Smrtonosná zbraň

74%
Smrtonosná zbraň
Plakát traileru

Televizní verze populární filmové série. Detektiv Martin Riggs (Clayne Crawford) je po smrti své těhotné ženy nevypočitatelná střela, s níž nechce nikdo pracovat. Stává se parťákem Rogera Murtaugha (Damon Wayans), který se právě vrátil do práce po těžkém infarktu a neměl by se přetěžovat. Něco takového bude ale se živelným Riggsem, jehož nebezpečné situace přímo vyhledávají, velmi obtížné.
Tom Hardy
Tom Hardy
8 320 bodů
5
Hodnocení pilotu: V zásadě nepochopení původního fenoménu. Originál stavěl na konfrontaci stárnoucího detektiva, který se chce dožít blízkého důchodu (a ideálně se proto vyhnout veškeré akci) a nebezpečného magora se sebevražednými sklony. Nová verze, snad v obavě, aby nepůsobila moc temně, představuje Murtaugha jako někoho, kdo naopak skončit nechce, do akce se těší a Riggs je sice trochu výstřední, ale rozhodně ne nějaký nebezpečný magor. Hrany originálu jsou tak ztupeny na nenáročnou televizní variantu, která ani dramatičtější témata pořádně nevytěžuje (Murtaughův infarkt je jen záminka pro to, aby si mohl tep kontrolovat na Apple Watch). Clayne Crawford se v roli Riggse snaží, ale ta postava je příliš jednoduchá, než aby mohl něco skutečně předvést (přičemž charismatu Mela Gibsona se Crawford ani neblíží). Damon Wayans, který si kdysi žánrové ostruhy vysloužil jako Jimmy Dix v Posledním skautovi, to odnáší ještě více. Působí na roli mladě (to těžké sípání po běhu mu těžko někdo uvěří) a bohužel hraje Murtaugha jako „typického ukecaného černocha“, což je klišé, které filmová série naopak bořila. Nejvíce každopádně bolí nezajímavost dialogů. Shane Black, mašina na kultovní hlášky a autor prvních dvou filmových dílů, se tu sice podílel na námětu, scénář ale přenechal jiným. A je to znát. Málokterý dialog má onu parťáckou šťávu, kterou Black tak pěkně umí svým postavám dodat. Naopak se dočkáme několika typicky dramatických promluv jak z té nejlacinější televizní kriminálky. Zkrátka a dobře, kdyby se to nejmenovalo Smrtonosná zbraň, byla by to docela ucházející (ale nijak originální) buddy-movie show. Takhle ale musíme srovnávat s originálem a seriál z toho nevychází dobře. Foxové, kašlete na televizi, hoďte značku zpátky Warner Bros. a dejte nám Smrtonosnou zbraň 5. Seriálová verze je slepá ulička.
  • na televizní seriál solidní look a akce
  • slušný, i když nevyužitý casting
  • špatné uchopení fenoménu
  • nezajímavé dialogy
  • nevyužitý potenciál
Riverdon
Riverdon
7 273 bodů
8
První série je jízda. Skvělý Clayne Crawford. Druhá série se snaží nic nezkazit a třetí je bohužel smutný obrázek kdysi oblíbeného Stiflera (Seann William Scott). Najednou to nemá šťávu. Vysportovaný a šlachovitý Scott nemá charizma a koule uhrát loosera.

Dodatečné informace

Původní název:
Lethal Weapon (více)
  • USA Smrtonosná zbraň
  • USA Lethal Weapon
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění