Eric Clapton

77%
Eric Clapton

„Clapton je Bůh“. Graffiti s těmito slovy zaplavily celý Londýn a Eric Clapton se stal díky své unikátní hře na kytaru národním hrdinou. Dodnes je bezesporu jednou z největších ikon hudebního světa a patří mezi nejlepší bluesové kytaristy. Díky svému osobitému stylu hry si vysloužil přezdívku Slowhand čili Pomalá ruka.

Dokumentární film Eric Clapton přináší divákům nevšedně intimní pohled na umělcův osobní život, kariéru, vzestupy a pády. Celý dokument je věrohodný i díky tomu, že je doplněn o vyprávění samotného kytaristy a jeho blízkých sestavené z historických i nově zaznamenaných rozhovorů.

Divákům se naskytne možnost nahlédnout do Ericova osobního archivu, ve kterém jsou videozáznamy z jeho nejlepších koncertů a ze zákulisí, domácí videa, soukromé fotografie, dopisy a osobní zápisky z Ericova deníků. Claptonův talent je zde znázorněn upřímně a pravdivě, bez pozlátka. Za jeho úspěchy totiž stojí zejména ambice, tvrdá práce a bohužel i životní tragédie.

Svou kariéru Eric Clapton zahájil v roce 1963 založením skupiny Roosters, poté postupně uplatňoval svůj vliv a styl především ve skupinách The Yardbirds, The Bluesbreakers a The Cream. Hrál s Johnem Lennonem a Yoko Ono v Plastic Ono Band, spolupracoval s Georgem Harrisonem, B. B. Kingem. Řešil také závislost na alkoholu i drogách, propadal depresím. Potkala jej i vážná osobní tragédie. Ale tyto kritické okamžiky dokázal překonat a dál se věnuje hudbě. (Cinemart)
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8
Jsem velký fanda Claptona a tento dokument jsem si náležitě užil. Během více než dvou hodin sledujeme dopodrobna zmapovaný jeho život,který by jen málo kdo z nás dokázal ustát. Deprese,drogy,alkohol a ztráta syna. Právě tahle událost dala vzniknout jedné z nejlepších a nejsmutnějších písní Tears in Heaven. Velmi pěkný a dojemný dokument.

Dodatečné informace

Původní název:
Eric Clapton: Life in 12 Bars (více)
  • Velká Británie Eric Clapton
  • Velká Británie Eric Clapton: Life in 12 Bars
  • Velká Británie Eric Clapton: Leben mit dem Blues
  • Velká Británie Eric Clapton: life in 12 bars
  • Velká Británie Eric Clapton: Life In 12 Bars
  • Velká Británie Eric Clapton: Život ve dvanácti taktech
Premiéra v ČR:
30. 3. 2018
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Velká Británie
Přístupnost:
12+
Čeština:
Eric Clapton je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch