Jigsaw (USA)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
91 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Buď Jigsaw

Obsah

:
Zohavená těla se začnou objevovat na různých místech ve městě. V průběhu vyšetřování všechny důkazy jednoznačně ukazujína jednoho muže: Johna Kramera. více »« méně

Režie

:
Michael Spierig Peter Spierig

Scénář

:
Pete Goldfinger Josh Stolberg James Wan Leigh Whannell

Herci

:
Laura Vandervoort Tobin Bell Brittany Allen Callum Keith Rennie Matt Passmore ...
Premiéra: 26. 10. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  0
  16. 1. 2018
  Brenan88 (39611 bodů)

  Pila ležela nějaký ten pátek v rohu,ale ani trochu nezrezivěla. Tento díl nabízí přesně to co mají fandové na sérií rádi. Promyšlené vychytávky,které vedou k jedinému - k zabití uvězněných "zloduchů". Scénář je sice zajímavý,ale není tak chytrý jak by si nejspíš pánové scénáristi představovali. Jigsaw za všechny ty roky a díly zapadl do vyjetých kolejích a proto i tento díl působí rutiním dojmem. Dobře se zde pracuje s napětím a vlastně se od první scény stále něco děje,takže 90 minut uteče velmi rychle. Násilí a brutalita opět hrají prim až jsem místy musel odvracet zrak jaké zvrácenosti si pro mne Jigsaw připravil.Herci byli velmi dobří a myslím,že své role zvládli na výbornou. Pokud jste náhodou neviděli předchozí díly,tak zde na úrodnou půdu nenarazíte. Je potřeba mít alespoň nějaké informace,aby jste byli v obraze a o to více si film užili. Závěr jsem tak nějak tušil,ale i tak nebyl vůbec špatný a věřím,že některé diváky překvapil. Ve výsledku jsem prostě spokojený a 65 % je jasná volba.

 • 55%
  1
  0
  5. 12. 2017
  lamps (13121 bodů)

  Svérázný vykonavatel boží spravedlnosti se po sedmileté odmlce vrací v docela rutinním sequelu, na němž je nejvíce sympatické to, s jakým elánem a ambicemi recykluje vše dříve viděné včetně důrazu na závěrečnou pointu, která dosavadní průběh syžetu obrací nikoli na hlavu, ale doslova vnitřnostmi ven. Na rozdíl od otřesně překombinované trojky, u níž jsem raději se sérií skoncoval, tahle epizodka docela dává smysl a poslední sekvence přepisuje fabuli filmu způsobem, proti němuž jsem vůbec nic nenamítal a který logiku vyprávění posouvá tentokrát na přijatelnou žánrovou úroveň. Aby se ale dosáhlo alespoň částečně úrovně prvního dílu, nesmělo by být tempo zpočátku tak ospalé, postavy jednotvárné od prvních scén a násilí tak nereálné a nepříliš odvážné. A ten vševědoucí vrah a narativ založený víceméně na sérii náhod (byť tentokrát narovnaný pointou), to už je vyloženě na pěst.

 • 50%
  0
  0
  31. 3. 2018
  SNCIS (6509 bodů)

  "Hra začíná." Jigsaw alias Saw 8. Jede to podle stejné šablony, kterou měli předchozí díly. Opět je tu partička, která plní smrtící úkoly. Vada filmu je v tom, že Saw měl svůj závěr. Tento film Saw znovu otevírá a trochu ho překrucuje. Tady vlastně zjistíte, že příběh který znáte začal jinak. Navíc s postavou, o které v předchozích 7 filmech napadlo ani slovo. Tohle neustále měnění udalostí mně už nebaví. - 50%.

 • 60%
  1
  0
  28. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3627 bodů)

  Série si konečně trochu přilepšila a závěr byl nečekaný. Krása na tom je, že se to vlastně odehrává v minulosti. Jinak samozřejmě nějaké ty nelogické chvilky, jako třeba ta místnost se zrním (chlapci asi z fyziky moc nepobraly). Myslím, že série SAW už bylo dost a doufám, že další díl bude poslední, sice tenhle díl to zase trochu nakop, ale ani já nevím, co by museli udělat, aby se mi další díl zase alespoň takhle líbil.

 • 50%
  0
  0
  10. 1. 2018
  rkotvald (3120 bodů)

  Takže ta osmiletá pauza byla prý kvůli tomu, aby mohl vzniknout opravdu kvalitní scénář. Naposledy jsem o osmiletém vzniku scénáře četl v souvislostech s novým Hurvínkem a ona je tedy pravda, že jsou oba zhruba na stejné úrovni. Kdyby se tady vrahem nakonec ukázal být Spejbl a kdyby v Kouzelném muzeu bojovaly o život Mánička s Bábinkou, daly by se oba filmy krásně propojit a nikomu by to určitě nepřišlo divnější, než finální poskládání dost vachrlatého odkazu Johna Kramera. Služba to vždycky nerada slyší, ale někdy už to fakt nejde jinak, než tabuli smazat a začít psát nanovo.

 • 45%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1474 bodů)

  Série Saw se se svým novým dílem musela vypořádat s problémem, do kterého se vlastní blbostí dostala - tedy nabídnout konečně skvělou kvalitu známou z jedničky, ale zároveň nenasrat diváky, kteří se těšili na další brutálně groteskní pasti a smrti. Bohužel, moc se s tím problémem nepoprali. Na to, že měli scénáristé celých sedm let vymyslet kvalitní scénář, jak tedy sami říkali, tak zase zabrouzdávají do vohrané písničky typu: ,,Pojďme udělat co nejoriginálnější pasti a nějaký ten "WTF" plot twist na konci, vono se to nějak podá." První díl byl především psychologický thriller. Nebyl složitý, ani zbytečně brutální. Jak je vidno, furt to není nikdo schopný pochopit. Má to klady? Ale jo. Ty pasti byly náhodou zábavný. Pokud vás Saw bavil kvůli té brutalitě, ze které ale "hrdinu" udělaly až ty další a mnohem slabší díly, jste na tu na správné adrese. Pokud doufáte ve znovuzrození jedničky, sněte dál.

 • 40%
  0
  0
  14. 11. 2017
  zrzinda2408 (304 bodů)

  Stejné jako předchozí, stejně strašné, stejně nudné a vždy s trapným pokusem o něco inovativního, co by mělo být za překvapivé odhalení. Kdyby aspoň nedělaly postavy takové nesmyslné hurá akce typu: já jdu odsud ven... ááaaaaaa. Tak málo by stačilo, aby to bylo nápaditější a věrohodnější..ale jsou nepoučitelní...

 • 50%
  0
  0
  28. 11. 2017
  sephastto (207 bodů)

  Když se uváděl první díl do kin byla to novinka, člověk byl natěšený z toho co ho čeká a bylo to velice zajímavé.. Nyní už 8. díl, a stále stejná pointa, na čemž se původně stavělo ok.. tím je to asi i tak stále zajímavé pro diváky, ale bez jakékoliv změny, která by nadchla. Myslím, že tímhle dílem to už vážně končí. (snad)

61 53 ?
jak hlasovat?
 • Deacon Frost 80%
 • Meky 40%
 • Vurhor 45%
 • Nikol99 80%
 • tom-as-dohnal 80%
 • zdenek-halfar 55%
 • jarv 70%
 • Shluken 30%
 • hanibal73 35%
 • SNCIS 50%
všechna hodnocení (41)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: