The Invisible Man (USA)
« další názvy »
USA USA
110 minut

Žánry

:
Horor, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Remake
Motto: Už mě nikdy neuvidíš. A bude tě to bolet.

Obsah

:
Když Cecilia (Elisabeth Moss, hvězda seriálu Příběh služebnice) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického více »« méně

Režie

:
Leigh Whannell

Scénář

:
Leigh Whannell H.G. Wells

Herci

:
Elisabeth Moss Oliver Jackson-Cohen Aldis Hodge Michael Dorman Storm Reid ...
Premiéra: 5. 3. 2020
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Neviditelný. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Neviditelný myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28160 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Neviditelný


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  17. 1. 2021
  Pete69 (21186 bodů)

  Popravdě jsem čekal více. O snímku jsem nevěděl vůbec nic, jen to, že má slušné divácké hodnocení. První půlhodinu příběh opravdu tajemný a když se objeví neviditelný ex, váhal jsem, jestli je to duch, nebo má opravdu neviditelný oblek, což bohužel naznačila sama hlavní hrdinka na začátku příběhu. Atmosféra hutná, je celkem děsivé, že je vedle vás někdo neviditelný. Věc, která se objevuje v příbězích a pohádkách od nepaměti v novém hávu působí dobře. 70%.

 • 70%
  1
  0
  26. 3. 2020
  Sheldon (16026 bodů)

  Jak natočit permanentně vystresovanou mladou ženu? Zkombinovat scénáře k filmům Noci s nepřítelem, Muž bez stínu a mixnout minimalistickým režijním stylem Johna Carpentera, kterému by měl Jason Blum platit doživotně rentu. Obecně platí, že pokud tvůrci pracují s limitovaným rozpočtem, tak by se měli dopustit něčeho originálního. Tady se mohlo tak krásně operovat s tím, že ona je magor a přijít s nějakou údernou pointou, jenže je z toho zase jen rádoby korektní thriller. Pokud by se z tohoto filmu vystřihlo 40 minut výplně, zejména scén typu - Vím, že to udělal Adrien, tak by se to podstatně zrychlilo a bylo by to záživnější. Mimochodem ta věta ve filmu zazní snad 60 krát. Jinak naprosto klasické béčko, kde by se měl střihač přiznat, že úplně nevěděl co dělá.

 • 80%
  1
  0
  14. 3. 2020
  lamps (14894 bodů)

  Ten tolik vypichovaný feministický podtext je samozřejmě funkční, ale mě spíše bavila chytře variovaná transtextuální forma, v rámci níž se s neviditelnou maskulinní hrozbou zachází. Skvělým tahem je hned pomyslná absence prologu a okamžité navázání na hledisko ztrápené ženy, která se chce zoufale vyprostit z okovů svého manžela - hned úvodní sekvenci ostatně po prvním zhlédnutí považuji za filmařsky nejlepší z celého snímku. Nepřítel se tak stává postupně vyprofilovaným především skrze dialogy ostatních postav, skrze úvodní představení jeho honosného sídla a prostřednictvím uvědoměle vkloubené MeToo kampaně, zatímco hlavní hrdince jsme vyloženě nuceni držet palce již od prvních vteřin a Whannell může v druhé polovině upouštět od dominantního vytváření napětí na úrovni jednotlivých scén (odkazujících k známým duchařinám více, než se na první pohled a při absenci viditelného nepřítele zdá) a přesouvat se k motivům překvapení a vyvolávání zvědavosti na úrovni příběhu jako celku (jak to všechno narafičil a jak přimět ostatní, aby Cecilii uvěřili?). Díky oné transtextuální žánrové vyhraněnosti jde o dílo mnohem sofistikovanější než jen 'únik zneužívané ženy před bohatým tyranem' a divák si v jeho průběhu může klást interpretační výzvy, ale na druhou stranu se na většinu otázek odpoví příliš brzy či se dají snadno vytušit a závěr funguje spíše jako nutná satisfakce než jako odvážné završení různých žánrových a motivačních konceptů. Musím ale uznat, že to celé drží celkem suverénně pohromadě a s výjimkou pár scén, jejichž účinek napodruhé předem zpochybňuji, je to výborně (byť vlastně nenápadně) zrežírovaný průsečík mezi klasickým hororem od Universalu a moderní žánrovou hrou s divákem, jakých v současnosti opravdu moc nevzniká. Scéna s barvou na půdě a konkrétně její vyvrcholení mě vystrašila skoro jako pasáž ve ventilaci z prvního Vetřelce.

 • 85%
  0
  0
  10. 2. 2021
  sabule (14226 bodů)

  Po dlouhé době zajímavý a napínavý horor,který mě potěšil.Výborně vygradovaná akce s lehce vyšinutou hlavní hrdinkou,které samozřejmě nikdo nevěří až když se s neviditelným zlem utkají sami.A nakonec povedený a zajímavý závěr,který jsem tak trochu nečekal.

 • 70%
  0
  0
  25. 3. 2020
  Tom Hardy (5255 bodů)

  Film, u kterého jsem si uvědomil, že ač oceňuji všechno to pečlivě budované napětí, prokreslenou psychologii i VELMI dobré zaznamenání toho, s čím se vyrovnává oběť šíleného manipulátora, stejně mi nakonec udělá největší radost béčkové šlápnutí do plynu, kdy se "hlavní hrdina" konečně utrhne ze řetězu. Evidentně je to to, co od podobné látky chci především.

 • 95%
  0
  0
  7. 6. 2020
  Mikik4444 (3243 bodů)

  Pocit z filmu ? Za mě je to super.

 • 80%
  0
  0
  8. 4. 2020
  VasaFlasa (2801 bodů)

  Výborný snímek a jen škoda, že se Neviditelný kvůli coronaviru stal neviditelným již po pár dnech nepromítaní v kinech a zapadl na VOD. Musím uznat, že tímto snímkem mě Leigh Whannell zaujal stejně jako s předchozím Upgradem a přiznám se, že budu tohoto nadějného režiséra a scénáristu více sledovat a očekávat jeho další počiny, které snad budou stejně originální jako dva výše zmíněné filmy.

 • 65%
  0
  0
  9. 6. 2020
  Martrix (2568 bodů)

  Jsem starej, chudej, tlustej a plešatej, takže jsem taky neviditelnej (min. pro ženský určitě) a vyvádím takhle? Nevyvádím. Motivy Adriana mi přišly dost slabé i kdyby byl opravdu narcistický psychopat, který po nocích čítával návodník Jak se krotí princezny, od J.R.R Stalkiena. Zdejší experty na krásu zaráží jeho motivy spíš v kontextu toho, že se jim Cecilka nezdá být dostatečně repre.. Já to vidím spíš v blbým scénáři a naopak oceńuju, že tvůrci neobsadili nějakou blonďatou krasavici, která by se zmohla jen na jekot a dva typy vyděšených výrazů(s makeupem a bez makeupu). Jen ať si uvědomí i obyčejný ženský, že můžou padnout na bohatýho vynálezce, který s nimi bude chtít mít dítě, bude jim věrnej, bude se zajímat nač myslí a co dělají... kterej možná, fakt možná, občas tu starostlivost trošku přepískne...ale co by dnes proboha ty ženský chtěly? No, co už....Neviditelný je stejně uměle vyhajpovanej, jako kdysi Anihilace...hodně se o tom mluví a píše, ale zase taková pecka to není. Byť uznávám, je tam pár dobrých momentů, které zafungovaly. Ale jako celek...spíš lehce nadprůměrnej thrillerek, než horor. Ale protože mi předvidatelnost v hororollerech fakt vadí, budu hodnotit přísně. PS: Ta záhadná proměna ze zoufalé pološílené oběti, na chladnokrevnou...sice vybízí k pokračování The Invisible Woman, ale současně nehází moc lichotivé světlo na scénáristu...nebo režiséra.

 • 80%
  1
  0
  9. 3. 2020
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Výborně vybudována atmosféra se skvělou Elisabeth Moss, totálně a naprosto uvěřitelnou obětí psychopata. Atmosféra houstne a od Cecilie se odvracejí její nejbližší. Druhá polovina je výrazně akčnější, přičemž v jednu chvíli scénárista ztratil nit a scény z nemocnice nepatří k tomu nejzdařilejšímu, respektive pro mě jsou nejnudnější z celého filmu. A také v tomto místě nejvíc logických lapsů. Těch je jich víc, některé neruší a konvenují s tím, jak se Cecilii rozmazává realita a fikce. Stopáž je přetažená, ale dá se usledovat bez mimořádné nudy. Super hudba. Potěšil mě oldschoolový závěr, na takový se vždy ráda podívám. Jako studie dokonalého psychopatického manipulátora funguje výborně. Aby bylo jasno: pro psychopata není důležité, jak moc velká krasavice je madam, on má potěšení z toho, jak moc ji ovládá.

 • 75%
  0
  0
  24. 3. 2020
  Vurhor (2018 bodů)

  Podle traileru to vypadalo na třetiřadý a nanicovatý horůrek, ale překvapivě se nakonec jedná o relativně slušný a napínavý thriller s dobrou atmosférou a fajn nápady. Paranoia a následně i zoufalství hlavní hrdinky z toho, že ji mučí neviditelná síla, jejíž existenci však nemůže nikomu pořádně dokázat, jsou největší síly filmu. Obzvlášť v první třetině, ve které je mnoho skvěle zkomponovaných záběrů na "prázdné" místnosti a místa v domě, vyvolávající v divákovi pocit znepokojení a možná i strachu, protože si je jistý, že tam "něco" je, i když to nemůže vidět. Nemluvě o povedené implementaci zvukových efektů a hudby, které doplňují už tak skvělou atmosféru. Faktu, že poslední třetina byla už mnohem akčnější, se asi nedalo vyhnout, ale stejně bych možná víc ocenil, kdyby si tvůrci ještě více pohráli s onou děsivou mysteriózností celé té neviditelné síly, protože právě tehdy snímek opravdu pevně držel diváka v křesle. Navíc samotný konec mi přišel velice uspěchaný a v podstatě i vcelku nelogický. Ale ona parádní první třetina to naštěstí zachraňuje. Není to horor. Jen takový strašidelný polo akční thriller.

 • 80%
  0
  0
  6. 3. 2020
  ob_ver (551 bodů)

  Brakové příběhy o moci a manipulaci zřejmě Whannellovi osudově uhranuly. Asi budu patřit k těm, kteří jej za to budou přijímat možná až nekriticky. Invisible Man je látkou, která po novém, neokoukaném a hlavně méně šablonovitém podání hlasitě volala. Výtky mohu směrovat k lehce kolísavým hereckým výkonům. A nesouhlasím s výtkami recenzentů, že scénář zvlášť drhne logikou, protože jakkoli se chování a děj občas uchýlily k vymykajícím se událostem, ty byly vždy zpětně objasněny. Výtka tedy musí směřovat ke zpracování, protože díky několika těmto momentům se napětí filmu také nedaří držet, jak by mu slušelo. Scénář tedy spíše drhne vcelku neohrabaným dávkováním a plynutím, střih tyto momenty pak občas bolestně podtrhuje. Celkově by snímku asi neškodila o fous kratší stopáž, našel bych drobná hluchá místa. Nosné téma, chcete-li pointa, je ovšem uchováno ryzí, jsem nadmíru spokojený - předlohu zpracovává až vyčerpávajícím způsobem v nejlepším slova smyslu.

 • 70%
  0
  0
  27. 4. 2020
  mikysrba (432 bodů)

  Velice složité pro mě zhodnotit tento snímek. Whannell již mnohokrát naplno prokázal jaký talent v něm dřímá, fakticky za poslední dobu nešlápl vedle. A po filmu Upgrade z roku 2018 jsem od Neviditelného očekával mnoho.....Teď mohu říct, že se film asi vydařil, o tom žádná, ale ten svůj plný potenciál nebyl dle mého využit na sto procent. Samotný námět velice fajn, sice k němu po celý film divák nedostane nějaké hlubší vysvětlení, ale to bych asi tak neřešil. Kate Moss jednoznačně tím největším tahákem filmu, její psychický rozklad se podařilo tvůrcům věrohodně vyobrazit, dost jste s ní ze své pohovky jako divák soucítili, neskutečně emocionálně prožitý herecký výkon. A ta tajuplná dunicí hudba podpořená perfektním mixem zvuku rozhodně tento celkový zážitek z filmu kladně umocnila. Spíš mám menší problém se snímkem jako celkem. Místy nelogické chování postav, scénáristicky by se pár děr našlo, a hlavně asi nejsem plně spokojen se závěrem. On se jeví napoprvé velice promyšleně, ale když se nad tím tak zpětně zapřemýšlím, tak se WOW efekt nedostavil (to se například u filmu Upgrade vydařilo). Takže suma sumárum.....OK záležitost, ale bohužel z toho nejsem nikterak odvařený. Škoda. Za mě dávám 68 %

 • 80%
  0
  0
  4. 8. 2020
  lukas-gajdos (168 bodů)

  Neviditelný je snímek, který si pohrává s myšlenkou lehkého napdřirozena, kterou chce zakomponovat do blízké budoucnosti. Snímek jako takový je obsahově velice poutavý, napětí funguje bez debaty naprosto výborně a herecký výkon Elisabeth Moss je naprosto dechberoucí, když se z psychopata, kterou týrá vlastní manžel, stane záhy žena, která všemu přijde na kloub. Místy jsem se lekl, a během filmu jsem měl neustále mrazení, že se něco stane a udržuje diváka v napětí. Konec byl dobrý, ale zasloužil by si lepší spád.

Hodnocení a recenze Neviditelný

76 72 ?
jak hlasovat?
 • JoeyDeLuca 75%
 • slevin 75%
 • thx 80%
 • Mrykodaj 75%
 • Lovecour69 75%
 • Marek88 85%
 • Crreed 75%
 • Evianka 85%
 • walcom-walentin 75%
 • jakub-fabry 40%
všechna hodnocení (78)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 11 v žebříčku uživatele Fandysek