The Danish Girl (USA)
« další názvy »
USA USA
119 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Biografický
Motto: Inspirováno neuvěřitelným životním příběhem

Obsah

:
Dánská dívka líčí příběh muže, který se ve snaze najít sebe sama, vydal tam, kam před ním ještě nikdo nikdy nevkročil. A příběh ženy, jež ho při jeho hledání více »« méně

Režie

:
Tom Hooper

Scénář

:
Lucinda Coxon David Ebershoff

Herci

:
Alicia Vikander Eddie Redmayne Tusse Silberg Adrian Schiller Amber Heard ...
Přehrát online O2
Premiéra: 4. 2. 2016
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu Dánská dívka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dánská dívka myslíte! K 23. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27078 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  18. 7. 2017
  Brenan88 (40756 bodů)

  Dánská dívka je neobyčejný příběh jednoho obyčejného muže. Právě za takové snímky jsem velmi vděčný. Díky nim se dozvím něco nové a navíc si u toho dobře odpočinu. Snímek je přehlídkou hereckého talentu Alicie Vikander a Eddieho Redmayne. To právě oni z toho snímku udělali černého koně Oscarů. Řemeslně dokonalé,každý záběr kamery a vybrané lokality natáčení splňují vysoké standardy jenž si Tom Hooper dozajista stanovil.

 • 85%
  1
  1
  10. 2. 2016
  Sheldon (15941 bodů)

  Jak už to bývá, pozornost si na sebe v médiích opět strhává Eddie Redmayne, ale stejně jako ve filmu Teorie všeho je třeba přiznat velké zásluhy i jeho filmové partnerce, tedy švédské krasavici Alicii Vikander. Velkou radost mám z další role ve sledovaném filmu pro belgického herce Mathiase Schoenartse, který by si vstup do Holywoodské áčkové ligy už bezpochyby zasloužil. Potěší také německý internacionál Sebastian Koch, kterému stačí málo, aby diváky zaujal.  Svou premiéru si snímek odbyl s úspěchem na festivalu v Benátkách, zkušeně jej režíroval Tom Hooper (Králova řeč, Bídníci), který ač má zkušenosti z divadla, a na filmu je to vidět, přesvědčivě dokazuje, že film režírovat prostě umí. Pokud mohly padat výhrady k jeho úspěchu s Královou řečí, je to už druhý film v řadě, kde dokazuje, že je mistrovský vypravěč a žádný tuctový řemeslník. Citlivá režie ve scénách, které mohly snadnou sklouznost k trapnosti nebo nechtěnému smíchu jsou jednoduše hodné obdivu. A skutečnost, že i Hooperovi se vyhnula nominace na Oskara za režii považuji vedle nenominace Ridleyho Scotta, Quentina Tarantina i mladíka Ryana Cooglera za naprosto nepochopitelnou.

 • 65%
  1
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14232 bodů)

  Řemeslná kvalita se Tomu Hooperovi upřít rozhodně nedá - vše je přesně na svém místě, každá scéna má svůj smysl, kamera funguje ve vztahu k postavám na výbornou a z herců je ždímáno naprosté maximum. Eddie Redmayne je tradičně přesvědčivý a sympatický, Alicia Vikander je fenomenální. Co se ale týče nějakého sdělení či dramatické hodnoty, pomineme-li ten sám o sobě oslovující námět, není dále nad čím jásat. Film především moc nevyznívá jako skutečný životní příběh, dění nedosahuje požadovaných emocionálních výšin a přestože hnacím motorem má být v prvé řadě znázornění osudové lásky a náklonnosti mezi oběma hrdiny, nepodařilo se jejich cit rozprostřít dále než do výrazů a posunků hereckých představitelů. Celkově trochu nedotažené, v maličkostech a jednotlivých složkách ale určitě poutavé a na úrovni...... ale ještě aby ne.

 • 60%
  0
  0
  21. 10. 2018
  Pete69 (12099 bodů)

  Za mě obtížně koukatelný film. Příběh transsexuála z třicátých let je sice velmi zajímavý, ale šedivé zpracování a málo dramatu mi prostě nepřislo obzvlášť zajímavé. Nejlépe asi zahrála Alicia Vikander, jinak mě ani nezaujal žádný herec. Příběh dobrý, potenciál nevyužit.

 • 65%
  0
  0
  22. 4. 2016
  rkotvald (3152 bodů)

  Řemeslná kvalita se Tomu Hooperovi upřít rozhodně nedá - vše je přesně na svém místě, každá scéna má svůj smysl, kamera funguje ve vztahu k postavám na výbornou a z herců je ždímáno naprosté maximum. Eddie Redmayne je tradičně přesvědčivý a sympatický, Alicia Vikander je fenomenální. Co se ale týče nějakého sdělení či dramatické hodnoty, pomineme-li ten sám o sobě oslovující námět, není dále nad čím jásat. Film především moc nevyznívá jako skutečný životní příběh, dění nedosahuje požadovaných emocionálních výšin a přestože hnacím motorem má být v prvé řadě znázornění osudové lásky a náklonnosti mezi oběma hrdiny, nepodařilo se jejich cit rozprostřít dále než do výrazů a posunků hereckých představitelů. Celkově trochu nedotažené, v maličkostech a jednotlivých složkách ale určitě poutavé a na úrovni...... ale ještě aby ne.

 • 75%
  0
  0
  28. 2. 2016
  Ombak_Penari (2755 bodů)

  Hodně složitý film pro diváka vzhledem ke kontroverznímu tématu. Celé to stojí na hereckých výkonech, ke zbytku stačí jen konstatovat, že je snímek zručně natočený. Eddie Redmayne si vybral další složitou roli. Ne že by nebyl dobrý herec, ale tady mě přeci jen přišlo, že až moc přehrával a někdy to působilo dost rušivě. Oscara bych mu osobně tentokrát znovu nedal. Naopak jsem se přesvědčil, že Alicia Vikander je vážně dobrá herečka a očekávám od ní ještě velké věci. Celkově už to nikdy vidět nemusím, ono to není nic třeskutě zábavného pro více sledování a zařadí se to kamsi mezi artovky, ale jinak zajímavé téma a dobře zpracované.

 • 65%
  0
  0
  5. 2. 2016
  marie-kolarova (2106 bodů)

  Hooper nevyužívá silnou dramatickou linii, kterou Einarův osud nabízí. Zalévá vlnou nekonečné lyriky, bohužel však okrádá diváka o vnitřní zápas, kterým si Einar i Gerda musely projít. Zásluhou slabého scénáře není příběh přesvědčivý. Manželé se zpočátku jeví jako oddaní milenci, načež si Einar shodou okolností na chvíli navlékne baletní šatičky a v tu chvíli ho osvítí poznání, že třeba není úplně chlapem. Takhle nakažlivé to fakt není. Pak teprve si Einar vzpomene na jakýsi polibek v dětství. Gerda stále překvapivě lpí na Einarovi, jako na svém manželovi, i když podle životopisů byli manželé, tedy posléze obě dámy, spíše společnicemi, což daleko více odpovídá realitě. Je škoda, že Hooper z potenciálu látky využívá jen vnější povrch a nejde víc do hloubky. Ty dvě hodiny jsou pak zbytečně moc.

 • 65%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Fxxx (1410 bodů)

  Působivý film s výbornými herci, který dotváří příjemná atmosféra. Má silný příběh, díky kterému zůstane v paměti. Ovšem ne zřídka se tu vyskytují chluchá místa, často se zdlouhavě táhne a obzvláště v nepodstatných momentech. Myslím, že šlo z tohoto vytěžit o dost více. Škoda.

 • 40%
  1
  0
  7. 4. 2016
  Innuendo (907 bodů)

  Takové téma a co s tím tvůrci udělali? Sračku..

