Hell or High Water (USA)
USA USA
102 minut

Žánry

:
Drama, Krimi

Obsah

:
Kriminální thriller Za každou cenu (Hell or High Water) na sebe upozornil tím nejlepším možným způsobem. Nenápadný, ale skvělý film s vynikající atmosférou více »« méně

Režie

:
David MacKenzie

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Ben Foster Chris Pine Jeff Bridges Katy Mixon Dale Dickey ...
Přehrát online O2
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  5
  0
  14. 3. 2017
  Brenan88 (14657 bodů)

  Za každou cenu je dobrý film,ALE nemůžu se zbavit dojmu,že jsem to všechno už někde viděl. Nepřišlo mi to prostě moc originální. Dva bráchové co loupí v bankách,aby zajistili rodinu zatím co jím je v patách starý šerif,který má před sebou poslední případ před odchodem do důchodu. Prostředí špinavého Texasu je super a filmu přidává na zajímavosti. Bridges jako šerif válí na jedničku a hudební podkres Nicka Cave je bravůrní,ale jinak moc nechápu takový Hype kolem tohoto filmu. 75% a to je tak na hraně

 • 95%
  1
  0
  13. 4. 2017
  Sheldon (9688 bodů)

  Možná se ptáte proč je tento film označován za neowestern? Označení vychází už ze samotné podstaty příběhu. Jesse James byl po občanské válce vyvrhel na poražené straně, byl svědkem mnoha násilí a po traumatickém zranění, které by normální smrtelník vůbec nepřežil se rozhodl, že bude živit rodinu po svém – vylupováním bank a pomstě vojákům Unie.
  Snímku vévodí ranger v podání Jeffa Bridgese, jehož nominace na Oskara byla naprosto zasloužená. Příjemně překvapil i Chris Pine a o tom, že je Ben Foster skvělý herec snad nemůže být ani řeč. Je mi velkou záhadou jak to, že se tak vynikající film vyhnul české distribuci, ale při pohledu na dotovanou balkánskou produkci je odpověď nabíledni. Pecka!

 • 80%
  2
  0
  30. 12. 2016
  lamps (7489 bodů)

  Jako vždy fascinující prostředí neowesternového Texasu, které je tak bezútěšné a špinavé, až je nesmírně krásné, a do něj zasazené sice nepříliš originální, ale zato maximálně vtahující, rytmické a logicky rozvíjené dění o dvou bankovních lupičích a vytrvalém šerifovi. Herecky ze všech stran na výbornou, režijně nijak oslnivé, zažehávající napětí všeobecnou komunikativností a intenzivním vystupňováním neodvratné srážky obou jednajících subsvětů, avšak ve stanovených technických i vypravěčských parametrech dokonale fungující konverzační detektivní drama, které dokáže znamenitě navodit atmosféru pouze vtahujícími dialogy, zpestřenými o akademicky zacílené rasistické téma. Velká pohodovka s tradičně hláškujícím Bridgesem a parádním hudebním podpisem Nicka Cavea, nějaké to uloupení zlatého plešouna by možná i bylo na místě..

 • 85%
  1
  0
  26. 2. 2017
  Sheemas (592 bodů)

  Skvěle zpracované drama o boji s chudobou dvou bratrů a o tom jak se z ní dostat, i když ne legálně a pomalém honu na ně vedeným dvěma policajty, celé je to navíc zasazené do krajiny plné špinavých měst s výraznými obyvateli. Jako hláškující ,,rasistický" texaský šerif se představuje Jeff Bridges, kterému jsou tyto role psány prakticky na tělo (on tyto chlápky prostě umí hrát). Film má velmi slušný rozjezd, skvělou atmosféru kterou dodávají i záběry na nekonečnou krajinu Texasu, vynikající hudbu a do toho padne nějaká banka, sem tam nějaký výstřel a vše je zakončeno skvělým finálem.

 • 90%
  2
  0
  2. 3. 2017
  hrona (525 bodů)

  Novodobý western, místo koní se používají auťáky, zbraně jsou také převážně novodobé, ale příběhem, celkovým provedením, hereckými výkony s drsnou vizáží, silnými slovy a v neposlední řadě skvélým soundtrackem, strčí do kapsy i lecjakou typickou kovbojku.

 • 90%
  0
  0
  6. 5. 2017
  pejtanek (153 bodů)

  Veelmi dobrý, super.

82 89 ?
 • wsad 85%
 • ondra-dulak 80%
 • ballrog 80%
 • tit3k 60%
 • Riverdon 80%
 • slevin 85%
 • squirrelpool 90%
 • pejtanek 90%
 • aero 30%
 • petr-martinek 100%
všechna hodnocení (23)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 16 v žebříčku uživatele sporkaska
81. místo z 96 v žebříčku uživatele Alanna
Sdílet tuto stránku:

Partneři: