Amy (2015)

Dokumentární film

Amy (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
128 minut

Žánry

:
Dokumentární, Hudební, Biografický
Motto: Skutečný příběh dívky se slavným jménem

Obsah

:
Strhující film o vzestupech a pádech zpěvačky Amy Winehouse, která na začátku tisíciletí přepsala dějiny popové hudby. Její krátkou a bouřlivou kariéru více »« méně

Režie

:
Asif Kapadia
Premiéra: 6. 8. 2015
Distributor: Aerofilms
Jste na stránce dokumentu Amy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou dokumenty hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily dokumentů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o dokumentu Amy myslíte! K 30. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27112 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15941 bodů)

  Sledování tohoto filmu je divácké utrpení, a to myslím naprosto vážně. Tohle není jednoduchý snímek, je to film na dřeň, ukazuje postupné vyhasínání života mladého talentovaného člověka s úchylným voyaerismem, který jde často za hranu. Plná kina svědčí, že je to druh filmu, který chtějí diváci vidět a v narvaném malém sále Světozoru, kde jsem film viděl, mě až překvapilo, že složení diváků byly povětšinou matky s nezletilými dcerami. Po filmařské stránce je to natočeno brilantně, Kapadia umí i ze zrnitého a nekvalitního materiálu udělat zajímavé sekvence a graficky se mu povedlo z tématu vykřesat maximum možného. Jestli jste i jejími hudebními fanoušky, dozvíte se mnohé o zákulisí jejích textů. Takhle silný dokument v kinech dlouho nebyl.

 • 80%
  0
  0
  26. 10. 2016
  stantheman (2386 bodů)

  Skvělé , drsné drama v dokumenty o nezemsky originální zpěvačce , rvané svými slabostmi a lidskostí....Takový film si její památka určitě zaslouží......

 • 90%
  0
  0
  5. 9. 2015
  marie-kolarova (2112 bodů)

  Dokument je natočený z pohledy Amy. Zvolený postup umožňuje velmi dobře pochopit Amyino jednání a rozhodování. Její chování není manýrou rozmazlené hvězdy, ale křikem bolavého a křehkého nitra. Její nejbližší se dělí na dvě skupiny. Ti, kdo ji mají rádi, a jde jim o Amy jako lidskou bytost. Ví, že se musí léčit a i Amy toto chápe. Pro druhou skupinu je mašinou na peníze. Tisk potřebuje skandál a Amy je vděčný objekt. Drsným způsobem referuje o Amyiných eskapádách. Bez soucitu a smilování. Koho zajímá, co Amy sděluje svými písněmi. Excesy prodávají. Ano, milí diváci, sice nemáte takový talent, ale zato se určitě vedete spořádanější život než Amy. A trapné to není vůbec nikomu.

 • 70%
  1
  0
  9. 9. 2015
  lukas (1189 bodů)

  Škoda jen, že dokument o zákulisí a duši Amy Winehouse přišel až po jejím odchodu. Velmi chytře vystavěné na videoarchivech a vzpomínkách (hlasy i "mluvící hlavy") jejích nejbližších. Zajímavé, jak se hudební průmysl proměnil; to, co v 60., 70. letech hvězdám procházelo, se v 21. století nemilosrdně trestá. Diktát peněz, showbusinessu, cynické vtípky na adresu Amy Winehouse od poměrně renomovaných leaderů zábavy. Možná trochu delší stopáž. Amy nebyla jedna z řady rychlokvaškových celebrit. Trochu smutek.

 • 90%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1104 bodů)

  Ano, Amy byla člověk .... ač jsem tomu někdy nemohla uvěřit.
  Neskutečně nadaný a nešťastný člověk ...
  Skvělé!!!!!!!!!!!!!!

 • 50%
  0
  0
  8. 8. 2015
  tedoun (878 bodů)

  nemám rád drogy a chlast a tento film to propaguje jasně

 • 85%
  0
  0
  14. 8. 2015
  kurcova-simona (419 bodů)

  AMY, Amy Winehouse, vynikající skladatelka a naprosto jedinečná zpěvačka s božským talentem, nadpozemským zpěvem a duší, která pamatuje věky. Zároveň ale i stále křehká malá holka, která příživníky a příšerný tlak „slávy“ prostě neměla šanci zvládnout. (Její osud v mnohém připomíná Kurta Cobaina). Dokument překvapuje vynikajícím zvukem a střihem. Velice potěšilo, že se Asif Kapadia zcela vyvaroval „mluvících hlav“ a celý film postavil na autentických záběrech, komentářích blízkých osob a skvělé hudbě. PS okolnosti její smrti jsou obdobně divné, jako u Jimi Hendrixe - také se ledaskomu hodilo, že už nebude, když se nedá manipulovat.

 • 85%
  0
  0
  6. 1. 2016
  Jana_cajovnice (18 bodů)

  Dost povedenej dokument. Amy blíž, než jsem si myslela, že je možný se dostat.

71 84 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 100%
 • mims 80%
 • xjane 80%
 • Kim6 80%
 • Ogar 90%
 • Standa. 80%
 • stantheman 80%
 • Frodaalexis 70%
 • Riverdon 70%
 • batal 65%
všechna hodnocení (34)