Greenland (Velká Británie)
« další názvy »
USA USA
119 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller, Katastrofický, Série/Franchise

Obsah

:
John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou více »« méně

Režie

:
Ric Roman Waugh

Scénář

:
Chris Sparling

Herci

:
Gerard Butler Morena Baccarin Roger Dale Floyd Scott Glenn Randal Gonzalez ...
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Greenland: Poslední úkryt. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Greenland: Poslední úkryt myslíte! K 23. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28156 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Greenland: Poslední úkryt


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  19. 11. 2021
  Pete69 (21156 bodů)

  Katastrofické filmy mám rád a Greenland nezklamal. Není to žádná pecka, je v něm spousta klišé typických pro většinu těchto filmů.. vše tak nějak vyjde na poslední vteřinu, rozhádaná rodina se spojí až při katastrofě.. hodně náhod.. ale co, zase to má opravdu dobré tempo, konečně zase nějaké ty "padající kameny" z nebe a člověk si uvědomí, jak je malý a může to tu skončit ve vteřině. Pěkný film.

 • 75%
  0
  0
  14. 6. 2021
  Martrix (2568 bodů)

  Gerard Butler a katastrofický film? Okamžitě mi naskočila vzpomínka na pekelně špatný Geostorm: Globální nebezpečí, díky kterému jsem si Geralda zařadil do škatulky: toporný odvar Russella Crowea. Asi je jasné, že takto předpojatý divák má jen dvě možnosti. Polovinu filmu halekat...já to věděl! Já to věděl, že to bude zase kravina! Nebo může být příjemně překvapený. Před jedenácti lety vyrukoval Roland drtizemič s katastrofičností 2012. Tenkrát jsem do komentáře napsal, že bych se bez té opulentní zkázy a destrukce klidně obešel a bohatě bych si vystačil s dramatem, kde se řeší koho zachránit, koho ne...prostě bych rozvedl poslední třetinu filmu. Než megatsunami a bortící se mrakodrapy, bych raději viděl film o lidech, lidství, lidstvu na prahu vyhynutí. Ne že by Greenland tento motiv nějak zvlášt vytěžil, ale něco z toho tam je. Skrze rodinu, která se snaží zůstat spolu a zachránit se, tvůrci ukazují velmi realistický pohled na chaos, bezmoc i čistě pudovou potřebu přežít. Samozřejmě to není nic nového, viděli jsme to ve Válce světů a vlastně ve většině katastrofických filmů. Ale zatímco ve většině z nich to byla záminka pro digiorgie, tady je to ústřední motiv. Takže spíš než na CGI, stojí celý film na ústřední trojici. Baccarin i Batler působili díky civilnějšímu pojetí věrohodně, scénář jim do pusy necpal patetické bláboly a napětí po většinu filmu nechybělo. Škoda že se po skvělé první půli nepokračovalo v podobném duchu a film postupně sklouznul do klasicky hollywoodského klišna. Důvod proč nedám lepší hodnocení je i stopáž, díky které se to ke konci táhlo a také kvůli absenci něčeho výjimečného, co by mě přimělo pustit si takový film třeba za měsíc znova. Přesto jsem spokojený...jak jsem zmínil...příjemně překvapený.

 • 75%
  0
  0
  15. 1. 2021
  Vurhor (2018 bodů)

  To by bylo, kdyby zrovna rok 2020 neměl aspoň jeden katastrofický film. Greenland vlastně nedělá v žánru žádnou velkou revoluci, mnohé aspekty si vypůjčil z filmů jako Drtivý dopad a 2012. Nicméně stojí za zmínku, že se tolik nepředvádí s onou ničivou podívanou, jako to dělal právě Emmerich. Místo toho se snaží více zaměřit na zoufalou a emočně nabitou situaci lidí, kteří se narůstající katastrofě snaží uniknout. Pro mnohé diváky to může být nuda, ale osobně jsem to vlastně dost ocenil, protože si tím snímek hezky vyšlapal svou vlastní cestičku, plus svým způsobem sledovat skupiny vyděšených lidí, kteří jsou ochotni udělat cokoliv, aby se dostali do bezpečí, je vlastně i děsivější. První polovina fakt dost dobrá, druhá už je nudnější, ale ono stupňující se nebezpečí dobře udrží divákovu pozornost. S ohledem na zobrazení samotné katastrofy je Greenland vlastně relativně průměrným filmem, ale s ohledem na zobrazení efektu na lidi, kteří si jsou vědomi přicházející katastrofy, to je vcelku kvalitní pokoukáníčko. Ve výsledku příjemné překvapení.

 • 75%
  0
  0
  5. 12. 2020
  InJo (1831 bodů)

  Nečekaná kvalita (a to mě přitom Ric Roman Waugh příjemně překvapil už nejednou). Spielbergova Válka světů bez emzáků a se znatelně nižším rozpočtem (což ale vůbec nevadí). První polovina pomalu za 5/5 - náramně intenzivní katastroficko-thrillerová jízda, která napětí a emoce těží ze zápletky a scén postavených na lidských konfliktech (jsou tu i velké trikové scény, ale na nich to vůbec nestojí). S blížícím se koncem je to (bohužel) čím dál tím víc hollywoodštější a průhlednější (byť stále celkově nadprůměrné), což je přeci jen škoda, protože zaděláno bylo na víc. I tak ale moc dobré.

Hodnocení a recenze Greenland: Poslední úkryt

72 75 ?
jak hlasovat?
 • Alex 100%
 • Ladaxxx 70%
 • Mrykodaj 75%
 • Mikik4444 100%
 • pantak 65%
 • Pete69 70%
 • Reacherjack2016 75%
 • nathanaelsulov 75%
 • Evianka 80%
 • Martrix 75%
všechna hodnocení (25)

V TV

V žebříčcích uživatelů

339. místo z 575 v žebříčku uživatele Mikik4444