Widows (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
128 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller
Motto: Zůstaly bez ničeho, schopny všeho.

Obsah

:
Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně více »« méně

Režie

:
Steve McQueen (II)

Scénář

:
Gillian Flynn Steve McQueen (II) Lynda La Plante

Herci

:
Viola Davis Liam Neeson Jon Bernthal Manuel Garcia-Rulfo Coby Goss ...
Premiéra: 29. 11. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  1
  1. 2. 2019
  Brenan88 (39395 bodů)

  Steve McQueen je šikovný řemeslník,ale na Vdovách jde hodně cítit,že jeho doménou jsou dramata a né krimi thrillery. V dramatických pasážích je velmi silný,škoda,že to samé neplatí o zbytku. Zápletka byla jako z devadesátkového akčňáku,ale i přes její naivitu jsem ji akceptoval. Úvodní scéna je parádní a realistická, to stejné platí i pro závěrečnou loupež. Z herců bych vypíchl především Daniela Kaluuya,který si toho sviňáka rázně užíval. Vdovy jsou dobrým snímkem,ale stejně jako předchozí McQueenovi nebude filmem,který si získá masy.

 • 65%
  3
  0
  10. 12. 2018
  lamps (12841 bodů)

  Vdovy mají parametry skvělého filmu, k jejich naplnění by ale musely psychologickou hloubku atakovat podstatně důmyslnějšími postupy než jen dlouhými záběry na ztrápené tváře hrdinek. A Steve McQueen, muž pozoruhodného řemeslného nadání, jehož inscenace většiny scén neupadá do sterility a oplývá zajímavými stylistickými nápady, by se musel rozhodnout, o čem chce vlastně vyprávět. Ten film následuje strukturu heist kriminálek s důrazem na rozšiřující se vědění publika ohledně postavení a činů postav, ale ve finále ho zajímá více uzavření psychologického oblouku, který je přitom dost povrchní, a mnoho nadějně rozvíjených motivů zůstane stát odstrčeno v pozadí (podivně (ne)uzavřená linie Colina Farrella, černoch z kadeřnictví nebo dokonce i potenciální highlight Liam Neeson). Moc se mi líbila realistická nátura akčních scén, která dala vzpomenout na Nelítostný souboj, bavil mě jemně zakomponovaný humor a hereckým výkonům těžko něco vytknout, ovšem Vdovy vnímám jako promarněnou šanci na nejsilnější emancipační drama dekády - je z nich jenom nešťatně sestříhaná a příliš zkratkovitá přehlídka technické vytříbenosti a působivé režijní vize, která bohužel rychle zapadne.

 • 85%
  3
  1
  2. 12. 2018
  ob_ver (122 bodů)

  V úvodu na diváka film zaútočí třeskutou akcí, při níž se tají dech a zpětně si říkáte, že v tomto modu, kam vás režisér pustí jen nahlédnout, odhalí zajímavý příslib a sebejistotu, nezměrný potenciál. Skrze skromnost s jakou tvůrce pracuje dále sice tu a tam probleskne jistý kalkul, ale neiritoval mě. Stejně tak mě výjimečně neiritoval výkon Colina Farrella. Herecké výkony a hloubka charakterů s ohledem na počet rolí velmi příjemně udivuje, hlavní role vás nenechá zaváhat. Je moc příjemné koukat na film, který si příliš neláme hlavu s korektností a stereotypy, přestože první dojem před shlédnutím může být opačný, v tomto směru má film nevídanou úroveň sebeironie, tleskám. Ambice psát dějiny tady nehrozí, je to přehlídka samozřejmé úrovně kumštu, osvěžující!

 • 10%
  0
  0
  5. 4. 2019
  akela (81 bodů)

  steve mc quenn je jen jeden a vzdy bude

75 74 ?
jak hlasovat?
 • ferry-farka 80%
 • akela 10%
 • Mondyes 100%
 • Reacherjack2016 70%
 • Riverdon 80%
 • Jouda 85%
 • renata-blahutova 80%
 • Psisko59 75%
 • Brenan88 70%
 • mondak 75%
všechna hodnocení (29)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: