Tanec s vlky

84%
Tanec s vlky

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů.
Psisko59
Psisko59
32 829 bodů
9.5
Kéž by se Kostnerovi bývalo herecky i režijně dařilo dál na stejné úrovni ... od té doby vážně nic moc. Ale za Tančí s vlky děkuji.
Pete69
Pete69
30 353 bodů
8
Skvělý film. Kevin Costner a jeho režijní dílo je kontroverzní, ale něco se povedlo a to dokazuje tento snímek. Film ukazuje věci páchané na původním obyvatelstvu Severní Ameriky, ale to předvedl třeba i Karel May - Vinnetou. V tanci s vlky jsem se dočkal vysoce nadprůměrného westernu zkříženého s dramatem.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 306 bodů
8
Působivý western, kde Costner úspěšně hraje na svědomí a city USA. A i my ho můžeme docenit. Perfektní hudba, uvěřitelné stupňování a vůbec jedinečná atmosféra dělají z Tance z vlky právoplatný vzor pro srovnávatelné nástupce. Jako hodně "vzorových" filmů je ale maličko očividný.

Dodatečné informace

Původní název:
Dances with Wolves (více)
  • USA Tanec s vlky
  • USA Dances with Wolves
  • USA Bailando con lobos
  • USA Balla coi lupi
  • USA Danse avec les loups
  • USA Der mit dem Wolf tanzt
  • USA Tanec s vlkmi
Premiéra v ČR:
6. 6. 1991
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
22 mil. USD
Tržby:
424,21 mil. USD (celosvětově)

Podobné