The Silencing (Kanada)
Kanada Kanada
USA USA
93 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller

Obsah

:
Zoufalý otec se vydává na lov vraha, který mu před lety unesl dceru.

Režie

:
Robin Pront

Scénář

:
Micah Ranum

Herci

:
Annabelle Wallis Zahn McClarnon Melanie Scrofano Nikolaj Coster-Waldau Hero Fiennes-Tiffin ...
Jste na stránce filmu The Silencing. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu The Silencing myslíte! K 27. únoru 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27514 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  18. 1. 2021
  lamps (14642 bodů)

  V rámci svého žánrového zacílení určitě nadprůměr. Cením hlavně pečlivě rozeseté vztahy mezi aktéry, které jsou docela smysluplně zúročované a minimálně v jednom momentě ústí do příjemného scenáristického překvápka. Pro sychravé prostředí severských lesů mám slabost a Nikolaj je borec, který tyhle menší produkce v klidu přerůstá. Škoda, že se občas zapomínalo na kapku realismu, že šerifka zůstala navzdory potenciálu dost poddimenzovaná a že zásadní odhalení vraha přišlo jen čirou náhodou, akorát v potřebný čas. Na Silencing je toho hodně dobrého, ale jen při troše námahy to mohlo být ještě o chlup lepší.

 • 80%
  0
  0
  25. 7. 2020
  JosefTomas (6902 bodů)

  Po možná až příliš tuctovém traileru (který dle mého vykecá až moc a který jsem naštěstí viděl až po filmu) zajímavý počin. Nízký rozpočet to nezapře a úvodní záběr z dronu dává hned tušit, že to po vizuální stránce asi nebude nic výjimečného. Pochvalu ale zaslouží zbytek. Třeba scénář je na takovýto typ filmu až nečekaně dobrý. Sice nenabízí nic neobvyklého, ale dávkuje pravidelně informace a dodržuje nepsaná pravidla, takže nehrozí, že by přišlo něco, co nedává absolutně smysl. Další kapitolou jsou herci, minimálně hlavní představitel Coster-Waldaue, jehož výkon je velmi nadstandardní a člověka zamrzí, že pro většinu zůstane "pouze" Jaime z Game of Thrones. (Přitom nemusím chodit moc daleko do historie a vybavím si ihned jeho famózní výkon v Lovcích hlav). Stejně je na tom výkon Annabelle Wallis, která mu obstojně sekunduje. Jediná výtka může být snad jen... A víte, že ani nevím? Možná za mě mluví již karanténí otupělost, ale já se vážně bavil a ač se film nemůže rovnat áčkové produkci, stále má své kouzlo a je radost ho sledovat. Snad dá někdo tvůrcům dříve nebo později více peněz, protože takového kvalitního řemesla je v béčkových vodách škoda.

 • 80%
  2
  0
  25. 7. 2020
  Tom Hardy (5054 bodů)

  Jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku. The Silencing nepřichází vyloženě s ničím novým, potěší ale tím, jak důsledně pracuje se základními principy žánru. Žádná věta není zbytečná. Vše, co je nějak zdůrazněno, ať už slovně či vizuálně, později sehraje svou roli. A postavy - v rámci světa, v němž jsou uzavřeny - jednají až vzácně logicky. Což nutně neznamená, že by dělaly jen správná rozhodnutí. Ale reagují správně v rámci vnitřního nastavení a současně je scenárista nikdy nenutí, aby vypadaly jako idioti, kteří pro stromy nevidí les. Atmosféra místa v zemi nikoho, kde se (leč velmi lehce) střetává indiánská kultura s americkou, postavy jsou v neustálé tenzi a bolest se musí řešit za pochodu, dává vzpomenout na famózní Wind River. A jakkoli je zdejší vyznění jednodušší a diváčtější (ve smyslu menších uměleckých ambicí), nemůžu se zbavit pocitu, že bude The Silencing patřit k nejvýraznějším filmům, jaké jsem v letošním roce viděl. S něčím takovým jsem po unylém traileru vážně ani v nejmenším nepočítal. P.S. Coster-Waldau je jasnej Joel pro seriálové The Last of Us!

71 80 ?
jak hlasovat?
 • lamps 70%
 • jarv 60%
 • Meky 60%
 • puposlav 75%
 • InJo 75%
 • JosefTomas 80%
 • Tom Hardy 80%
všechna hodnocení (7)