Nepřátelé (Česká republika)
USA USA
134 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Western

Obsah

:
Amerika prodělala občanskou válku a Joseph J. Blocker (Christian Bale) je oddaným mužem. Jak se zachová, když obdrží rozkaz vyprovodit umírajícího válečníka více »« méně

Režie

:
Scott Cooper (II)

Scénář

:
Scott Cooper (II) Donald Stewart

Herci

:
Scott Shepherd Rosamund Pike David Midthunder Christian Bale Rory Cochrane ...
Přehrát online O2

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  2
  0
  21. 5. 2018
  Brenan88 (39004 bodů)

  Nedokážu pochopit jak je možné,že Christian Bale nezískal za svůj výkon Oscara. Vlastně už vůbec nerozumím tomu jak je možné,že na jeho kontě nepřistála ani nominace. Jeho výkon je naprosto geniální a vlastně si ani nepamatuji,že bych ho někdy viděl tak bezchybně hrát. Právě on je tím ústředním bodem tohoto filmu a na celkovém výsledku to jde sakra znát. Kamera je nádherná a to jak je zde nasnímaná divoká příroda s spolu s modrým nebem je okouzlující. Jen na tyto záběry bych se vydržel dívat hodiny. Námět je zajímavý a dostatečně špinavý a syrový. Zkrátka chlapská podívaná jako řemen. Takový Western už tu bylo dlouhou dobu potřeba. Nemilosrdný,brutální,osudový a krvavý. Navíc v sobě nese poselství a zajímavé myšlenky. I přes délku 130 minut jsem ani na chvíli nenudil. Každá postava je originální a zajímavá. Vynikající podívaná. 85%

 • 90%
  0
  0
  2. 10. 2018
  lamps (12166 bodů)

  Apocalypse Now amerického západu. Úplně jiný western - a nádherný. Struktura na bázi Coppolovy legendy, kdy se cestuje tematickou krajinou za prozřením a uvědoměním si, bravurní herecké výkony, něžný a zároveň zneklidňující minimalistický soundtrack a nevídaná duševní hloubka. A konec, u něhož se vám chce brečet společně s hrdiny. Filmařsky záměrně strohé, ale Cooper zase boduje senzitivním vyprávěním, které je sice pomalé, ale v souvislosti s klíčovým důrazem na interakce mezi aktéry a celkový kritický obraz tehdejší hnusné americké etapy se mu nedá takřka nic vytknout. Těch zádumčivých scén u ohně možná mohlo být méně a vývoj vztahu kapitán - náčelník je přeci jenom urychlen, to však nemá na celkovou emocionální a myšlenkovou katarzi pražádný vliv. Proč tohle sakra nemělo žádné oscarové nominace?!!

 • 80%
  0
  0
  7. 6. 2018
  VasaFlasa (1804 bodů)

  Po dlouhé době Hollywood dodal kvalitní western a po tarantinovských 8 hrozných další dobrá podívaná, která mohla být podle mého vkusu více krvavější. Pan Christian Bale v roli pistolníka mile překvapil a film hodně táhne. Škoda, že takových kvalitních westernů není více.

 • 90%
  0
  0
  4. 11. 2018
  marie-kolarova (1627 bodů)

  „Jen jsem dělal svoji práci.“ hájí se kapitán v rozhovoru s bývalým příslušníkem jeho jednotky, jemuž se dělání této práce, tedy vraždění indiánských žen a dětí tak zažere pod kůži, že přestal vnímat, kdy už není v práci. Kapitán se pořád drží profesionální pravidel, která ho udržují ve funkčním stavu, byť doba se posunula a Amerika si začíná uvědomovat, že masakry Indiánů se í vymykly z ruky. Indiáni, konkrétně Komančové, také nejsou žádní andílci, což dost divák naservírováno hned v úvodu filmu. Ostatně, každý s kým s během pouti kapitán a indiánský náčelník setkají, sleduje nějaké nekalé záměry. Scott Cooper vypráví prostřednictvím krajních zážitků, kdy jednotliví členové skupiny odhalují své běsy, přičemž je současně drží na nohách dodržování jistých pravidel, které absentuje u těch, co žijí bez pravidel. Ti si zaslouží smrt nekompromisně. Kapitán se během té strastiplné pouti se bolestně prokope k poznání, že Indiáni zase nejsou takoví zmetci. Toto poznání zvláště ostře zvýrazní jedna ze závěrečných scén. Bolestná road movie s optimistickým závěrem.

82 75 ?
jak hlasovat?
 • marie-kolarova 90%
 • Teresie 80%
 • Meky 65%
 • lamps 90%
 • pantak 85%
 • VasaFlasa 80%
 • Brenan88 85%
 • wop 85%
 • puposlav 75%
všechna hodnocení (9)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: