Česká republika Česká republika
56 minut

Žánry

:
Krimi, Thriller

Obsah

:
V blízkosti jedné ze šumavských vesnic se objevují nakažená zvířata, virolog Pavel Rogl má za úkol nalézt příčinu a dohlédnout na následnou vakcinaci. více »« méně

Režie

:
Tomáš Bařina

Scénář

:
Jan Stehlík

Herci

:
Kryštof Hádek Stanislav Majer Johana Matoušková Jan Vlasák (I) Filip Čapka ...
Jste na stránce seriálu Vzteklina. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Vzteklina myslíte! K 20. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vzteklina


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 30%
  6
  2
  18. 1. 2018
  ballrog (21442 bodů)

  Po shlédnutí prvního dílu se nemohu zbavit dojmu, že se jedná o coververzi Slunce, seno, jahody, kde je rekordní dojení nahrazeno vzteklinou, a celé to bude říznuto neúspěšnou snahou o napodobení Městečka Fortitude. Vzteklina zatím kvalit ani jednoho z citovaných děl nedosahuje, přestože snaha Hádka vypadat a hrát co nejvíce jako Šimon Plánička je více než zjevná. Takže zatím špatně.

 • 30%
  4
  2
  9. 2. 2018
  Sheldon (16048 bodů)

  Úvodní scéna prvního dílu byla takové WTF, že jsem nic tak špatně režírovaného snad ještě neviděl. V podstatě kombinace béčkového osmdesátkového horroru s černou komedií. Jenže ono se to začalo brát vážně. Říkal jsem si, že to bude přiznané béčko se vším, co k tomu patří, ale celé to vyznělo do prázdna. Herecky to docela slabota, hlavní hrdina Kryštof Hádek je bez charizmatu a jeho vzhled je hodně velká pomsta, když si člověk vezme, jak vypadá ve skutečnosti. Tohle se opravdu moc nepovedlo.

 • 40%
  4
  1
  11. 1. 2018
  Pas (6214 bodů)

  Šumavské hvozdy nabízejí zajímavé prostředí pro mysteriozní temný thriller, navíc prostředí neotřelé vůči betonové džungli velkoměsta.Rozjezd celé série nebyl špatný ,dokonce s lehce hororovým nádechem kdy atmosféra lesní chaty bičované přírodními živly nabidla solidní kulisu pro tajemné vraždy.Poté však nastává značný pokles kvality i tempa.Samtoný příjezd hlavního hrdiny který se ujímá vyšetřování ještě tak tragický není, ovšem následující dějová linie ano. Scénarista, bůhvíproč, má neskonalou potřebu naroubovat na děj krimi příběhu manželské vztahy, sousedské rozepře,rodinná pouta a bezpočet dalších motivů..Snímek díky tomu sklouzává do parodie (někdy zřejmě i nechtěné) ale hlavně se kupí logické nesmysly a stupidní jednání postav.Po lese v okolí běhají nakažená zvířata ale rodinka si v pohodě vyjede na houby...V tomto duchu se odvíjí většina série, což se jeví jako evidentní natahování času.Pokud by to sestřihali do poloviční stopáže vůbec by to nebylo od věci.Samotné rozuzlení je pak opravdová chuťovka. Nutnost nacpat do krimi příběhu historicko-politické vazby ,kdy zlí Češi ubližují hodným Němcům řešit nehodlám, jen platí logika o příčině a důsledku.Pachatel je odhalen a dopaden ,hlavním hrdinou ,policie zase někde lelkuje s hamburgery na kanapi.To mohlo být i horší ovšem závěrečná scéna "nemá chybu"!!! Jako z laciné telenovely nám je nabídnuta hádka o nábytek manželů Papežových u dodávky na silnici. Madam nevěrná nastoupí do dveří vpravo a dodávka odjíždí. Z toho jasně vyplývá , že řídil někdo jiný. Tipnul bych si jejího milého Machara kterého pustili i když zabil "medvědáře" což mu policajti předtím sdělili ve vazbě.Tady už opravdu tvůrci silně přestřelili asi pod vlivem lysohlávek které zapili Alpou. Čtyřicet procent za solidní herecké výkony a plenéry .Jinak velká bída a nenaplňené očekávání.

 • 70%
  2
  0
  20. 2. 2018
  Petrson (4137 bodů)

  Nejsem příznivcem detektivek. Když už, tak mě baví mystický thriller The OA!, či True Detectiv. Vzteklina je ale prostě domácí kousek asi s omezenými finančními možnostmi. Je důmyslně napsaná a vystavěná tak, abyste měli chuť se dozvědět, co by se mohlo dít dál. Dobré recenze mě zaujaly, tak jsem si to dal. Škoda, že Šumava není mystická, tajemná, syrová, okleštěná od humoru, který mi tam často nepasoval, stejně jako některé postavy, resp. ztvárnění postav. Logika sem tam dostala nafrak, ale na domácí tvorbu je to pořád výjimečné dílko s propracovaným nápadem.

 • 10%
  4
  3
  15. 2. 2018
  dapa (19 bodů)

  Po přečtení "profesionálních" recenzí (naposledy dnes na Novinkách) vč. té od známé bijky Mirky Spáčilové, jsem nabyl dojmu, že recenzentům pouštěli asi nějaký jiný film/seriál plný divukrásných obrazů a strhujícího příběhu, zatímco na mě ve veřejnoprávní TV zbyla jen jakási podivná pitoreskní slátanina neobratné variace na detektivku a nechtěné parodie béčkových thrillerů, které dominoval překvapivě až ochotnicky nepřesvědčivý projev Kryštofa Hádka. Převažující emocí nad tímto dílkem byl nekončící údiv. Má žena statečně vydržela až do hořkého konce. Já ale ne, asi proto, že nežehlím ...

Hodnocení a recenze Vzteklina

57 76 ?
jak hlasovat?
 • HanO 85%
 • xjane 80%
 • Meky 70%
 • red13 75%
 • premontgomery 65%
 • Rabadi 65%
 • hnidopich 0%
 • raca 90%
 • Hazel 50%
 • PRINC180 80%
všechna hodnocení (32)