Diego Maradona (2019)

Dokumentární film

Diego Maradona (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
130 minut

Žánry

:
Dokumentární, Biografický

Obsah

:
Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků více »« méně

Režie

:
Asif Kapadia

Herci

:
Diego Armando Maradona Claudia Villafañe ...
Premiéra: 18. 7. 2019
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce dokumentu Diego Maradona. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou dokumenty hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily dokumentů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o dokumentu Diego Maradona myslíte! K 27. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28345 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Diego Maradona


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  1
  27. 11. 2019
  Brenan88 (46333 bodů)

  S Diegem se to má přesně tak jak zazní v tomto parádním dokumentu. Je to osobnost,kterou buď milujete,nebo nenávidíte. Na jedné straně geniální fotbalista a na té druhé podvodník a feťák co se pachtil s mafií. Kapadia se snažil zachytit všechny zásadní události v Diegově životě a vlastně se mu to i docela podařilo. Na můj vkus mohl zajít ještě více do hloubky a hlavně ukázat co s Diegem dělo po odchodu z Neapole. Navíc je zde ukázkově zachycená hranice mezi láskou a nenávistí. Jak se z modly přes noc stane psanec a jak dokáže fotbal zfanatizovat města a vlastně i celé národy. Super dokument.

 • 85%
  2
  0
  26. 9. 2019
  lamps (14935 bodů)

  Vlastně dokonalá práce. Jedinou slabinou je příliš silné tlačení diváka do interpretace, že dobrý člověk Diego byl ve finále obětí po slávě lačnícího Maradony a chaotické neapolské společnosti. Ale jinak jde opět o příklad strhující dokumentární filmařiny pro divácké masy, která skrze ústřední motiv vnitřního souboje Maradonových osobností předkládá jednak věrohodný psychologický portrét slávou zmítaného muže, jednak kontroverzní příběh geniálního fotbalisty, jehož původ a postavení se až děsivě překrývaly s náturou nenáviděné, zločinem prolezlé Neapole (proto se také víceméně přeskakují předchozí angažmá a hráčský důchod. Fotbal je sice základním jádrem, ale Kapadia připodobňuje vývoj Maradonovy kariéry k různým osobním, politickým i společenským faktorům, tudíž vzniká hodnotný a v závěru také emocionální dokument především o Maradonovi - člověku, ovlivňovaném okolím a vlastní neústupnou povahou. Tak se sice obrázek kontroverzního bouřliváka trochu idealizuje, ale argumentační síla a formální kumšt zůstávají na vysoké úrovni. I divák fotbalem nedotčený by neměl mít sebemenší problém se do téhle životní pouti plně vcítit.

 • 70%
  1
  0
  20. 7. 2019
  Petrson (4137 bodů)

  Čekal jsem daleko větši hloubku o jeho problémech, drogách, kdy málem zemřel na předávkování v Uruguay (ještě do nemocnice mu pašovali drogy), napojení na Fidela Castra (Castrovu podobiznu má vytetovanou na lýtku), kdy sliboval Kubáncům, že jim pomůže v boji proti Američanům. Chtěl jsem vědět více o jeho názorech, o tom jak měl vlastní televizní pořad na Kubě, ale příběh byl skoro omezen na jeho působení v SSC Neapol. Nebylo řečeno, že hrál ještě po Neapoli znovu ve Španělsku, či že skončil tam, kde začal v CA Boca Juniors. Jako ternér to zkoušel v dlouho v SAE, či u argentýnské reprezentace. Je to silné, ale učesané, mnohé chybí, když už dokumnet vypadá, že mluví o celé jeho kariéře. Nic méně, každý karierní výtah nahoru má častoi i svůj volný pád. Skvělý fotbalista na životní horské dráze.

 • 75%
  2
  0
  24. 7. 2019
  marie-kolarova (2657 bodů)

  Solidně sestavený dokument, který plasticky přibližuje všechny peripetie Diegova fotbalového života, zvláště tedy jeho působení v Neapoli. Slušně vyvážený, solidní nestranný. Diego se užil obojího, byl vynášen do nebes a posílán do pekla. Přitom měl v sobě pořád kus kluka ze slumu, kterému svět přinesl vzestup a pád, lásku i nenávist, velebení i zatracení.

 • 80%
  1
  0
  19. 7. 2019
  Vildolf (567 bodů)

  Dokument byl velice pravdiví a šokující o tom čím si musel Maradona projít.

 • 90%
  1
  0
  1. 10. 2019
  Fricino (468 bodů)

  Velký Diego Armando Maradona a jeho život to je sám o sobě nejlepší scénář jaký kdy mohl být napsán o věčném tématu o vzestupu a pádu. Takže tady fakt stačilo rejžovi jen ty archivní záběry správně sestříhat a nechat do nich promlouvat Diegovi nejbližší a i jeho samotného aby z toho vznikl skvělej dokument. Jak pro ty, kdo tuto dobu zažili a pro něž byl tenkrát fotbalovým bohem, tak i pro ty, kdo se třeba ani o fotbal nezajímaj a vemou to jen jako zajímavou sondu do jedné komplikované lidské duše.

Hodnocení a recenze Diego Maradona

77 79 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 65%
 • antonin_nadvornik 85%
 • javonna4 80%
 • hlavněvklidu 80%
 • jan-kolek 85%
 • Riverdon 75%
 • Malfilipp 90%
 • virgoii 80%
 • pantak 80%
 • Meky 75%
všechna hodnocení (33)