Pirko

53%
Pirko

Celovečerní hraný film Pírko je strhující syrové drama o mladé dívce, kterou nezlomí ani pád na úplné dno. Příběh o síle, která se zrodila v podstatě z ničeho, ukazuje odvrácenou stranu Prahy a jejího podsvětí – se vší krutostí, ale i ironií a černým humorem, který k němu patří. Pírko je inspirované skutečnými osudy zneužívaných děvčat a zachycuje i zvláštní romantiku života na ulici. Film vznikl v česko-slovenské koprodukci, natočila ho dvojice Lucia a Petr Klein Svoboda a představí se v něm Dominika Zeleníková, Tibor Kotlár, Martin Finger, Jan Plouhar nebo Boleslav Polívka.

 Martina alias Shakira vyrostla v dětském domově. Její představy o světě formovaly hlavně televizní seriály. Den osmnáctých narozenin je pro ní vstupenkou do vysněného života. Vchází do něho s trochou peněz v obálce, amuletem od kamarádky na krku a hlavou plnou naivních představ. Její láska z děcáku, Roman, ji v Praze, kam za ním zamířila, zatáhne do svérázné partičky plné alkoholu a drog.  Nakonec ji zradí a předá pasákům.  Mladá a blonďatá Martina je pro ně jen a pouze perspektivní zdroj peněz, více věc než člověk. Ponižování, krutost, násilí, zneužívání, znásilňování, drogy, bezmoc … Potom konečně útěk. A naděje. Martina s obdivuhodnou urputností bojuje o svoji šanci na štěstí.  Nakonec ho najde tam, kde by to asi málokdo čekal.

Film Pírko vychází ze skutečných osudů zneužívaných děvčat. Vyniká autentickým a nekompromisním zpracováním, tvůrci chtěli vzdát hold americké kinematografii sedmdesátých let a natočili ho proto ve na sférická skla ve formátu cinemascope.. „Pírko je příběhem osmnáctileté dívky, která svým odhodláním a bojovností zachrání nejen sebe, ale i svoje kamarádky, aby už nemusely projít takovým peklem jako ona,“ říká režisérská i životní dvojice Lucia a Petr Klein Svobodovi.

„Děti, které vychází z dětských domovů, se často chovají asociálně nebo se stávají obětí zneužívání. Chtějí žít správně, ale nevědí jak. Nevědí, jak žít „tam venku“, jak si najít práci, jak si uvařit, nemají kam jít,“ přibližují společenský přesah svého filmu Lucia a Petr.

(oficiální text distributora)
Pete69
Pete69
30 291 bodů
8
Syrové drama, které se asi buď líbit bude, nebo ne. Mě se líbilo moc. Příběho pojednává a dívce z dětského domova, která je vypuštěna v 18ti do světa, najde si feťáka a ten jí prodá obchodníkům s bílým masem. Dívka dělá sexuální otrokyni, poté uteče a příběh končí tím, že ztratí ideály a stejně dělá v bordelu. Film je natočen dosti drsně. Mám tyto nízkorozpočtové filmy rád, když se povedou, stojí opravdu za to.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 312 bodů
4
Je to nepochybně lepší, než jsem očekával. Ale mesiášský komplex tvůrců se nemá jak jinak projevit než závěrečným exploatačním maratonem, kde prostě budeme sledovat půl hodiny v kuse montáž znásilnění, protože jinak by to nikdo nepochopil. Typická ukázka dobře míněného misery porna. 1 a 1/2
hanys_
hanys_
18 771 bodů
4
Jasně, téma silné a pasáž z bytu, kdy se na Shakiře střídali různí sympaťáci hodně drsná. Jenže celkově ten děj, korunovaný stupido závěrem, hodně nevěrohodný, a hlavně ve vedlejších rolích nebyly postavy, ale nějaké scifi karikatury. Takhle fakt ne.

Dodatečné informace

Původní název:
Pirko (více)
  • Česká republika Pirko
  • Česká republika Little Father
  • Česká republika Little Feather
Premiéra v ČR:
19. 1. 2017
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Česká republika, Slovensko, Česká republika
Přístupnost:
15+
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch