Jigsaw (USA)
Kanada Kanada
USA USA
91 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Buď Jigsaw

Obsah

:
Zohavená těla se začnou objevovat na různých místech ve městě. V průběhu vyšetřování všechny důkazy jednoznačně ukazujína jednoho muže: Johna Kramera. více »« méně

Režie

:
Michael Spierig Peter Spierig

Scénář

:
Pete Goldfinger Josh Stolberg James Wan Leigh Whannell

Herci

:
Laura Vandervoort Tobin Bell Brittany Allen Callum Keith Rennie Matt Passmore ...
Premiéra: 26. 10. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  16. 1. 2018
  Brenan88 (32435 bodů)

  Pila ležela nějaký ten pátek v rohu,ale ani trochu nezrezivěla. Tento díl nabízí přesně to co mají fandové na sérií rádi. Promyšlené vychytávky,které vedou k jedinému - k zabití uvězněných "zloduchů". Scénář je sice zajímavý,ale není tak chytrý jak by si nejspíš pánové scénáristi představovali. Jigsaw za všechny ty roky a díly zapadl do vyjetých kolejích a proto i tento díl působí rutiním dojmem. Dobře se zde pracuje s napětím a vlastně se od první scény stále něco děje,takže 90 minut uteče velmi rychle. Násilí a brutalita opět hrají prim až jsem místy musel odvracet zrak jaké zvrácenosti si pro mne Jigsaw připravil.Herci byli velmi dobří a myslím,že své role zvládli na výbornou. Pokud jste náhodou neviděli předchozí díly,tak zde na úrodnou půdu nenarazíte. Je potřeba mít alespoň nějaké informace,aby jste byli v obraze a o to více si film užili. Závěr jsem tak nějak tušil,ale i tak nebyl vůbec špatný a věřím,že některé diváky překvapil. Ve výsledku jsem prostě spokojený a 65 % je jasná volba.

 • 55%
  0
  0
  5. 12. 2017
  lamps (10414 bodů)

  Svérázný vykonavatel boží spravedlnosti se po sedmileté odmlce vrací v docela rutinním sequelu, na němž je nejvíce sympatické to, s jakým elánem a ambicemi recykluje vše dříve viděné včetně důrazu na závěrečnou pointu, která dosavadní průběh syžetu obrací nikoli na hlavu, ale doslova vnitřnostmi ven. Na rozdíl od otřesně překombinované trojky, u níž jsem raději se sérií skoncoval, tahle epizodka docela dává smysl a poslední sekvence přepisuje fabuli filmu způsobem, proti němuž jsem vůbec nic nenamítal a který logiku vyprávění posouvá tentokrát na přijatelnou žánrovou úroveň. Aby se ale dosáhlo alespoň částečně úrovně prvního dílu, nesmělo by být tempo zpočátku tak ospalé, postavy jednotvárné od prvních scén a násilí tak nereálné a nepříliš odvážné. A ten vševědoucí vrah a narativ založený víceméně na sérii náhod (byť tentokrát narovnaný pointou), to už je vyloženě na pěst.

 • 50%
  0
  0
  10. 1. 2018
  rkotvald (2865 bodů)

  Takže ta osmiletá pauza byla prý kvůli tomu, aby mohl vzniknout opravdu kvalitní scénář. Naposledy jsem o osmiletém vzniku scénáře četl v souvislostech s novým Hurvínkem a ona je tedy pravda, že jsou oba zhruba na stejné úrovni. Kdyby se tady vrahem nakonec ukázal být Spejbl a kdyby v Kouzelném muzeu bojovaly o život Mánička s Bábinkou, daly by se oba filmy krásně propojit a nikomu by to určitě nepřišlo divnější, než finální poskládání dost vachrlatého odkazu Johna Kramera. Služba to vždycky nerada slyší, ale někdy už to fakt nejde jinak, než tabuli smazat a začít psát nanovo.

 • 40%
  0
  0
  14. 11. 2017
  zrzinda2408 (283 bodů)

  Stejné jako předchozí, stejně strašné, stejně nudné a vždy s trapným pokusem o něco inovativního, co by mělo být za překvapivé odhalení. Kdyby aspoň nedělaly postavy takové nesmyslné hurá akce typu: já jdu odsud ven... ááaaaaaa. Tak málo by stačilo, aby to bylo nápaditější a věrohodnější..ale jsou nepoučitelní...

 • 50%
  0
  0
  28. 11. 2017
  sephastto (206 bodů)

  Když se uváděl první díl do kin byla to novinka, člověk byl natěšený z toho co ho čeká a bylo to velice zajímavé.. Nyní už 8. díl, a stále stejná pointa, na čemž se původně stavělo ok.. tím je to asi i tak stále zajímavé pro diváky, ale bez jakékoliv změny, která by nadchla. Myslím, že tímhle dílem to už vážně končí. (snad)

62 53 ?
 • Pas 15%
 • Brenan88 65%
 • Vojtas87 70%
 • rkotvald 50%
 • FilipusMuff 25%
 • adam-tesar 75%
 • Michael Jackson 65%
 • dav.bal 70%
 • darth vader 60%
 • sephastto 50%
všechna hodnocení (23)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: