Mark Felt: The Man Who Brought the White House Down (USA)
USA USA
103 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Thriller, Životopisný

Obsah

:
Příběh Marka Felta, který pod kódovým jménem "Deep Throat" pomohl novinářům Bobu Woodwardovi a Carlu Bernsteinovi v roce 1974 odhalit aféru Watergate.

Režie

:
Peter Landesman

Scénář

:
Peter Landesman

Herci

:
Liam Neeson Diane Lane Marton Csokas Tony Goldwyn Ike Barinholtz ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  30. 3. 2018
  Brenan88 (39396 bodů)

  Tam kde končí Akta Pentagon začíná Mark Felt jenž pomohl odhalit zločiny Bílého domu a "svrhnout" prezidenta Nixona. Osobně mám s tímto snímkem stejný problém jako právě s Akta Pentagon. Příliš se nezajímám o Americké dějiny a všechny tyhle události znám jen okrajově. Snad i proto mne filmy obsahově příliš nebavily. Na druhou stranu mne utvrdili v tom,že si v nejbližší době pustím Všechny prezidentovi muži a doženu tak dlouhodobý rest. K tomuto snímku mám jednu velkou výtku a to,že se mi zdál stejně jako hlavní postava chladný a bez emocí. Dějová linka s dcerou tak působila zcela rušivě a zcela bych jí vynechal. Herecky velmi dobré a hlavně Liam Neeson překvapil. Ani si nepamatuji kdy jsem ho naposledy viděl ve vážné roli. Každopádně příjemná změna,kterou bych rád uvítal i v budoucnu. Ve srovnání s nedávnými Akta Pentagon je Mark Felt slabším filmem,ale rozhodně stojí za shlédnutí. PS: Trochu bych změnil ten dlouhý všeříkající název.

 • 60%
  0
  0
  29. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (16039 bodů)

  Aféra 'Watergate’ odvyprávěná zase z poněkud jiného úhlu. Jak praví Wikipedie: ‘Mark Felt byl hlavní poskytovatel informací v době aféry Watergate. Tehdy vykonával funkci náměstka ředitele FBI a bez přehánění je možno jej označit za nejúspěšnějšího ´whistleblowera´ všech dob, neboť si udržel svoji pozici v zaměstnání a přístup k informacím, aniž by jeho identita byla po celou dobu odhalena.’ A právě o tom tento snímek je. Veze se však na skromnosti takové obyčejné vyprávěnky. Co všechno bylo z historie použito a co, po pochopitelně hlavně kvůli stopáží, vynecháno, ví jen historikové. Liam Neeson si tedy po řadě drsných akčních snímků střihnul politický film, kde sice v má roli právě Marka Felta určité charisma, ale přesto jakoby k celkovému dojmu něco chybělo. Příběh je poskládaný z různých jednání a tak, jako celek, vyznívá spíše klipovým dojmem. To zapříčinilo, že příběhu chybí napětí a vůli diváka zaujmout. Co se týče aféry ‘Watergate’, je potřeba už o tom něco znát, jinak hrozí úniky o co vlastně konkrétně jde. Sice samozřejmě nechybí dobové záběry, ale na celkový dojem je to prostě málo. A tak snímek může posloužit snad jen jako malá připomínka něčeho, co Ameriku ve veřejném mínění ovlivnilo tak mohutně, že ji to v poklidu nenechává spát do dnešních dnů.

59 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 60%
 • Eliška Jana 50%
 • Had 65%
 • Brenan88 60%
všechna hodnocení (4)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: