At Eternity's Gate (USA)
USA USA
Francie Francie
110 minut

Žánry

:
Drama, Biografický

Obsah

:
Životopisné drama o malíři Vincentu van Goghovi natočil Julian Schnabel, režisér filmů Skafandr a motýl či Basquiat. Snímek zachycuje závěrečná léta umělcova více »« méně

Režie

:
Julian Schnabel

Scénář

:
Jean-Claude Carrière Julian Schnabel

Herci

:
Willem Dafoe Rupert Friend Oscar Isaac Mads Mikkelsen Mathieu Amalric ...
Jste na stránce filmu U brány věčnosti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu U brány věčnosti myslíte! K 25. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27277 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  4. 7. 2020
  Martrix (1005 bodů)

  Mám rád umění. Speciálně pak malířství a samozřejmě i životopisné filmy. Co ale rád nemám, to je kamera poskakující v patách herců, rozmazané a rozpité záběry, barevné filtry...rádobyumělecké pojetí. Zprvu mě to velmi iritovalo a zvažoval jsem, že si pustím něco jiného. Naštěstí jsem tak neučinil, takže jsem se dočkal druhé poloviny filmu, která obsahovala nemálo velmi dobrých dialogů, kterým vévodila rozprava s knězem, ve které zaznělo několik Goghových myšlenek, které stejně jako jeho obrazy předstihly dobu. A tak nakonec i ta hopsající kamera a filtry pomohly vytvořit obrázek o jinakosti člověka, který se narodil moc brzo na to, aby jeho vnímání svě(t)la někdo ocenil. Pro spoustu lidí je i dnes magorem, který si uřízl ucho a maloval divný obrázy. Tvůrci neměli ambice ukázat v čem byl vlastně Goghův dar/genius/prokletí. Zato se ale podařilo důstojně a s respektem ukázat tragédii Goghova bytí.

63 80 ?
jak hlasovat?
 • Martrix 80%
 • Brenan88 60%
 • ballrog 50%
 • Vojtas87 60%
všechna hodnocení (4)