 • 60%
  0
  0
  16. 3. 2016
  batal (893 bodů)

  skvělé herecké výkony

 • 75%
  0
  0
  8. 4. 2016
  EXpenzza (747 bodů)

  Krásný a poetický film s úžasnými výkony Eddieho Redmaynea a Alicie Vikander. Naprosto fantastická výtvarná stránka (kamera, výprava, kostýmy) - vše perfektně ladí a je pastvou pro oči. Čistá filmařina. Jak jsem měl problém s Královou řečí (všechno hezké, ale totálně bez duše), tak Dívka z Dánska má emocí na rozdávání, přičemž velký podíl na tom má můj skladatelský oblíbenec Alexandre Desplat, jehož soundtrack je opět nebesky krásný. Ještě jednou - úžasný divácký zážitek.

 • 90%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (643 bodů)

  Oh my… Víc takových rolí pro Redmaynea. Rok po bravurním Hawkingovi přichází Lili Elbe, další perfektní výkon. Životopisná klasa o ženě, která se narodila do špatného těla. Film plný skvělých výkonů (kdo by si neoblíbil Aliciu Vikander, kdyby v jednom týdnu neviděl The Danish Girl a Ex Machina :), zasloužený Oscar), nádherné hudby a výpravy. Můj třetí film Toma Hoopera a již třetí film za 5/5*.

 • 70%
  0
  0
  6. 4. 2016
  machetetete (464 bodů)

  án Einar Wegener byl prvním člověkem, jenž roku 1930 prodělal operaci změny pohlaví. Rok nato zemřel ve svých 48 letech, už jako Lili Elbe. Průkopníky proměny představuje oscarový Tom Hooper, který si získal akademiky sebejistou Královou řečí (ač pro mě neosobní) a následně pro změnu mě blízkými Bídníky, kteří dokonale rozdělili diváckou obec. Právě v jejich případě se sešel i s Eddiem Redmaynem, který exceloval v (podle mnohých přeceňované humanistické) Teorii všeho, kde transformuje své tělo k nerozeznání od skutečného předobrazu. Tady příjemně šokuje podruhé. Ač se to mnohým asi nebude líbit, Brit, jehož postava našla odvahu opravit to, v čem příroda chybovala, si zaslouží další velké uznání. Snad i ten Oscar je výrazně blízko. Ano, jeho výkon je trochu jednostranný a mimikou a gesty se opakující, ale i tak je to silná herecká jízda. Redmayne navrch představuje ideál ženy daného období – spíš chlapecká postava s malým poprsím. Střídání štěstí, statečnosti a bezradnosti v tváři stále zajímavější Alicie Vikander je stejně výtečné jako výkon jejího „muže“, navíc její průkopnický duch zůstává inspirací pro dnešní transgenderové hnutí. Vikander srší energií, mění polohy, kamera se jí ráda věnuje. Ve finále pro mě film dvou polovin: první zajímavá, druhá lehce se opakující, na místě přešlapující. Scénář je málo dramatický, Hooper měl vykřesat víc emocí.

 • 70%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Liki12 (445 bodů)

  Ocenich bych velice kvalitní herectví, ale chvílemi to nebylo úplně zábavné.

 • 75%
  0
  0
  21. 2. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Těžké drama, které mně provázelo a tížilo ještě do konce dne. Redmayne a Vikander si jdou pro Oscar Nominees, stejně jako Desplatova hudba. Přál bych tomu aspoň nominaci na nejlepší film. Je ale fakt, že to bylo hodně rozvláčné, a místy mně to i trochu nudilo, ale filmaři chyby nedělali. Tom Hooper natočil jeden z jeho nejlepších filmů.

 • 75%
  0
  0
  14. 7. 2016
  mil78 (383 bodů)

  Zajímavý příběh se odvíjí velmi očekávaným způsobem. Eddie Redmayne předvádí velmi dobrý výkon, válcuje ho však vynikající Alicia Vikander v roli obětavé manželky. Působivé, ale poněkud uhlazené drama pro širší vrstvy je vlastně obrácenou variantou daleko realističtěji pojatého dramatu Kluci nepláčou.

 • 60%
  0
  0
  16. 3. 2016
  ebarty (344 bodů)

  Bohužel celkem zklamání, dalo se to určitě zpracovat lépe. Málo uvěřitelné.

 • 90%
  0
  0
  14. 2. 2017
  byland (309 bodů)

  Naprosto skvělý herecký výkon Eddieho.

 • 85%
  0
  0
  28. 2. 2016
  Anni (240 bodů)

  Výborné drama, kde nejde ani tak o samotné, možná kontroverzní téma genderu a změny pohlaví, ale o vzájemné emoce a lidskost. Herecké výkony skvělé, zvláště Alicia zdatně sekundovala, Eddie Redmayne má pro mě pořád podobný výraz ve všech filmech, ale zranitelnost a nevinnost umí skvěle. Moc příjemný, zamyšleníhodný film :)

 • 90%
  0
  0
  14. 8. 2017
  petas.sl (234 bodů)

  Můj oblíbený Eddie Redmayne, který mě opět nezklamal. Myslím, že přesně tento herec se hodí přesně na tuto roli. Eddi stvárnil tuto postavu velmi dobře, a do postavy se vžil. Můžeme pouze usuzovat, jaké to je narodit se v jiném těle. Tento film mě opravdu zaujal..

 • 95%
  0
  0
  20. 9. 2016
  Wasper (225 bodů)

  Snímek s neobvykle zdařilými hereckými výkony, kdy u hlavní postavy bylo možné vnímat v průběhu filmu opravdu dvě odlišné osoby. Velice silné a tak i trochu aktuální téma transsexuality vznášející se v dnešním společenském diskurzu, vedle něhož stojí o nic menší téma - odcházení osoby, kterou milujeme, aby se stala osobou, kterou má být. Podbarvení dokonalou hudbou zajistil dnes již legendární Alexandre Desplat. To vše vytváří silnou a nezapomenutelnou atmosféru.

 • 70%
  0
  0
  10. 8. 2016
  Petka88 (223 bodů)

  Teda, asi už nikdy neudělám takovou blbost, abych si přečetla knížku před filmem.. Teď už ani nemůžu objektivně hodnotit, z příběhu vypadl bratr Gerdy, z Henrika udělali gaye, pobyt na klinice byl asi na dvě minuty filmu, zmizela minulost - tudíž jak se Gerda a Einar seznámili, no nehodnotí se mi to vůbec dobře.. Film úplně špatnej není, pořád je tu celkem zajímavý téma, který není běžně zfilmovaný. Navíc Eddie to hraje perfektně, po Hawkingovi další pecka! Plus rozhodně za nádhernou Alicii, kterou mám čim dál radši, která stojí po boku manžela ať se děje co se děje..

 • 100%
  0
  0
  4. 3. 2016
  leriel (212 bodů)

  Tento film mi padl do noty a já jsem z kina odcházela velmi spokojena.

 • 65%
  0
  0
  17. 3. 2016
  supermozek (193 bodů)

  celkem dobrý

 • 100%
  0
  0
  1. 12. 2016
  vojta-kortus (157 bodů)

  Hodně složitý film pro diváka vzhledem ke kontroverznímu tématu. Celé to stojí na hereckých výkonech, ke zbytku stačí jen konstatovat, že je snímek zručně natočený. Eddie Redmayne si vybral další složitou roli. Ne že by nebyl dobrý herec, ale tady mě přeci jen přišlo, že až moc přehrával a někdy to působilo dost rušivě. Oscara bych mu osobně tentokrát znovu nedal. Naopak jsem se přesvědčil, že Alicia Vikander je vážně dobrá herečka a očekávám od ní ještě velké věci. Celkově už to nikdy vidět nemusím, ono to není nic třeskutě zábavného pro více sledování a zařadí se to kamsi mezi artovky, ale jinak zajímavé téma a dobře zpracované

 • 75%
  0
  0
  11. 5. 2016
  mlha99 (148 bodů)

  po dlouhé době film, který mně přikoval do sedačky, téma skvěle zpracované,je pravda, že film hodně stojí a padá na hereckých výkonech, které byly excelentní.Téma je dost kontroverzní a pro někoho může být i nudné,ale zpracování dokáže doslova strhnout

 • 70%
  0
  0
  25. 1. 2018
  dd.cuba (114 bodů)

  Hrozně těžko se mi tenhle film hodnotí. Pocitově je to na 3*, pokud bych to měla hodnotit objektivně, po rozebrání jednotlivých složek filmu,možná bych měla hodnotit víc. Asi takhle - děj byl takový, jak jsem ho očekávala. Poté, co jsem si přečetla, jak to v životě Lili a Gerdy bylo doopravdy, trochu mě zamrzelo, jak si tvůrci upravili časovou linku (to, co se ve skutečnosti odehrálo v průběhu 20 let bylo ve filmu jako rok - postavy vůbec nezestárly) i postavy samotné (Gerda s Einarem byli snad o dost starší než jejich přítelkyně baletka, ve filmu mi to připadalo naopak). Kamera byla úžasná, záběry na divokou krajinu i města mě uchvátily. Totéž můžu říct o hudbě, soundtrack moc povedený. A Alicia Vikander dostala za mě naprosto zaslouženě Oscara. S čím jsem měla velký problém, to byl Eddie Redmayne. Jistě, role se asi zhostil dobře, příprava určitě dala zabrat. ALE přišlo mi, že se naučil tři, čtyři grimasy a ty mlel pořád dokola. Konkrétně jeho "nesmělý pohled do dáli" mi po chvíli neskutečně lezl krkem! Podtrženo, sečteno, kvalitní snímek, na který se moc hezky koukalo. Ale spíše zásluhou vedlejších herců (Ach ten Matthias!), než že by za to mohl hlavní představitel.

 • 80%
  0
  0
  28. 2. 2016
  bubu (112 bodů)

  Skvělé herecké výkony obou představitelů a zdařilé uchopení kontroverzního tématu a silného příběhu opravdové lásky. Příjemné 2 hodiny emocí a dojemného příběhu, skvělá výprava, kostýmy, hudba, kamera.

 • 85%
  0
  0
  28. 2. 2016
  wee_dram (93 bodů)

  Krásně zahraný, příjemně technicky vycizelovaný film.
  Alicia Vikander je velmi přesvědčivá v nesmírně zajímavé roli, která jí dává spoustu prostoru ukázat, že patří mezi nejlepší mladé herečky dnešního Hollywoodu. Eddie Redmayne, jakkoli hraje také výborně, mě paradoxně ničím moc nepřekvapil.

 • 90%
  0
  0
  1. 6. 2016
  zitka (75 bodů)

  Velmi podařený film. Byla jsem nadšená, že po dlouhé době vznikl opět komornější film, kde jsou jen dva herci a vy stejně mate pocit, že víc emociálně naplněný film být ani nemůže. V záplavě akčních filmů je tohle stará a velmi nadkvalitní klasika, kde jste jen vy, 2 herci a režisér. P.S musíte se odprostit od hledání pravdy, neni to úplně podle skutečnosti, ale jak by taky mohl být film natočený podle pravdy?

1 2 dalsi posledni
77 70 ?
jak hlasovat?
 • Piipa 75%
 • linda-brcakova 60%
 • Jack458 60%
 • Mikik4444 80%
 • mims 85%
 • Yantcha 90%
 • nicole-kucerova 20%
 • Pete69 60%
 • yorba 90%
 • Jarusu 75%
všechna hodnocení (120)

V žebříčcích uživatelů

13. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel