde život vojáka nemá žádnou cenu. Jsou to vojáci, tak musí být připraveni zemřít. A je holt jedno, že by mohli být zachráněni druhou stranou. Ruské šrotiště totiž není schopné účinné záchranné akce a všechny pokusy jsou marnost nad marnost. Ústřední problém vystihuje jeden z úvodních dialogů: „Naše loďstvo je dobře připraveno na boj s nepřítelem.“ – „A teď ještě zbývá zjistit, kdo je náš nepřítel.“

 • 90%
  2
  0
  20. 1. 2019
  mondak (678 bodů)

  Jsem rád, že vůbec někdo natočil skutečný příběh ponorky Kursk! Co jsem měl možnost vidět dokument o Kursku na ČT, tak je to natočené opravdu podle reality, za což tomu přidávám procenta navíc! Skvělá a zároveň smutná podívaná o tom, jak ruští vládní šmejdi raději nechají umřít lidi, než aby si nechali včas pomoci...všem doporučuji :)

 • 90%
  0
  0
  4. 9. 2019
  Stanulda007 (244 bodů)

  Když nepotopitelná ponorka klesne ke dnu, je to průšvih a mezinárodní ostuda. Každý národ by to řešil jinak, rusové to mají takhle. Vcelku povedený pohled na situaci a všechny, kterých se týká. Film, na který můžete vyrazit s partnerem, protože si tam každý najde to svoje. A Colin Firth v námořnické uniformě jako bonus :)

Hodnocení a recenze Kursk

76 72 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 75%
 • Mikik4444 100%
 • Mrykodaj 70%
 • Krupe 80%
 • cerfik 100%
 • Riverdon 75%
 • jirik-smerda 75%
 • antonin_nadvornik 80%
 • Brenan88 80%
 • wodmint 85%
všechna hodnocení (53)

V žebříčcích uživatelů

385. místo z 595 v žebříčku uživatele Mikik4444