J. Edgar (USA)
« další názvy »
USA USA
137 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Krimi, Životopisný
Motto: Nejmocnější muž světa

Obsah

:
Snímek pojednává o Johnu Edgaru Hooverovi, který byl prvním a nejdéle sloužícím ředitelem ve službách americké FBI.

Režie

:
Clint Eastwood

Scénář

:
Dustin Lance Black

Herci

:
Leonardo DiCaprio Josh Hamilton Geoff Pierson Cheryl Lawson Kaitlyn Dever ...
Přehrát online O2
DVD: 25. 4. 2012
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 35%
  0
  0
  12. 3. 2017
  Brenan88 (40036 bodů)

  Clint Eastwood mě tentokrát zklamal tak,že se to nedá slovy ani vyjádřit. Spojení Clinta a Leonarda u mě vyvolalo obrovské očekávání. Bohužel o to víc jsem byl překvapený jaká nezáživnost na mne čekala. J. Edgar Hoover je bezesporu zajímavá osobnost v amerických dějinách a byla otázka času kdy se jeho život objeví na filmových plátnech. Leo hraje,tak jak to jen jde,ale ztvárnit takového sebestředního a arogantího hnusáka jako J. Edgar byl je i nad jeho síly. Zajímalo by mě kdo v tomto filmu dělal masky,protože to pěkně odfláknul.

 • 90%
  0
  0
  21. 5. 2015
  martin-mickey-stusak (19026 bodů)

  Clint Eastwood tentokrát sáhnul po scénáři Dustina Lance Blacka a natočil v jádru temný snímek o zakladateli a svým způsobem vůdci americké FBI. Hlavní roli svěřil Leonardu DiCapriovi, který se toho zhostil velmi příznačně, zodpovědně a s respektem k této osobě. Téměř životopisný příběh od založení FBI až po jeho smrt prezentuje dobu poměrně těžkou co se týče politického uvážení i zájmu veřejnosti. Nelehké prosazování zákonů pomáhající k dopadení pachatele i odvracení špíny a pomluv bralo za své J. Edgar byl v jádru velmi drsný a šel si tvrdě za svým a to bez ohledu na nikoho a na nic. Pro mnohé byl trnem v oku, avšak měl výsledky a o to šlo především. Každopádně se stal historicky velmi zajímavou osobností plného nezodpovězených otázek a nevyřčených tajemství. Eastwoodovi se povedlo zachytit opravdu ponurou dobu, která však byla svým způsobem nutností a to nejen po politické stránce. Při sledování snímku může i zatrnout a vyvolat neblahé pocity. A možná to bylo i Eastwoodovým úmyslem, což by se mu povedlo. Jedná se tedy o povedenou historickou zajímavost, která spíše osloví americké diváky.

 • 70%
  0
  0
  3. 2. 2017
  Sheldon (14012 bodů)

  Biografický snímek o kontroverzním zakladateli FBI Hooverovi, který diváky překvapil zejména tím, že zdaleka není tak kontroverzní, jak se asi dopředu očekávalo. Film jako takový má na Eastwooda pomalejší tempo a i když se DiCaprio i Naomi Watts snaží, jede ten film jen trochu málo přes půl plynu. kdo se zajímá o dějiny bude ale zřejmě spokojen.

 • 65%
  0
  0
  28. 12. 2014
  kedl (6364 bodů)

  Popravdě, čekal jsem víc, víc z osobního života, místo toho tu máme druhou "Výměnu"....Hoover tu ze sebe dělá největšího "borce" a o to větší překvapení vás čeká na konci...nicméně filmařsky je to precizně zvládnuté, Leo, masky, výprava, hudba kamera to vše si Clint dovede ohlídat, podobně jakou u Výměny, nicméně do dějin kinematografie se J.Edgar asi nezapíše a to je škoda, potenciál tu na to byl.

 • 50%
  1
  0
  24. 3. 2016
  Tomas_313 (1142 bodů)

  J. Edgar mě ani trochu neoslovil. Film je zbytečně dlouhý, vleče se a ani snaživý DiCaprio nedokázal zmírnit mé trápení. Drama o jednom z nejmocnějších mužů v historii Ameriky by zasloužilo přece jen něco lepšího ( a to píši s největší možnou úctou k Eastwoodovi ). Nerad to přiznávám, ale čím déle jsem hleděl na tento film, tím méně mě Hoover jako osobnost přitahoval a zajímal. Bylo to nudné, neosobní, trochu americké ( = přikrášlené ) a nevyslovitelně neinteresantní. Snímek posloužil jako malá kulturní vložka, konečně vím, že nejsem sám, kdo ujíždí na maminčiných šatičkách, ale to bude asi tak vše. Při závěrečných titulcích jsem byl vlastně potěšen, že už mé strádání končí. 50%

 • 70%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Dzany (407 bodů)

  Většina lidí považuje za poslední Eastwoodův snímek vyzrálé Gran Torino a jeho Život po životě bere v potaz již jen jako špatný vtip. Od J. Edgara se čekalo mnohé a první kritiky vyzdvihovaly Clintovu režii a Leův herecký diktát do nebeských výšin. Nemýlili se. Eastwoodova režie je po tolika letech praxe velmi sebejistá, pevná. Lpí na veškerých detailech a prolínání časových úseků užívá velmi chytře a nenuceně.Všechny důležitá data a potvrzené případy jsou bezesporu podány zajímavě a především reálně. Na jejich úkor se ale ostatní scény utápí v sáhodlouhé nudě.

64 65 ?
jak hlasovat?
 • dav.bal 70%
 • Trable 80%
 • Angelus 65%
 • Hazel 5%
 • cerfik 100%
 • jarv 70%
 • Brenan88 35%
 • Sheldon 70%
 • Madon 90%
 • jana-kohutova 80%
všechna hodnocení (55)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: