A Cure for Wellness (USA)
Německo Německo
USA USA
146 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Mysteriozní, Thriller
Motto: Jste připraven, pane Lockharte? Tak začínáme.

Obsah

:
Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených více »« méně

Režie

:
Gore Verbinski

Scénář

:
Justin Haythe Gore Verbinski

Herci

:
Dane DeHaan Jason Isaacs Mia Goth Celia Imrie Adrian Schiller ...
Přehrát online O2
Premiéra: 16. 2. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  3
  0
  31. 7. 2017
  Brenan88 (23239 bodů)

  S tímto filmem to vidím tak 50/50. Zatímco po technické stránce Verbinski sází jednu temnější scénu za druhou,tak po příběhové stránce nenabízí vůbec nic působivého. Samotný nápad filmu je mnou zcela nepochopený. Postavit příběh na léčebně (neoriginální)s atmosférou typu "děje se zde něco nekalého" (ještě více neoriginální)nebyl sice dobrý nápad,ale to co se začne ve filmu dále dít je teprve pravá zvrácenost. Nechci tu nic konkrétního psát,abych vám případně nezkazil zážitek,ale za mne co se týče příběhu rozhodně palec dolů. Ze začátku film působí jako další verze Prokletého ostrova,ale tomu nesahá ani po kotníky. Dane DeHaan mi v určitých momentech dokonce i Leonarda připomněl,ale bohužel to ještě není takové herecké eso,aby utáhl skoro dvě a půl hodiny dlouhý film. Jason Isaacs je správně démonický a jako jeden z mála si vyslouží tvrdší měřítko hodnocení. Snímek skrývá pár opravdu odpudivých scén při kterých si bude s grimasou v obličeji zakrývat oči. S blížícím se finále jsem stále očekával nějaký pořádný zvrat v ději,ale ten se bohužel nedostavil. Ani se nedivím,že snímek neuspěl.

 • 70%
  0
  0
  25. 6. 2017
  Sheldon (9787 bodů)

  Gotický horror, který pracuje s žánrovými klišé a několikrát nabídne opravdu nechutné scény, při kterých si jeden zakryje oči. Gore Verbinski je ale úžasný vypravěč, která své makabrózní výjevy ovládá naprosto dokonale. Ačkoli film propadl, myslím, že bude časem hodně oblíbený a i to hodnocení půjde nahoru. Padouch Jason Isaacs je úžasný!

 • 65%
  0
  0
  24. 7. 2017
  lamps (7557 bodů)

  Čekal jsem buď kolosální průšvih, nebo zlatej důl nedocenitelné retro atmošky a suverénní režie. Že jsem dostal něco mezi, to je tak trochu zatracenou záhadou. Verbinski má podobně jako v The Ring jistou řemeslnou ručičku a kameraman Bazelli by si za tuhle výstavu úžasných a efektivních obrazů z fleku zasloužil smlouvu s největšími režijními velikány, ale Lék na život přece není nijak originální ani soběstačná filmařina, které chybí přesně to, čím disponuje například Kubrickovo Shining - nepředvídatelnost, žánrová čistokrevnost, odvaha jít ještě dále za rámec toho, co je aktuálně divácky žádané a očekávané. Některé scény se zaryjí do paměti a celkovému vzhledu není moc co vytknout, stejně jako hercům a chvályhodným záměrům, ale pořád je to málo, tempo začne po nějaké hodince kolísat a závěr je dopředu bohužel odhadnutelný. Zachovat si scénář unikátnější charakter, bylo by zadělána na solidní hororovou šlehu.

 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2017
  rkotvald (2808 bodů)

  Prokletý ostrov tenhle snímek opravdu připomíná a nejeden člověk si na něj během filmu vzpomene, podobnost hlavního herce s Leonardem se tak jeví více než jen náhodná :-D Každopádně Lék na život není žádná vykrádačka, ale velmi dobře natočený horor, který si dokázal v pohodě udržet moji pozornost po celou dobu stopáže, ani chvilku mě nenudil a postupně více a více odkrýval tajemství léčebny. Jak to celé bude se sice dá celkem lehce uhodnout, ale na kráse to kvůli tomu neztrácí. Rozhodně to není horor u kterého budete ječet strachy( u nás ve městě, je film jako horor označen) , nicméně rozhodně stojí za pozornost.

 • 65%
  0
  0
  5. 8. 2017
  Chimpanzee21 (471 bodů)

  Jako filmu to určitě není propadák, ale ani nějaké mistrovské dílo. Nebýt efektů bylo by to asi jen 50%. Efekty dobré, hororových scének moc nebylo (bylo to spíše nechutné než strašidelné) a příběh, který je prozrazen hned na začátku, jen chvilku trvá než si to člověk vlastně uvědomí (po 1 hodině filmu jsem v tom měl úplně jasno). Člověk si pospojuje útržky a zbývající hodina a půl je jen o tom co ten debil udělá příště. Filmu hodně dodává jeho zvláštnost a herci, kteří podávají doopravdy skvělý výkon.

 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Judinka (400 bodů)

  Oproti velkým očekáváním, s jakými jsme na tento film šli, jsem byla poněkud zklamaná. Filmu se nedá upřít velmi zdařilá kamera a ponurá atmosféra, která minimálně první polovinu filmu je přímo fascinující, ale to je asi tak všechno. Příběh velmi banální a zejména hlavní představitel mi nebyl moc sympatický.

 • 70%
  0
  0
  18. 2. 2017
  poolF (164 bodů)

  Ve filmu je vše skvělé. Atmosféra, herci i tajemno. Všemu trochu škodí delší stopáž, ale ta by nevadila, kdyby Gore zvládl finále. Konec je nepovedený, plytký a zabíjí celý film, takže po konci zbyde člověku nepříjemná pachuť. Film stojí za to vidět, ale je lepší být připravený na to, že nedostane, tak geniální konec jako třeba u Shutter Island.

67 59 ?
 • Chimpanzee21 65%
 • Brenan88 50%
 • lamps 65%
 • Nikipi 55%
 • Mirdas 55%
 • Senn 75%
 • Sheldon 70%
 • LychorindaG 100%
 • puposlav 70%
 • Elizabett 50%
všechna hodnocení (20)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: